Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Je to ADOLF KAŠPAR ???

Vykupminci.cz
Numisargo

Je to ADOLF KAŠPAR ???

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Srdečně zdravím.Možná jen dotaz pro Filoménu,nebo i pro ostatní znalce. Pocházím z kraje Adolfa Kašpara a vlastním tento obrázek o němž si myslím, že je akvarel a vytvořil ho právě AK. Je signován jen písmeny AK a je to večerní motiv chlapce hrajícího na harmoniku sedící na střeše domu. Ještě dotaz ... známý mi říkal , že tuto ilustraci viděl kdysi v nějaké knize, kterou AK ilustroval, ale nemůže si vzpomenout jaká kniha to byla. Takže dotaz myslíte si stejně, jako já že jde o originál a za další nevíte , ve které knize tato ilustrace mohla být ? Díky za názory 8)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Adolf Kašpar to je,
a že těch ilustrací bylo, spoustu těch jím ilustrovaných knih jsem i četla, pravda před dávnou dobou.
Nicméně z výčtu autorů jako Němcová, Čech, Rais a řada jiných mi napadá Neruda- Kam s ním.
Určitě se ale najdou znalci Kašpara, kteří to budou vědět bez toho, že by se spletli.
f.
Registrovaný uživatel
Filomeno děkuji za potvrzení originality a budu pátrat dál , abych zjistil ke které ilustraci knihy dílko patří. Snad to někdo jiný rozlouskne s určitostí. Jinak jaký máte pocit... ten akvarel jsem trefil, nebo je to nějaká kombinovaná technika ?
Registrovaný uživatel
Juro z knížky pohádek i pověstí to je.............to sem kdysi četl,,,,,,,,,,,ale pokud je to vytrženo z knihy /zaleží na rozměru/ tak akvarel to 100% není......a ten jako sběratel bys mel poznat!!§ b21
Registrovaný uživatel
bobinek21 napsal
Juro z knížky pohádek i pověstí to je.............to sem kdysi četl,,,,,,,,,,,ale pokud je to vytrženo z knihy /zaleží na rozměru/ tak akvarel to 100% není......a ten jako sběratel bys mel poznat!!§ b21
Ne, ne ..... není to vytrženo z knížky !!! Je to fakt originál od AK. nemusím to ani rozdělávat , protože se stačí podívat pod lupou a je to dobře vidět. Nakonec tady se to u nás dost vyskytuje a není to nic vyjímečného , protože měl k naší oblasti vztah. Nedaleko v Lošticích má památník.
Registrovaný uživatel
Četl jsem dizertačku na VŠ k AK. Tam se popisuje technika a styl malby. Píše se tam mimo jiné, že na světlé plochy zásadně neužíval bělobu a nechával prosvítat podkladový papír. Přesně to je vidět na tom obrázku a papír je barvou ve světlých plochách malby úplně stejný, jako okolní plocha. Další věc jsou tam vidět jemné přetahy barvy přes kontury a malba není úplně ohraničená a je místy jen pod lupou viděno rozpitá Navíc jsem to kdysi získal s olejem na mal. lepence , ale jinak signováno a nebyl si jistý, že to je také on a měl jsem pochybnosti. Historik umění mi sdělil, že i když je to jinak signováno, tak je to on. Ten historik se podílel na jeho památníku v Lošticích a instaloval tam jeho dílo a znal ho velice dobře. Ten akvarel jsem tenkrát k němu na posouzení nebral, protože jsem ho nechtěl rozdělávat.
Registrovaný uživatel
Perlička .... přes moje pochybnosti o oleji a signaci mi historik (již zemřel) řekl něco . co se nikde neobjevilo o tomto autorovi a měl to od jeho příbuzných : AK měl údajně mindrák, že neumí malovat olejem a proto, když nějaký namaloval v začátcích , tak je signoval jinak. Aby se prý na první pohled nepoznalo, že to maloval on a čekal na reakce okolí, jak se k dílu budou vyjadřovat. Jakoby si byl oleji nejistý a nesedělo mu to... No a oleje podepisoval jinak než akvarely, tedy AK., A.Kašpar ... oleje podepisoval údajně v začátcích tvorby jen KAŠPAR, což je případ mého obrázku litovelského pomoraví, který je tedy celkem hezký a nevím kde se u něj ten mindrák vzal a nevěřil si. Jinak viděl jsem také pár olejů od něj a je fakt, že nic moc tedy...
Registrovaný uživatel
Našel jsem odkaz, který podporuje můj předešlý příspěvek. http://www.signaturymaliru.cz/topic.php?id=81
Registrovaný uživatel
bobinek21 napsal
Juro z knížky pohádek i pověstí to je.............to sem kdysi četl,,,,,,,,,,,ale pokud je to vytrženo z knihy /zaleží na rozměru/ tak akvarel to 100% není......a ten jako sběratel bys mel poznat!!§ b21
Rozměr malované plochy 16 x 13 cm.
Registrovaný uživatel
Znovu se zkouším ptát nevíte náhodou , ke které knize ta ilustrace patří ? I když zde byly dány tipy, tak se mi to dosud nepodařilo dohledat. Ještě ta obligátní, neznáte cenu , protože bych možná i obrázek prodal. Vánoce se blíží :D
Registrovaný uživatel
kmotr napsal
Znovu se zkouším ptát nevíte náhodou , ke které knize ta ilustrace patří ? I když zde byly dány tipy, tak se mi to dosud nepodařilo dohledat. Ještě ta obligátní, neznáte cenu , protože bych možná i obrázek prodal. Vánoce se blíží :D
Podotýkám, že nejde o ilustraci vystřiženou z knihy, nebo o litografii. Jde o originál tohoto autora.
Registrovaný uživatel
http://www.seniortip.cz/?&module=article&uniqid_article=e407d5f33dc4342b05d521d0bc1285aa
Registrovaný uživatel
Zdravím a vězte, že jsem v pátrání po tom , ke které knize tuto originální ilustraci Adolfa Kašpara přiřadit nepolevil. Takže po dlouhé době jsem na stopě. Jde s největší pravděpodobností o originální ilustraci ke knize Jana Nerudy Povídky malostranské a jde o povídku VEČERNÍ ŠPLECHTY. Jen jsem nenašel tuto konkrétní ilustraci v knihách s tímto názvem, ale podobnou... Je možné, že se do knihy nakonec nedostala, co myslíte odborníci ?
Registrovaný uživatel
Přeji dobrý den,
já jen posílám ilustraci v nabízené knize Večerní šplechty z Malostranských povídek, styl i motiv stejný

