Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Je to achát? Děkuji začínám :-D

Vykupminci.cz
Numisargo

Je to achát? Děkuji začínám :-D

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím asi před několika dny jsem se začal věnovat sbírání minerálu zatim jsem uplné Mineralogicke pako tak mně berte z rezervou :-D
Tentu šutřík jsem našel na poli kousek od stromů a podle mně je to achat ikdyž nevím jaký poprosil bych nekoho zkušeného o potvrzení a pokud možno i upřesnění předem moc děkuji a omlouvám se za foto je pouze z mobilu foťák už je na cestě.
Jinak nalezeno na Sev.moravě Orlová okr.karviná

Foto zde:http://cdn.cztorrent.net/image/original/dXc9fe91dLcbvrBE

Pokud je nějaky sběratel poblíž orlové a podělil se o rady a skušenosti moc bych to uvítal když tak na mejlík alfpc@seznam.cz

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 26. 10. 2013, 17:19. »
Registrovaný uživatel
Když ta fotka nebude rozmazaná, pokusí se někdo odpovědět.
Registrovaný uživatel
Oki vydrzim nez to nafotim fotakem :-D
Registrovaný uživatel
..po prohlédnutí tohoto: http://www.geology.cz/app/ciselniky/lokalizace/show_map.php?mapa=g500&y=459600&x=1102600&s=1
Pokud se nemýlím, u vás jsou sedimenty, což znamená že pokud to achát je, byl sem pravděpodobně naplaven. To pole je písčité, s valounky křemene a omletými oblázky? Pokud ne, co se v okolí nachází za horniny?
Jinak samozřejmě souhlas s ostatními, počkáme na lepší foto. Pokud by se zde našel sběratel od vás, znalý místních poměrů, měl by jsi výhodu.
Registrovaný uživatel
Vypadá to jako rozpůlená hlíza pazourku.
Registrovaný uživatel
Pro korunku To pole je Spíše jílovité horniny moc nepovim jaké sem fakt začatečník ale myslím že to tam bylo opravdu naplavené ikdyž žadná řeka ani potok v okoli zrovna není ale jsou tam pod stromy docela zajímavé balvany sem tam krasně ohlazené jakoby byli v řece nafotim jak mi dojde fotak tak behem 2 dnů
Registrovaný uživatel
Pokiaľ tam nie je momentálne rieka neznamená , že napríklad pred milionom rokov tam kľudne mohla tiecť.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Minerály » Je to achát? Děkuji začínám :-D

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1