Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » Jak vyprat mince?

Vykupminci.cz
Numisargo

Jak vyprat mince?

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
jak prosím Vás vyprat mince, aby si s nimi mohli hrát malé děti (6 a více let).
Vyprat proto, jelikož nejsou čisté a mám strach, aby děcka neolizovali prsty, něco z toho nechytli, protože jak je chvíli přehazuju, tak to na rukách cítím (mastnota,...)

Přinesl mi to kamarád okolo dvaceti kilo mincí jestli to nechci, jak k tomu přišel jsem se neptal a chtěl bych to dát holkám na hraní. Klasické hry na obchod. Ale na druhou stranu, pokud by je někdy chtěli někomu později prodat, tak aby nebyli poškozené (oxidace,... a já nevím co všechno).

Já si myslím, že bych to v lavoru s jarem umyl, dal na ručník okapat z nejhorší vody a pak do klasické sušičky na ovoce. Nebo nějak jinak.
Jsou to mince celý svět.
Děkuji velmi moc
Registrovaný uživatel
Chtělo by to projít, kdyby tam náhodou bylo Ag... nebo nějaký lepší ročník a se zbytkem jak říkáte, teplá voda a jar...
Registrovaný uživatel
No nevím, jsou to většinou mince z posledních několika desetiletí.
Nebude oxidovat hliník, když to vyperu? Nebo nechytne se na jiné kovy měděnka? To by pak asi nebylo zdravý (je myslím jedovatá, že.
Mám z toho obavu.

PS. jak poznám stříbrnou minci?
Děkuji moc
Registrovaný uživatel
Když to vezmete jarem a usušíte ručníkem, tak se nic nestane!!! A děcka budou mít poklad, dokud z toho nevyrostou... :P

pokud je tam všechno jen z posledních let a ještě k tomu mix světa a našeho území, tak to ani nekontrolujte... Pravděpodobnost nálezu cenější mince je opravdu velmi malá...

Jo, to takový čsr 1918-39 a potom 45-53, 5,- 10,- 20,- 50,- 100,-
Tam už by se nějaká kačka našla... viz:

http://www.mince.ic.cz/
Registrovaný uživatel
Tady jsi se svojí otázkou na správném místě, srdce
každého numismatika musí poskočit radostí když slyší že někdo dal 20kg mincí dětem na hraní. :evil: :twisted: :evil:
Registrovaný uživatel
Děkuji moc za všechny odpovědi
Pro: (turtleoverhead) Nojo co bych s tím taky jiného dělal. Když bych to dal na aukro, tak co jsem sledoval dostal bych za to pár stokorun, výjimečně dva, tři tisíce.
Peníze teď nutně nepotřebuji (a na burzu to mohu dát vždycky, že) a děti fakt budou mít "poklad". No a třeba za dvacet let výkupní cena kovu bude na vyšší úrovni :-))
Díky moc
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Tady jsi se svojí otázkou na správném místě, srdce
každého numismatika musí poskočit radostí když slyší že někdo dal 20kg mincí dětem na hraní. :evil: :twisted: :evil:


No nevim, nevim kolik mincí z toho bude použitelné do sbírky... Takový ten numismatik, co sbírá celý svět ročníkově opravdu nejsem... Ale proti gustu... ;)
A jestliže k tomu majitel opravdu nemá žádný vztah, tak proč neudělat dětem radost... Taky si pamatuju, jak jsme jako malí hráli o desetníky... :mrgreen:
Registrovaný uživatel
zorro napsal
Děkuji moc za všechny odpovědi
Pro: (turtleoverhead) Nojo co bych s tím taky jiného dělal. Když bych to dal na aukro, tak co jsem sledoval dostal bych za to pár stokorun, výjimečně dva, tři tisíce.
Peníze teď nutně nepotřebuji (a na burzu to mohu dát vždycky, že) a děti fakt budou mít "poklad". No a třeba za dvacet let výkupní cena kovu bude na vyšší úrovni :-))
Díky moc


Jen tak pro zajímavost, díval jste se na mince na odkazu a našel jste něco??? samozřejmě letem světem...
Registrovaný uživatel
Fakt že jo.
Ten web je velice slušně udělaný. Skvělá práce. Určitě mám brouka v hlavě, abych se při praní díval a trochu to přetřídil. Tedy pokud tam v tom "podložkovém materiálu" :-)) bude naše území.
Děkuji moc
Ještě jednou děkuji

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » Jak vyprat mince?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1