Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Jaroslav Paur

Vykupminci.cz
Numisargo

Jaroslav Paur

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den..jde o originál? Děkuji :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Na první pohled se to nevymyká určité části jeho tvorby. Ale jestli je to originál vám určí jen patřičný kunsthistorik z dané časové oblasti, který to dílko dostane přímo "do rukou"...
Registrovaný uživatel
Já si taky myslím že to je jeho dílo..jen mě zajímá názor ostatních. .Děkuji
Registrovaný uživatel
Také jsem se na to díval, srovnával a spíš bych to tipoval na napodobeninu. Paurovy obrazy malované v tomto stylu na mne působí výrazněji, jasněji a propracovaněji. Všimněme si například, že pokud je na nich slunce nebo jiné kruhy, na všech obrazech - kromě tohoto - je kreslí s poměrně jasnými, často i velmi výraznými konturami. Toto je takové celé "rozpatlané"...
Moderátor
asdarel napsal
Také jsem se na to díval, srovnával a spíš bych to tipoval na napodobeninu. Paurovy obrazy malované v tomto stylu na mne působí výrazněji, jasněji a propracovaněji. Všimněme si například, že pokud je na nich slunce nebo jiné kruhy, na všech obrazech - kromě tohoto - je kreslí s poměrně jasnými, často i velmi výraznými konturami. Toto je takové celé "rozpatlané"...


Od Paura jsem už viděl i podobné hodně pastózní "rozpatlané" obrazy. Na internetu přes google nenajdete všechno... Ale, tím netvrdím, že je to originál. Podle mě to Paur být může, ale finální verdikt musí říci někdo, kdo má Paura dokonale "přečteného" a dostane ten obraz fyzicky do ruky...
Registrovaný uživatel
Videl som ho tuším na Aukre za pár šupov, na 90% to nieje Paur, ale ešte ostáva 10%:-)
Registrovaný uživatel
Ano..byl dražen na Aukru. .dle mého vše odpovidá na Paura..ale nejsem až takový odborník. .
Registrovaný uživatel
Keď odpovídá, tak si ho kúpte.Predpokladám rozmer cca 70/50, olej v takomto formáte a v tomto štýle stojí cca 100 tis aj viac.Jeho prvotiny, impresionistické krajinky takú cenu nemajú ani zďaleka, Jaroslav sa vyšvihol až po prechode na abstrakciu po víťazstve na nejakej Waršavskej súťaži. Keby bol pravý, nedáva ho na aukro, hociktorá aukčná sieň ho vezme a vydraží za oveľa slušnejšie prachy.Apropó - to už mi je len strašne ťažké niečo takéto opajcovať..
Registrovaný uživatel
Už je prodaný..takže nemohu. .ale i na Aukru je spousta velice cenných originálů..sice v drtivý menšině..ale jsou..jen mě zajímá názor nějakého odborníka. .jestli si mám drbat hlavu že jsem ho nekoupil..
Moderátor
SHAMIS napsal
Keď odpovídá, tak si ho kúpte.Predpokladám rozmer cca 70/50, olej v takomto formáte a v tomto štýle stojí cca 100 tis aj viac.Jeho prvotiny, impresionistické krajinky takú cenu nemajú ani zďaleka, Jaroslav sa vyšvihol až po prechode na abstrakciu po víťazstve na nejakej Waršavskej súťaži. Keby bol pravý, nedáva ho na aukro, hociktorá aukčná sieň ho vezme a vydraží za oveľa slušnejšie prachy.Apropó - to už mi je len strašne ťažké niečo takéto opajcovať..


Shamis, máš obecně pravdu a Aukro je z 95% zaplněno bezcennými škváry či padělky. Ale občas, zdůrazňuji občas, se tam shodou okolností může vyskytnout originální dílko, které dražitel buď z neznalosti či lenosti vystaví a posléze je zakoupeno za velmi příznivou cenu.

Já sám jsem tam již párkrát takhle zabodoval a z lenosti tam párkrát i naopak nechal dražit docela slušná originální dílka.

Neříkám, že jsem se i párkrát "nespálil", ale to je holt riziko podnikání. Ale celkově jsem, ve vztahu k AUKRO, bezesporu výrazně ziskový.

Nevím, za kolik Poctivec toho Paura na Aukru vydražil, ale kdybych o dané aukci věděl, tak bych možná pár tisíc Kč risknul...
Registrovaný uživatel
Já tu aukci propásnul..prodal se cca 9 tisíc.
Moderátor
Poctivec napsal
Já tu aukci propásnul..prodal se cca 9 tisíc.


To už bych asi neriskoval, šel bych tak do 5 000 Kč...
Registrovaný uživatel
Štěstí přeje připraveným a v případě Aukra pouze lidem odborně a uměním vzdělaných. Moje rada je, nechtějte rychle zbohatnout a mít ve sbírce obrazy a maliíře, kteří Vám beztak nic nežíkají. Koukejte si udělat malou nebo velkou radostí obrazem, který Vás potěší pokaždé, když kolem něj ráno nebo večer půjdete i kdyby to měl být mladý neznámý autor nebo autorka. Třeba si kupte některý z obrazů L.Krátkého nebo R.Jirana anebo si zajděte na Talentart ;) A potom vše od těchto malřů, co koupíte náhodou také na Aukru, tak bude určitě originál, protože je budete znát. Bez jakéhokoliv urážení, z mateřské školky přijímací zkoušky na VŠ neuděláte...
Registrovaný uživatel
Vyhozených 9 tisíc. Paur by to nenamaloval na hrubou stranu sololitu.
Moderátor
jazzdr napsal
Vyhozených 9 tisíc. Paur by to nenamaloval na hrubou stranu sololitu.


