Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Jednozavazove hodiny 3 měsíční chod

Vykupminci.cz
Numisargo

Jednozavazove hodiny 3 měsíční chod

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Orava: Mám doma rozdělané dvoje - celosmaltovaný Bieder a celosmaltované čtvrtky - secese. A je to 100% originál,tak neprav,že sa to nedělalo ;) .
Registrovaný uživatel
Orava teď mne napadá .... bavíme se o těch pendlovkách , že ? Ne o těch stolních hodinách empír .... Teď nevím jestli se nedohadujeme všichni o něčem jiném . Já pořád mluvím o těch jednozávažovkách ... jen pro jistotu ;)
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 16. 12. 2017, 14:12. »
Registrovaný uživatel
Ano,bavíme sa stále o tých jednozažových hodinách.A ak sa robili aj celosmaltované ciferníky na nastenné hodiny v období bidr rád sa poučím!Ešte raz ked som pozeral fotky,tak som si všimol nejaké dierky na zadnej doske,tak tam bol asi aj celkom iný stroj,žeby tie sánky boli dorobené konkrétne na ten stroj?Tak lachtan asi si mal pravdu,skriňa s neskoršieho obdobia stroj bídr?To by asi znížilo cenu hodín,ale stále záleží na majiteľovy koľko za ne požaduje sú to jeho hodiny!Pozeral som do knihy S.Michala Hodinárstvo a hodinári v Cechách tak A.Ferdinadtz tam nie je uvedený,ale Leopold Kotrbeletz ako hodinár v Tábore činný v prvej štvrtine 19.storočia
Registrovaný uživatel
Orava: Tož na to mrkni ;). Cif. už je odreny,až toho budu mít víc budu ho posilat na repas. Hodiny zatim nemám u sebe a stroj teprv skládám.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A aký je priemer toho ciferníku?
Registrovaný uživatel
Klasika, 18.5cm.
Registrovaný uživatel
orava napsal
A predsa ja tam vidím aj kuzelku,a jednodielne ciferníky neboli smaltované,ale sklenené alabastrové.Ja vidím skriňu už ťažšieho typu nie bidr.Ak bude majiteľ súhlasiť môžem sa spýtať na hodiny na nawwc fórum, alebo na poľskom fóre.Len by to chcelo lepšie fotky s vybraným strojom.A s tou korunou sa môžem mýliť?Ale mne sa zdá taká nekompletná? Určite sú to pekné hodiny, majiteľovi môžem ,len závidieť!

Oravo souhlasím s nawwc jen se zeptej jsem zvědav co se z toho vyvrbi.
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Oravo já se taky nechci hádat, ale mám podobné s podobnou bednou a jde o období , tak jak říkáš. Proto se mi ta bedna nezdála, jako pravý bídr a říkal jsem si, že je stroj předělán do druhého bídru... jsou to taky ložnicové hodiny, bez bití a nemají ten bídrový rámeček. ALE v žádném případě, tam žádná koruna nikdy nebyla a ani tam nejsou žádné díry na čepy pro korunu. Bídry staré a i druhý typ nebyly s korunami, nebo jsem to ještě nikdy neviděl.Je to úplně jiný sloh bedny než přezdobený historizmus, nebo chceš li slangově(nesprávně) altdojč. Tak se zeptáme zakladatele vlákna, jestli bude tak laskav a podívá se JESTLI JSOU NAHOŘE SVRCHU BEDNY ZNÁMKY TOHO, ŽE BY TAM BYLY KULATÉ DÍRY, NEBO ZBYTKY KLIHU TEDY TOHO, ŽE TAM NĚKDY NĚCO TAKOVÉHO BYLO .... ať to tedy rozsekne ten spor.

