Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » kacurovo dilema :(

Vykupminci.cz
Numisargo

kacurovo dilema :(

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
jóó citový vztah jsem si k té věcičce udělal ihned v okamžiku, kdy jsem poznal o co jde :) byla to láska na první pohled :) ačkoli má za sebou dost temnou minulost ....
Moderátor
Predaj to a kúp si kopu mincí. Myslím to smrteľne vážne, pranierujte ma kľudne všetci. Možno niekto po tom túži viac ako Ty, pokiaľ si si istý že to má pre Teba nesmiernu cenu, tak je Tvoja dilema absolútne zbytočná.
Registrovaný uživatel
Kľudne predaj pokiaľ to nie je Tvoja hlavná zberatelská vášeň.
Poznáš zásadu Feng Suej,"našiel si to pre niečo".
Registrovaný uživatel
Jestliže jsou tvojí hlavní zálibou mince rozhodně bych s prodejem neváhal - prodat - a koupit například zmiňovaného Boleslava. Třeba tu věc neprodáš a necháš si ji. Za 10 let na ni budeš koukat ve vitrině a mnout si ruce jakou má hodnotu, že jsi ji neprodával dříve. Musíš si ale uvědomit, kde budou ceny oněch zmiňovaných Boleslavových denárků za 10 let.
_______________
Registrovaný uživatel
rare - nekolik desitek tis. kc - mimo muj obor- kopie - temna minulost = HH-TR
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
Taky mám doma pár pěknej špeků, které nesbírám a vlasně nepotřebuji. Ale nikdy bych to asi neprodal, kvůli nákupu něčeho jiného. Byť sbíraného. Takové věci si nechávám jako rodinnou pojistku tzv. na důchod ;) Asi neprodávej. ;)
Registrovaný uživatel
elle napsal
rare - nekolik desitek tis. kc - mimo muj obor- kopie - temna minulost = HH-TR


:D jojo, trefil jsi to ...

Marfy napsal
Asi neprodávej.


no ještě to pořád mám ... skoro už jsem na to zapoměl, mám to v bance v sejfu ...
Registrovaný uživatel
Kúpim to! :))))
Registrovaný uživatel
no ještě to pořád mám ... skoro už jsem na to zapoměl, mám to v bance v sejfu ...


Pamatuju si, jak před pár lety měly dva moji kámoši (Nosoroh a Jezevec) jednu opravdu vzácnou minci. No a když jeden potřeboval prachy, tak ji prodal tomu druhému. Takhle to fungovalo pár let do doby než ji ztratili. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
:mrgreen: :mrgreen: také bych potřeboval takového parťáka :twisted:
Registrovaný uživatel
Čtu slova jako nález, po předcích, pokládek, v bance, v sejfu, temná minulost, dělají se kopie...

Já bych to neprodal!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Můj táta mě hrozně učil to o tom vážení si svých předků... Už jen proto... A s tím prodejem a kopiema... Pravý sběratel, který to bude chtít koupit pozná, zda je to origo, či ne... (jestli to nejni nějaká kulišárna :P ) A stejně by asi radost z narychlo vysněných mincí nebyla taková, jako na ně šetřit a těšit se na ně a sbírat je po jedné...
Registrovaný uživatel
A ještě poznámka:

Všichni co tady jsme se snažíme nějaký poklad jakoby "vytvořit", těšíme se každej z toho svého většího či menšího pokladu a máme z něj radost. ;) Máme jej schovanej co kdyby... A říkáme si, jaký by to bylo, najít na půdě po pradědovi krabičku s pár stříbrňákama :shock: A když už jej někdo najde a ještě k němu má nějaký vztah tak přemýšlí, jestli ho prodat...

Já našel po dědovi na půdě ve skříni krabičku s drobnými mincemi (Německo II. světová válka), samozřejmě že mince jsou ve šrotovém stavu (až na dvě ty jsou 0/0!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) cena tudíž 5,- ale ta radost!!!!!!!!!!!! :P
Registrovaný uživatel
A to já bych to zase prodal. /Asi-záleží co to je./ Myslím že ve sběratelství je výhodná úzká specializace. Kdybych sbíral všechno co se mi líbí, tak se z toho zblázdním. Koupil bych si vše co v mé sbírce chybí a měl bych radost, že má kolega-sběratel radost. Takhle bysme za chvilku nic neměli, kdyby si každý schovával co se mu líbí a co má cenu.
Registrovaný uživatel
Udělej to, co Ti učiní radost a obohatí Tvůj život.
Koneckonců věci jsou jen věci a do hrobu si je nevezmem.
;)
Registrovaný uživatel
Pánové, jste záhadní jako hrad v Karpatech. Napadá mě hláška ze slunce, seno..
Jen ji nech, beztak tam má ho... Je to tak, má ho tam! :)
Registrovaný uživatel
Jestli se taky můžu zapojit do diskuze, tak ti poradím, prodej to.
Sám sem řešil stejný problém:)
Nechce se prodávat, ale jakmile prodáš a koupíš něco jiného, bude spokojenost.

jo a tipnul bych si že ten záhadný předmět vypadá nějak takhle
== :twisted: ==

:D
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
[quote=elle]
rare - nekolik desitek tis. kc - mimo muj obor- kopie - temna minulost = HH-TR
:D jojo, trefil jsi to ...


Neni to tvuj obor - tak to asi prodej a kup si za to neco co te osobne potesi - mince.
I kdyz prodej takovydle veci asi nebude uplne bez problemu (falza, neznamej puvod, navic z padelatelskyho raje vychodu) :-(
Tvuj kus je sice dost opotrebovanej, ale cenu muze velice zvysit jmeno vlastnika.. to ale uz asi urcite davno vis.
Na tohle je jednoznacne potreba certifikat pravosti..[/quote=kacuro]
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
Připojuju se k těm co píšou: PRODEJ!!!
Prodej tu věc a kup si nějáký ten brakteát (nebo 4dukát - nevím hodnotu té věcičky ;) ) a budeš mít vyřešíno tenhle problém :mrgreen:
Moderátor
Kacuro sbira Cechy jenom do r.1526, to se ctyrdukatky nerazily ;)
Registrovaný uživatel
Kacuro : nová nabídka. Prodej to a já ti k tomu přidám svoji tchýni :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
Kacuro sbira Cechy jenom do r.1526, to se ctyrdukatky nerazily ;)


Aha, to jsem nevěděl :oops:
Tak nějáký ultraluxusní pražský groš ;)
Registrovaný uživatel
Vrtanej groš na prst - asi tlustej groš. Kacuro čím jsi to vrtal :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
Kacuro sbira Cechy jenom do r.1526, to se ctyrdukatky nerazily ;)


jo kolego už jsem svůj zájem krapet přistříhnul, teď už jedu jen přemyslovce, neb panovníky cizích dynastií nemám rád :twisted: :mrgreen: no a k tomu ještě jen tak z nostalgie mince husitských bratří a sester :lol:
Registrovaný uživatel
hoši kacurovo dilema už nepitvejte, ono to totiž není jen tak, to prodat, zkouším to s menšími či většími přestávkami přes dva roky a najít toho správného kupce je celkem složité ... ale to by bylo na dlouhé psaní a na to nemám čas ...
Registrovaný uživatel
Kacuro: Nechci nic pitvat.....je můj názor.....: Nechat si to!!!! Ať je to co je to, když je to láska na první pohled.....a navíc....kdy dostaneš pod ruce něco podobného! Radím dobře: NECH SI TO!!! ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » kacurovo dilema :(

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1