Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Jak uchovat cennou kresbu?

Vykupminci.cz
Numisargo

Jak uchovat cennou kresbu?

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tak teraz neviem kde je sever.. :roll:
Od doby,keď som pochopil,že je to poškodenie (dlho som tomu nechcel uveriť) si myslím to,čo píše p.kolemjdoucí.A síce to,že sa farba nezniesla s dosť netypickým podkladom,silná vrstva,rýchle schnutie atď.
Tiež to mohol byť zámer.To naznačuje stepe a to mi tiež vŕtalo kedysi v hlave.
Odfláknutie ,neznalosť by som vylúčil.Ale možno to tak je.Možno by autor o tom niečo vedel...
Ja o tom viem zhruba toto.Je to maľba z časov,keď autor,končil VŠVU,možno tesne po ukončení.Nemal určite ani 30 rokov.Dá sa to odhadnúť.Preto si myslím,že človek,ktorý študuje to,čo má rád,alebo úspešne doštudoval a chce sa tým živiť (živí sa),by to mal mať pod kontrolou.Mal?Nemal?To by vedel on,alebo odborníci ako vy,ale ťažko z fotky..Nechajme to tak.Veď to je jedno.
Neštudoval zbytočne.Celkom mu to ide. ;)
https://www.google.sk/search?q=jan+marti%C5%A1ka+obrazy&client=firefox-b-ab&biw=1366&bih=657&source=lnms&sa=X&ved=0ahUKEwjtp5Htv9nOAhVJuBQKHcAgBdIQ_AUIBSgA&dpr=1#q=juraj+marti%C5%A1ka+ilustr%C3%A1tor
Ak to pokazil,potom mám od neho "chyborazbu" :mrgreen:
Sú to fakt superkrakely..
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dotaz: je to plátno na vypínacím rámu s klíny? Pokud ano, mohl někdo vlhký a svěšený odraz klíny přepnout a jak vlhkost odešla, vznikly ty obrpraskliny. Zdá se mi, že ty horizontální jsou větší a delší, tam by mohl být větší tah. Samozřejmě je tam jistě i méně vhodný podklad, nebo i nevhodné barvy a nebo kombinace všeho.
Registrovaný uživatel
To nie je plátno.Je to sololit,ktorý je z jednej strany "biely umakart".
Ako na kuchynskej linke... :mrgreen:
-s-
Registrovaný uživatel
stepe napsal
Krakely bych neobdivoval, to může být součást zadání malíří obrazu a každý znalý malíř ví, jak je udělat na čerstvé malbě cca do 3 měsíců. Kolemjdoucí - krakely neprozradí celkem nic, to je omyl. Na modré malbě od "stani" to nelsou krakely, ale strhaná malba z více možných důvodů, pojmenovaných souhrnně "špatná technologie malby", nebo "špatný přistup k dílu".


Nesouhlasím s vámi, že krakely "neprozradí celkem nic". Já krakely "neobdivuju", ale mám je ráda, protože mně prozradí o obraze další informace, mj. i ty, které by chtěl autor skrýt. Pochopitelně se z nich dá poznat, jak vznikly, zda jde o přirozené stárnutí, nebo zda jde o krakely vzniklé "uměle".
Což je pro padělatele poměrně blbá zpráva.
U uvedeného obrazu je to roztrhaná malba (výrazu "strhaná malba" nerozumím;), ale to jsou také krakely. Přesněji krakely primární (časné), které vznikly tím, že malba relativně rychle usychala na nevhodném nesavém podkladu a schnutím se roztrhala. Protože jde o barevnou vrstvu nestejnoměrně silnou, roztrhání sleduje stopu štětce, resp. stopu štětin ve štětci...
Registrovaný uživatel
stani napsal
Tak teraz neviem kde je sever.. :roll:
Od doby,keď som pochopil,že je to poškodenie (dlho som tomu nechcel uveriť) si myslím to,čo píše p.kolemjdoucí.A síce to,že sa farba nezniesla s dosť netypickým podkladom,silná vrstva,rýchle schnutie atď.
Tiež to mohol byť zámer.To naznačuje stepe a to mi tiež vŕtalo kedysi v hlave.
Odfláknutie ,neznalosť by som vylúčil.Ale možno to tak je.Možno by autor o tom niečo vedel...
Ja o tom viem zhruba toto.Je to maľba z časov,keď autor,končil VŠVU,možno tesne po ukončení.Nemal určite ani 30 rokov.Dá sa to odhadnúť.Preto si myslím,že človek,ktorý študuje to,čo má rád,alebo úspešne doštudoval a chce sa tým živiť (živí sa),by to mal mať pod kontrolou.Mal?Nemal?To by vedel on,alebo odborníci ako vy,ale ťažko z fotky..Nechajme to tak.Veď to je jedno.
Neštudoval zbytočne.Celkom mu to ide. ;)
https://www.google.sk/search?q=jan+marti%C5%A1ka+obrazy&client=firefox-b-ab&biw=1366&bih=657&source=lnms&sa=X&ved=0ahUKEwjtp5Htv9nOAhVJuBQKHcAgBdIQ_AUIBSgA&dpr=1#q=juraj+marti%C5%A1ka+ilustr%C3%A1tor
Ak to pokazil,potom mám od neho "chyborazbu" :mrgreen:
Sú to fakt superkrakely..
-s-


Jasně, že to mohl být záměr. Anebo ne ;)

Obecně vzato, většina umělců se dodržováním nějaké technologie vůbec nezabývá. Znám borce, kteří to dokonce považují za změkčilost. Vznikají tak obrazy, které jsou nevratně určeny k brzké zkáze, protože je prakticky nelze opravit. S tichým úšklebkem dodávám, že někdy je to jenom dobře. :lol:
Registrovaný uživatel
;) :P
-s-

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Umění - obrazy » Jak uchovat cennou kresbu?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1