Lachtane bohužel fotky z vrchu udělat teď nemohu když to vyjde tak je někdy udělám hodiny jsou u babky.Hrabat do nich se my moc nechce abych vyndaval cifernik nerad bych něco pokazil.
Registrovaný uživatel
Fenix188 napsal
Orava: Tož na to mrkni ;). Cif. už je odreny,až toho budu mít víc budu ho posilat na repas. Hodiny zatim nemám u sebe a stroj teprv skládám.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
...........toto je ciferník bidr,ale ta bedna mi přijde mnohem mladší,bidr by měl stříšku a dole rozšírení pro čočku na kyvadle...............a za 120?? Tyto?? Nesmysl !!!! :lol:
Registrovaný uživatel
Wuzz napsal
lachtan napsal
Oravo já se taky nechci hádat, ale mám podobné s podobnou bednou a jde o období , tak jak říkáš. Proto se mi ta bedna nezdála, jako pravý bídr a říkal jsem si, že je stroj předělán do druhého bídru... jsou to taky ložnicové hodiny, bez bití a nemají ten bídrový rámeček. ALE v žádném případě, tam žádná koruna nikdy nebyla a ani tam nejsou žádné díry na čepy pro korunu. Bídry staré a i druhý typ nebyly s korunami, nebo jsem to ještě nikdy neviděl.Je to úplně jiný sloh bedny než přezdobený historizmus, nebo chceš li slangově(nesprávně) altdojč. Tak se zeptáme zakladatele vlákna, jestli bude tak laskav a podívá se JESTLI JSOU NAHOŘE SVRCHU BEDNY ZNÁMKY TOHO, ŽE BY TAM BYLY KULATÉ DÍRY, NEBO ZBYTKY KLIHU TEDY TOHO, ŽE TAM NĚKDY NĚCO TAKOVÉHO BYLO .... ať to tedy rozsekne ten spor.

Lachtane bohužel fotky z vrchu udělat teď nemohu když to vyjde tak je někdy udělám hodiny jsou u babky.Hrabat do nich se my moc nechce abych vyndaval cifernik nerad bych něco pokazil.
Wuzi nemusíš vyndávat stroj .... jenom mrkni shora na bednu, jestli tam není nějaká dírka, nebo zářez. To tam bývá pokud by nahoru na bednu patřily kuželky, nebo nějaká řezba. Prostě vem židli a podívej se úplně nahoru na vrch hodin. Ona ta koruna byla oddělávací a jen se na vrch hodin nasadila. Ale myslím, že tam nic nenajdeš a bedna je kompletní. Prostě se bavíme o tom jestli nahoře nechybí nějaká dřevěná ozdoba ... rozumíš mi, jak to myslím ? Do hodin a do stroje vůbec nelez :D
Registrovaný uživatel
https://www.antiquemobel.cz/inzerat/10980/koupim-starozitne-nastenne-hodiny-miksik.html
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Wuzz napsal
lachtan napsal
Oravo já se taky nechci hádat, ale mám podobné s podobnou bednou a jde o období , tak jak říkáš. Proto se mi ta bedna nezdála, jako pravý bídr a říkal jsem si, že je stroj předělán do druhého bídru... jsou to taky ložnicové hodiny, bez bití a nemají ten bídrový rámeček. ALE v žádném případě, tam žádná koruna nikdy nebyla a ani tam nejsou žádné díry na čepy pro korunu. Bídry staré a i druhý typ nebyly s korunami, nebo jsem to ještě nikdy neviděl.Je to úplně jiný sloh bedny než přezdobený historizmus, nebo chceš li slangově(nesprávně) altdojč. Tak se zeptáme zakladatele vlákna, jestli bude tak laskav a podívá se JESTLI JSOU NAHOŘE SVRCHU BEDNY ZNÁMKY TOHO, ŽE BY TAM BYLY KULATÉ DÍRY, NEBO ZBYTKY KLIHU TEDY TOHO, ŽE TAM NĚKDY NĚCO TAKOVÉHO BYLO .... ať to tedy rozsekne ten spor.

Lachtane bohužel fotky z vrchu udělat teď nemohu když to vyjde tak je někdy udělám hodiny jsou u babky.Hrabat do nich se my moc nechce abych vyndaval cifernik nerad bych něco pokazil.
Wuzi nemusíš vyndávat stroj .... jenom mrkni shora na bednu, jestli tam není nějaká dírka, nebo zářez. To tam bývá pokud by nahoru na bednu patřily kuželky, nebo nějaká řezba. Prostě vem židli a podívej se úplně nahoru na vrch hodin. Ona ta koruna byla oddělávací a jen se na vrch hodin nasadila. Ale myslím, že tam nic nenajdeš a bedna je kompletní. Prostě se bavíme o tom jestli nahoře nechybí nějaká dřevěná ozdoba ... rozumíš mi, jak to myslím ? Do hodin a do stroje vůbec nelez :D

