Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Evropská papírová platidla » Jugoslávské dináry

Vykupminci.cz
Numisargo

Jugoslávské dináry

Moderátoři: numpszi, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nemáte někdo z Vás zájem o jugoslávské dináry?

Hodnota, rok
5000, r. 1985
1000, r. 1981 5x
1000, r. 1974 2x
500, r. 1981
100, r. 1978
100, r. 1981 2x
100, r. 1986
Registrovaný uživatel
To je ako stretko na slepo. Fotky tvojej ponuke určite prospejú... ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Fidzi v 30. 8. 2012, 17:14. »
Registrovaný uživatel
já si s (ne)dovolením Romany ukradnu tohle vlákno a zeptám se znalců na cenu 20 dinárů 1944 Specimen, samozřejmě v UNC.
Předem díky
Moderátor
20 Din / 44 ... co uvádí katalogy - speciály

Stojanovič (2007) - uvádí přímo specimen - 100€
Viščević (2007) - uvádí bez čísla - 60€
Barac (2002) - uvádí anulát nebo bez čísla - 40 USD
Registrovaný uživatel
díky moc acme, můžu poprosit i o zbytek emise až do tisícovky?
Zaboha jsem nemohl najít žádnou aukci s jakýmkoli specimenem z této řady.
Registrovaný uživatel
abych neotravoval, stačí mi jen Stojanovič, protože mám všechny s přetiskem specimen
Moderátor
Stojanovič - hodnoty 1 - 1000 Din / 44 - SPECIMEN (ceny v €). Zajímavé, že ta tisícovka není tak drahá ...
1 - 50€
5 - 80€
10 - 80€
20 - 100€
50 - 100€
100 - 100€
500 - 500€
1000 - 200€
Moderátor
mohl bys sem prosím hodit scany (alespoň 1 ks, pokud je přetisk pro všechny stejný). pro srovnání
Registrovaný uživatel
všechny kromě stovky mají přetisk jako na padesátce (na desetiforintu je vzhůru nohama)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nechci tu strašit, ale byl bych moc opatrný při podobných koupích, pokud se nejedná o přetisky na anulátech. Už vícekrát jsem měl různé nabídky (i na pozdějších emisích) někdy latinkou, jindy i azbukou na jinak vydaných sériích bankovek a raději jsem nekoupil ač nebyly drahé. Je také trochu s podivem, že se podobné věci začínají ukazovat ke koupi více až poslední cca 1-2 roky.
Pokud se nepletu, u některých poválečných emisí Jugoslávie tuším emise 63(68-78?), se už psalo, že vznikly dodatečně pro sběratele až mnohem později(po konci občanské války) v tiskárně ZINu, je otázka, zda i u dřívějších nabízených k prodeji nemůže být podobný původ. (Ale dle fotky lze jen spekulovat.)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
kupovat nebudu, prodejce chce za celou sadu pořádný balík a u Jugoslávie jsou bohužel přetisky většinou na běžně číslovaných bankovkách, navíc srovnání s reálnou aukční cenou nemám ani jedno, těžko odhadovat cenu
« Poslední úpravu provedl(a) chybotisky v 1. 9. 2012, 22:58. »
Moderátor
Hmm, taky se mi to moc nezdá :/ specimeny u Jugo vypadájí jinak (i když existuje víc variant, tak zrovna tyto nejsou ničemu podobné). zkusím najít fotky a dám je sem ...
Registrovaný uživatel
Tak koukám, že tu 100din/46 prodává na webu Ital za 150€...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
Tak koukám, že tu 100din/46 prodává na webu Ital za 150€...


už taky vidím, možná univerzální sken)
Registrovaný uživatel
Nemáte někdo z Vás zájem o jugoslávské dináry? Hodnota, rok 5000, r. 1985 1000, r. 1981 5x 1000, r. 1974 2x 500, r. 1981 100, r. 1978 100, r. 1981 2x 100, r. 1986 ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Romana8: při jejich prodeji leda ještě připlatit kupujícímu za likvidaci nebezpečného odpadu...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Chtěl jsem se jenom tak ze zvědavosti zeptat - neví někdo, co stojí za radikálním poklesem cen jugoslávských (zejm. hyperinflačních) bankovek v poslední době? I dříve méně běžné kousky, které se prodávaly v UNC ze stovky korun, se dnes dají sehnat za desetikoruny a nějak nemůžu zjistit proč. Třeba u Polska mi to bylo hned jasné, ale u Jugoslávie mi důvod zatím uniká.
Jinak - kdyby někdo měl přebytečné UNC, rád koupím. Svého času jsem právě u těch dražších kupoval oběhové, ale když jsou dnes tak levné...
Mimoto mi chybí už jen něco málo z emise 1955 a 1963.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Evropská papírová platidla » Jugoslávské dináry

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1