Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světové poštovní známky » Julské Benátsko

Vykupminci.cz
Numisargo

Julské Benátsko

Moderátoři: Akir, ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny filatelisty a sběratele čehokoliv.
Na vánoce jsem dostal dle mého názoru hodnotnou sbírku známek.Proto se ji teď snažím třídit a nevím si moc rady.Filatelistická neznalost.Můžete mi poradit zda italské známky s přetiskem "centisimi di corona"patří pod julské benátsko?Mám atlas zz,a tam jsem to pochopil spíš jako terst.Možná píšu bláboly,proto hledám radu.Pokud se tu najde dobrovolník který by byl ochotný se mnou komunikovat,mohu známky postupně nafocovat a vkládat.Zatím díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Známkové země Terstu - zóna A - přetisky na italských známkách AMG VG AMG FTT (1945-47),
zóna B - přetisky na italských známkách TRIESTE/TRST 1945 (později definitivní známky, přetisky i na jugoslávských známkách - viz FAZZ).
Centesimi di Corona:
1919 - 1920 - přetisková emise pro všechna bývalá rakouská území obsazená Italy (platnost známek až do r. 1924)
1921-1922 je Italská okupace Julského Benátska a Dalmácie - oblast Zadaru, Istrie a některých ostrovů Hvar, Brač, Korčula- Dalmácie, Cres, Lošinj - Kvarner
Moderátor
Chtělo by se to blíže podívat na známku Švýcarska - Zu 13. Dle údajů z r. 1985 má katalog 2.200CHF a bez obrysu kříže dokonce 3.600CHF. Nevím, zda to není padělek, nemám žádný porovnávací materiál.
Ten 15 blok Beninu je též docela zajímavý - 1 známka má katalog 17MiM (1983).
Registrovaný uživatel
ahoj ,jsi jediný kdo mi zatim odpověděl.u toho beninu pokud se nepletu píšeš číslo známky,že?cenu by jsis neodhadl tipnout,mám je 3,bohužel natržená v perforaci,ale stále kompletní.Na cenu se ptám z důvodu,že bych to chtěl strčit na aukru.Už tam jednusestavu mám.jestli tak mrkni.Prodejce fukod
Moderátor
Jenom doplním - v roce 1918 vyšly známky pro Julské Benátko (jsou na čtvrtém obrázku) a známky pro Trento. Od roku 1919 pak byly vydávány známky s přetiskem "centesimi di corona" platné pro celé území Julského Benátska, Trenta a Dalmácie.
« Poslední úpravu provedl(a) dejvy v 13. 1. 2011, 15:45. »
Moderátor
Pro fukod. Já myslel, že se o známky zajímáte jako sběratel. Pokud je chcete prodat na Aukru, tak Vám více poradí obchodníci.
Registrovaný uživatel
Špatně jste si to vyložil,známky beru jako sběratel,ale přišly mi do rukou stejné známky konkrétně ten Banin a třeba tu tureckou sérii mám taky několikrát.Tak proč je neprodat aby byly peníze na nové nákupy toho co mi chybí

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ty bloky Beninu jsou velmi pěkné, patrně ražené z ochoty.
Registrovaný uživatel
Jo taky se mi líbí.Třeba tu mám kompletní sérii Wuerttemberg, nevím podle kterého katalogu č.125,a ty jsou ražené i neražené.Ty razítka jsou umístěne souměrně ve středu známky se stejným datumem.Proto si myslím že jsou taky ražené z ochoty.Nevíš prosím jak se tyto razítka odrážejí na ceně.Vždy jsem používal katalogy pofis,v těch cizích se špatně orientuji.Mám scotta,někdy michel,prostě co se naskytne.A tam mám fakt problém
Moderátor
fukod napsal
Jo taky se mi líbí.Třeba tu mám kompletní sérii Wuerttemberg, nevím podle kterého katalogu č.125,a ty jsou ražené i neražené.Ty razítka jsou umístěne souměrně ve středu známky se stejným datumem.Proto si myslím že jsou taky ražené z ochoty.Nevíš prosím jak se tyto razítka odrážejí na ceně.Vždy jsem používal katalogy pofis,v těch cizích se špatně orientuji.Mám scotta,někdy michel,prostě co se naskytne.A tam mám fakt problém


Konkrétně Württemberg je orazítkovaný z ochoty oceněn zvlášť (a mnohem níže než skutečně prošlý poštou). Takových emisí je více; podrobněji je v Michlu zpracováno jenom NDR, u některých zemí jsou obecné poznámky k oceňování.
Registrovaný uživatel
Myslel jsem si to,ten katalog mák momentálně půjčený

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Světové poštovní známky » Julské Benátsko

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1