Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Jantárové sklo?

Vykupminci.cz
Numisargo

Jantárové sklo?

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý večer!
Viem,že sa nejedná o starožitnosti,ale na tomto vlákne som čítal príspevky aj o staršom a peknom skle,nie len o veľmi starom skle.Preto by som sa tu rád na na niečo opýtal.Napr.či sa naozaj jedná o jantárové sklo (ja to tipujem len podľa farby) a či aj na niekoho iného pôsobí tá fľaša (karafa?) tak "gatívne" ako na mňa.Zahrám sa na odborníka:koniec 60-ch rokov.Taký múdry som preto,lebo karafu si pamätám z bytu rodičov.Nie z tých rokov,to som tu ešte nebol,ale viem o nej už dlho.Keď som si ju raz musel zobrať,odložili sme ju a včera som ju našiel.Zistil som,že sa mi stále páči.Tak sa vás chcem opýtať na sklo,vek,výrobcu,spôsob výroby atď.A keď som už začal,opýtam sa na to isté aj u druhej karafy.Tá prvá je ťažká ako šľak,druhá ako pierko.Tam je snáď ten štupeľ ťažší ako nádoba.Tiež to bude asi staršie.Mám už asi mesiac akýsi inventarizačnorekapitulačný záchvat,tak preto tu na sber.tak vystrájam.Ale snáď to fórum "vo tom je".Všetci nemôžu byť profíci,ktorých tu v rôznych sekciách skutočne obdivujem.
A nemal som ako darček dostať ntbook,lebo mi na staré kolená prepne :P
-s-
Skoro som zabudol.Sú vysoké viac ako 20 cm.
A ešte niečo keď som taký rozvášnený.Ja v tom vidím postavu v nejakom rúchu a klobúku.Kráľ,cirkevník?Obrátené poháriky-pážatá.Tak by to ale nemohlo slúžiť svojemu účelu :) ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
http://www.miloslavbecka.cz/skla/index.php?photo=192.JPG&page=album&position=177
druhá karafa foukané sklo,lept,zlatá linka 50.léta 20 stol.
Registrovaný uživatel
Ďakujem DavidXXX.Padol mi kameň zo srdca,že som sa nestrápnil.Ešte sa možno niekedy na niečo opýtam.-s-
Registrovaný uživatel
Sľúbil som,že sa ešte na niečo opýtam a sľuby sa majú plniť :P
-stani-
Možno sa čoskoro opýtam na niečo staršie.
-s-
Ešte idem na známky :P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Jantárové sklo?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1