Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Ježíš Kristus

Vykupminci.cz
Numisargo

Ježíš Kristus

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

Potřeboval bych určit přibližnou hodnotu tohoto obrazu případně jestli by někdo nevěděl autora. Signaturu jsem bohužel nikde nenalezl.

Děkuji. ;)

P.S. (na obraze je hodně prachu, nechtěl jsem ho moc utírat, abych obraz víc nepoškodil - jedná se evidentně o plátno).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
chudak Jezus nazaretsky,trpel nejen na krizi,ale ocividne i na pude...
Moderátor
Je to na 99,99% reprodukce, v lepším případě olejotisk, založená na fresce malíře jménem Elias Garcia Martinez, který toto ryze náboženské dílko (bez valné umělecké hodnoty) vytvořil někdy v první polovině 20. století.
Ovšem proslavila ho ta španělská bába, která "chudáka" Ježíše sama amatérsky "restaurovala" do podoby jakési brambory s očima... Obletělo to k velkému pobavení celý svět a psalo se o tom i u nás...
Moderátor
Tady je i fotečka té nádhery... :P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Tady je i fotečka té nádhery... :P


No když jsem se to pokoušel na internetu najít našel jsem ty samé informace. :) Hrozné. :P
Moderátor
macros napsal
Wjem napsal
Tady je i fotečka té nádhery... :P


No když jsem se to pokoušel na internetu najít našel jsem ty samé informace. :) Hrozné. :P


Já bejt Váma, tak si ten obraz vyčistím, pověsím a budu návštěvám ukazovat jako zajímavou vzácnou kuriozitu. :) "Koukněte přátelé, podařilo se mi sehnat právě takový obraz, který tak šíleně zmršila ta stará bába ve Španělsku". A někam k tomu poblíž bych umístil vytištěnou tu španělskou "zmršeninu" :P Uvidíte, jak v jejich očích stoupnete na ceně... ;)
Registrovaný uživatel
Já teda četl něco jiného. Paní Gimenezovou za její vysoce odbornou práci všichni chválili a krátce poté dostala zaměstnání ve španělské národní galerii jako vrchní restaurátorka. Zde její další restaurátorská práce:


Obrázek vložený uživatelem
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
Registrovaný uživatel
:mrgreen: proboha...aby ji snad jeste ve finale neposlali do Louvre..
Moderátor
Serge Nubret napsal
Já teda četl něco jiného. Paní Gimenezovou za její vysoce odbornou práci všichni chválili a krátce poté dostala zaměstnání ve španělské národní galerii jako vrchní restaurátorka. Zde její další restaurátorská práce:


Obrázek vložený uživatelem



Ve španělské národní galerii sotva. Leda tak v italské...
Registrovaný uživatel
Díky své kvalifikaci podniká pracovní cesty také do jiných zemí a galerií, co je na tom proboha k nepochopení...?
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
Registrovaný uživatel
Tak v Lůvru už taky byla...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ano jeji smer se nazyva "destrukci zpet ke korenum umeni"mohla by se dat
dohromady s Knizakem....
Moderátor
Ona to ale ta nebohá stařenka myslela určitě dobře. Žel, oči i ruce již neslouží...
Ale proslavila se náramně. Její dílko je po světě už takřka tak známé jako nejdražší prodaný obraz všech dob - "Výkřik" od Edvarda Muncha.

Kupodivu, zas tak daleko ty dva obrazy od sebe nemají ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Wjem v 3. 10. 2013, 17:56. »
Moderátor
Výkřik...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Ježíš Kristus

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1