OK rozumím lachtane jen bych tu židli musel teď hodit do auta a jet s ni 25 km abych se tam mohl podívat.Zitra se tam plánuju stavit tak kouknu vyfotim vše co půjde.
Registrovaný uživatel
V pohodě, budou lepší fotky a informace , kluci to pak nějak vyšpekulují, co to je :D
Registrovaný uživatel
Bolo by dobré vybrať aj stroj,veď to nie je také ťažké, stačí iba povytiahnuť dopredu nič sa nemôže stať.A odfotiť aj zadnú dosku kde je upevnený stroj,Via v fotiek viac informácií! Ďakujem
Registrovaný uživatel
orava napsal
Bolo by dobré vybrať aj stroj,veď to nie je také ťažké, stačí iba povytiahnuť dopredu nič sa nemôže stať.A odfotiť aj zadnú dosku kde je upevnený stroj,Via v fotiek viac informácií! Ďakujem
To by taky bylo dobrý a asi žádoucí, ale vieš ako ... jestli si troufne, pro nás to není žádný problém, ale když je v podstatě laik může to být pro něj problém a bude se bát to vytáhnout. Když tak mu kluci dejte postup ať ví jak na to...
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
orava napsal
Bolo by dobré vybrať aj stroj,veď to nie je také ťažké, stačí iba povytiahnuť dopredu nič sa nemôže stať.A odfotiť aj zadnú dosku kde je upevnený stroj,Via v fotiek viac informácií! Ďakujem
To by taky bylo dobrý a asi žádoucí, ale vieš ako ... jestli si troufne, pro nás to není žádný problém, ale když je v podstatě laik může to být pro něj problém a bude se bát to vytáhnout. Když tak mu kluci dejte postup ať ví jak na to...

No zkoušel jsem to na pendlovkach beckrovkach a ještě na nějakých kdysi a buď to bylo nasunute na těch saních jak jste psali nebo nasazeny na takových trnech kde se to nadzvedlo a snad se tam odjistoval i nejakej parchant aby se to dalo vyjmout.No každopádně to zkusit mohu bez násilí bych to posrat nemusel.Takze s rozumem a citem.
Registrovaný uživatel
Přesně !!! Teď kluci dovolte takovou malou úvahu o možnosti proč je starší bídrový stroj v pozdější bedně druhého bídru. Hodinář otec zakladatel hodinářské firmy kupoval stroje a nechával si dělat i bedny, takže ve svém času podnikání kompletoval první typ bídru. Jeho syn vše podědil a zůstalo mu po otci spoustu bídrových strojů .... jenomže čas popošel a ty bedny starého typu už nebyly moderní, tak ty zděděné stroje přece nevyhodí, tak začal dělat jakoby modernější a žádanější bedny (druhý bídr) trošku podobné těm původním a ty zděděné stroje do těch beden namontoval.... co vy na to ?
Registrovaný uživatel
Zasilam nějaké foto ale na sundani jsem se necejtil ta skoba vzadu na které vysi je ve zdi jen dobrou vůlí.Tak snad se někam posunem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
takže treba nejakú podobnú rezbu na vrch

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tieto hodiny som našiel v ponuke na zahraničnom webe,skrinka je tvarovo podobná ako na jednozávažových,takže nehádajte sa či je originál k stroju alebo nie.Dľžka takisto zodpovedá jednozávažovým hodinám.
« Poslední úpravu provedl(a) nick1 v 17. 12. 2017, 17:09. »
Registrovaný uživatel
Takže som mal pravdu s tou korunou,ja by som povedal,že po stranách boli kuželky,je tam vidieť kruhový tieň?A v strede nejaká jednoduchšia koruna.
Registrovaný uživatel
napríklad takto by som to riešil

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ešte ma zaujalo,spojenie kotvy s kyvadlom, takéto som videl pri roštovom kyvadle,ale netvrdím žeby tam mal byť rošt?Ale s týchto fotiek sa nedá určiť či stroj je pôvodne vložený do tejto skrine?Wuzzi ak by ste poslali na seba nejaký kontakt,tak by som vám skùsil popísať,ako vybrať stroj bez akéhokoľvek poškodenia?A možno na zadnej doske stroja je nejaká signatúra? Ďakujem
Registrovaný uživatel
ja som sa už stretol s takýmto systémom.Bolo mi vysvetlené vraj to zamedzuje vratný pohyb a tým pádom je presnejší chod hodín.Stroj pochybujem že je značený,obvykle to na viedenských nebýva.A kedže držiak drží silou vôle,majiteľ si to asi opraviť nevie,je škoda mu do toho babrať.Pokazí ešte viac a zníži mu to hodnotu hodín
Registrovaný uživatel
Boha vaseho..tříměsíční chod..už nespekulujte a dejte to do aukce kde se vám postarají o historii i prodej..jinak to budete prodávat nabídkám "dám 20 000"...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 > »

Sběratel.com » Starožitnosti » Jednozavazove hodiny 3 měsíční chod

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1