Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Je tento obraz tak LAICKÝ ???

Vykupminci.cz
Numisargo

Je tento obraz tak LAICKÝ ???

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, prodávám tento obraz /olej na plátně cca 85 x 65 cm/ a dostal jsem dva komentáře ,že je to namalováno venkovským učitelem !! Je to opravdu tak amatérské ??? Děkuji za veškeré postřehy ...J

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jsou tam jistý věci, kterejch by se mistr "nedopustil" , to dítě (hlava, ruka), levá ruka dívky hrající na housle. Některý světla vypadaj jako "omrzliny". To jen letmo co mě hned praštilo do očí.
Ale nechci to zase kritizovat.
Registrovaný uživatel
Amatérské to určitě není, pouze ten motiv je jaksi vyměklý, asi poplatný době. Sentimentalita, generační láska, doprovázené jednostrukovým houslovým doprovodem - vše v jednom a je toho skoro pocitově přespříliš. Ta poloodhalená virtuózka je tam jakoby navíc, to byl úlet. Malíř to byl dobrý, ať byl čímkoliv.
Moderátor
Obraz je naprosto amatérská kopie slavného obrazu "Kde domov můj" od Josefa Mánesa.
Registrovaný uživatel
Stepe- jednostrukovým houslovým doprovodem Děkuji takto jsem se již dlouho po ránu nezasmál!! To je lepší než ten můj kávovej smrťák který do sebe peru vždy z rána a nalačno.. Díky
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Obraz je naprosto amatérská kopie slavného obrazu "Kde domov můj" od Josefa Mánesa.


a kde se tam vzal ten Karlstejn?
Registrovaný uživatel
floodland napsal
Wjem napsal
Obraz je naprosto amatérská kopie slavného obrazu "Kde domov můj" od Josefa Mánesa.


a kde se tam vzal ten Karlstejn?


tak beru zpet, netusil jsem ze jsou dve varianty :) Znal jsem jenom tu s tim Ripem.
Registrovaný uživatel
Tak tady si Třebíčský malíř Čech netroufl na ten-jednostrukovým houslovým doprovodem ....Stále mám úsměv na rtech...diky Stepe

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mistr Wjem to posuzuje ze svého vysoce odborného pohledu. Ale z pohledu tvůrčího je i kopie obrazem, dílem a malíř se s tím musí nějak vypořádat. Mnoho lidí při slově kopie ohrnuje nos, ale jak říkal Jirka Paroubek ---- "Kdo z Vás na to má?" -- Technika malby, doplnění třeba i tím hradem, výraz toho plavovlasáho dědka mohou být v kontrastu třeba s některými méně povedenými detaily, ale figurální výjev není taková sranda jako krajina, kde se snese všechno. Berte, že posuzujete venkovského učitele (tedy z odborného pohledu amatéra), který se malbou odreagovává z flustrace z vyučování dětí neEinsteinovského typu.
Registrovaný uživatel
Zde několik podobných motivů napočítal jsem asi 4 -http://www.amaterskedivadlo.cz/opony.php?key=199

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak to vypadá na malíře MILOŠE STŘEDU -http://www.amaterskedivadlo.cz/main.php?data=osobnost&id=1769
Registrovaný uživatel
Ten obraz oráče je ale pěkný tím, jak je neproporční a malovaný z radosti. Oráč kulturista s nahama že se za své ten kůň stydí, místo rozkroku prdel, obličej propagující Prague Pride, mini pluh poměrově cca 20 cm vysoký, kůň velikosti malého mezka v poměru k řidiči ----- a proč ne!!! Neodvážil bych se říci, že ten malíř neuměl malovat. Mohl mít i velmi pěkné obrazy.
Registrovaný uživatel
Ten malíř má pěkné obrazy Vysočiny a zvláště Jadranu..
Registrovaný uživatel
stepe si vo forme... :mrgreen: :mrgreen:
-s-
Moderátor
Zde dotyčné dílo v dobové tiskové podobě...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Wjeme a všiml jste si, že ta přední noha kníratého Romea připomíná více nohu Kentaura? Myslím, že by koleno dlaní nepřikryl. Porovnejte to s učitelskou nohou a která je lepší?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Je tento obraz tak LAICKÝ ???

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1