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Děkuji Filoméno a je to ten jediný obrázek, který jsem také našel. Ale jinou ilustraci ne. Takže mám podezření, že patří ke Šplechtům a AK ji tam z nějakých důvodů nedal a rozhodl se pro tu, co uvádíte... Motiv je skoro stejný , to máte pravdu.
Registrovaný uživatel
Je možné, že tam jsou obě. Mohl by se někdo podívat, kdo má tu knihu ilustrovanou AK, jestli tam náhodou někde není ? Třeba u jiné povídky, moc děkuji za pomoc.
Registrovaný uživatel
Zdravím pokud má někdo zájem o obrázek, který jsem zde před léty prezentoval ještě pod nickem Kmotr , tak se ozvěte. Rozprodávám sbírku a nejprve tuto nabídku dávám zde. Zaručuji originalitu a cena je 5000 Kč, jde asi o kombinovanou techniku akvarelu s tuší ...
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 1. 4. 2018, 8:34. »
Registrovaný uživatel
Předpokládám, že jako vždy tady nebude zájem a ještě se mi nestalo, že by to bylo naopak, ale za pokus to stojí... Pokud se nikdo neozve tady, tak to dám do aukce ... kde se tedy kupodivu vše prodá. Jsem patriot , takže z úcty k tomuto portálu to vždy nejprve dám sem, sice marně, jak píšu ale třeba se někdo najde.
Registrovaný uživatel
Sleva na 4500 Kč.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Je to ADOLF KAŠPAR ???

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1