Kolik těch Paurů máte, že jste si tak jistý v kramflecích? Pochlubte se...
Registrovaný uživatel
Pre WJEM: Ja Vás považujem za odborníka a vážim si Vás, to bezosporu a súhlasím, že malé percento vecí môže byť originálne a za zlomok ceny, ale popravde som už aj v galérii kúpil falzum, ale proti aukru mi to príde ešte stále menšie riziko.Ono mám pocit, že aj tie guľaté razítka znalcov z odboru umenia stoja za p.. Malo by sa skôr prihliadať na študovaných historikov umenia, ktorí myslím majú k obrazom oveľa bližšie.Veď jeden človek predsa nemôže byť odborník na Bokšaya, Procházku, Mussona a Rubensa zároveň..To je hlúposť.Ale sú ľudia, ktorí sa venujú čisto tvorbe jedného umelca a ich názor by bol aspoň pre mňa smerodajný.V každom prípade by som bol hlavne u kubizmu, abstrakcii a podobných štýlov veľmi opatrný, pretože tie sa falšujú najlepšie a najviac, nakoľko falšovať napríklad flámskych maliarov, to už chce ozaj machra, čo vie naozaj maľovať.
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
jazzdr napsal
Vyhozených 9 tisíc. Paur by to nenamaloval na hrubou stranu sololitu.


Kolik těch Paurů máte, že jste si tak jistý v kramflecích? Pochlubte se...


Ja jedného doma mám, ale nie abstrakciu, ale jeho ranné dielo, krajinku....A je maľované na hrubej strane sololitu..:-)
Registrovaný uživatel
Na sololit maloval..na hrubou stranu se maluje vždycky. .v tom problém není. .jen nedokážu určit originalitu. .
Registrovaný uživatel
SHAMIS napsal
Wjem napsal
jazzdr napsal
Vyhozených 9 tisíc. Paur by to nenamaloval na hrubou stranu sololitu.


Kolik těch Paurů máte, že jste si tak jistý v kramflecích? Pochlubte se...


Ja jedného doma mám, ale nie abstrakciu, ale jeho ranné dielo, krajinku....A je maľované na hrubej strane sololitu..:-)

Ale cez to všetko by som sa priklonil k Jazzdr, že to nebude originál..Uvážte sám, ako som písal, v tom rozmere by ho už len priamo odkúpili povedzme za zlomok skutočnej ceny, predpokladám 10-20 tis a pili by do rána, ako zarobili..Načo by som predával niečo za určitú cenu, keď mi stačí prejsť kúsok ďalej a dajú mi tam dvojnásobok..
Registrovaný uživatel
Poctivec napsal
Na sololit maloval..na hrubou stranu se maluje vždycky. .v tom problém není. .jen nedokážu určit originalitu. .

Aké vždycky? Každý maľuje na tú, na ktorú sa mu chce, to je úplne jedno, aj tak sa musí podotrieť základom, takže toto je biedna indícia k originalite.
Registrovaný uživatel
A čo sa týka podpisu, na tom mojom sú oveľa jemnejšie ťahy, až taký krasopis by som povedal.Nechcem tým nič naznačovať, človek sa môže podpísať všelijako, ale na prvý pohľad v porovnaní s mojim sú tie ťahy iné.
Moderátor
SHAMIS napsal
Pre WJEM: Ja Vás považujem za odborníka a vážim si Vás, to bezosporu a súhlasím, že malé percento vecí môže byť originálne a za zlomok ceny, ale popravde som už aj v galérii kúpil falzum, ale proti aukru mi to príde ešte stále menšie riziko.Ono mám pocit, že aj tie guľaté razítka znalcov z odboru umenia stoja za p.. Malo by sa skôr prihliadať na študovaných historikov umenia, ktorí myslím majú k obrazom oveľa bližšie.Veď jeden človek predsa nemôže byť odborník na Bokšaya, Procházku, Mussona a Rubensa zároveň..To je hlúposť.Ale sú ľudia, ktorí sa venujú čisto tvorbe jedného umelca a ich názor by bol aspoň pre mňa smerodajný.V každom prípade by som bol hlavne u kubizmu, abstrakcii a podobných štýlov veľmi opatrný, pretože tie sa falšujú najlepšie a najviac, nakoľko falšovať napríklad flámskych maliarov, to už chce ozaj machra, čo vie naozaj maľovať.


Abstrakce je bezesporu velká neznámá a riziko non plus ultra, a pokud chce mít člověk velkou jistotu, tak musí kupovat jen od autora, případně dědiců. Já bych do abstrakce ale stejně nikdy nešel...
Jinak, kubismus (a také futurismus a expresionismus) mám rád, je to můj sběratelský koníček a studijní obor a troufám si říct, že padělat kubistický obraz není až zase taková maličkost, jak by se na první pohled zdálo. Oni bývali ti tehdejší kubisté, futuristé či expresionisté zároveň většinou i bravurní malíři, schopní vytvořit i z hlediska malířské techniky vynikající realistické dílko. Ta jejich výborná malířská technika je v té moderně znát, a padělatelé toho většinou nejsou schopní...
« Poslední úpravu provedl(a) Wjem v 21. 2. 2017, 22:21. »
Registrovaný uživatel
KUBISMUS JE NESMRTELNÝ !

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
stepanik napsal
KUBISMUS JE NESMRTELNÝ !

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Každýmu, co libo jest...
Registrovaný uživatel
To jsme trošku přeskočily..

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Umění - obrazy » Jaroslav Paur

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1