Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Jakou má tohle logiku?

Vykupminci.cz
Numisargo

Jakou má tohle logiku?

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Někdo koupí obraz za 10 tisíc + 20% provize a o rok později jej prodá za necelé 4 tisíce a z toho ještě platí poplatky a provizi.


https://estarozitnosti.cz/katalog/2049-pred-bouri.html

https://www.obrazyvaukci.cz/polozka/josef-stolovsky_v-bouri-29496
Moderátor
estarozitnosti mají hodně přemrštěné ceny - tedy co jsem mohl posoudit podle těch autorů, kteří mě zajímají a které oni měli či mají ve své nabídce. Často jim to tam visí roky než se najde někdo ochotný to koupit.

Ten obraz mohli klidně strčit na OVA oni sami, páč ho jinak nebyli schopní prodat.
Registrovaný uživatel
Wjem: Ale ten obraz byl za těch 10 tisíc vydražen. Tam je jasně vidět historie příhozů. Takže to někdo vydražil a potom to musel zaplatit. Třeba si myslel, že když to dá do aukce OVA tak na tom vydělá, ale dost se zmýlil a prodělal.
Registrovaný uživatel
Vypadá to na chybu v psaní. Podle mě obraz se v eStarožitnostech ten obraz nejspíš prodal za 1900 Kč (viz příhozy). Vyvolávací cenu (500 Kč) za přemrštěnou nepovažuji. V každé nově ustavené internetové aukční síni se v prvních aukcích dá nakoupit za dobrou cenu. To byl i případ prvních 3 aukcí v OVA, dneska jsou tam dosažené ceny násobně vyšší.
Moderátor
AdamekPOS napsal
Wjem: Ale ten obraz byl za těch 10 tisíc vydražen. Tam je jasně vidět historie příhozů. Takže to někdo vydražil a potom to musel zaplatit. Třeba si myslel, že když to dá do aukce OVA tak na tom vydělá, ale dost se zmýlil a prodělal.


Ani nevím, že dělají aukce... Ještě před čase, když jsem tam nakukoval, měli jen vystavenou nabídku za pevné ceny, případně akční slevy...
Moderátor
jazzdr napsal
Vypadá to na chybu v psaní. Podle mě obraz se v eStarožitnostech ten obraz nejspíš prodal za 1900 Kč (viz příhozy). Vyvolávací cenu (500 Kč) za přemrštěnou nepovažuji. V každé nově ustavené internetové aukční síni se v prvních aukcích dá nakoupit za dobrou cenu. To byl i případ prvních 3 aukcí v OVA, dneska jsou tam dosažené ceny násobně vyšší.


Aha, tak jestli to bylo v některé z jejich nových aukcí za dotyčnou cenu, tak je to možné. Faktem je, že i na OVA se v jejich začátcích daly koupit zajímavé věci za velmi příznivou cenu. Např. Čapkovo první vydání R.U.R. se tam druhdy vydražilo za cca 5000 Kč, ačkoliv má minimálně 5-10 násobnou reálnou cenu...
Registrovaný uživatel
Nezávidím. Zbírám. Jsme Národ sběračů.
Registrovaný uživatel
Zapomínáte, že se jedná o aukce a někdy se prostě obraz vydraží níže než v původní aukci a spekulant na tom prodělá.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Jakou má tohle logiku?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1