Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » kacurovo dilema :(

Vykupminci.cz
Numisargo

kacurovo dilema :(

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím přátelé,
rád bych se s vámi podělil o jedno dilema, které se mi už nějaký čas honí hlavou a chtěl znát váš náhled na věc. Představte si, že vlastníte celkem RARE předmět v hodnotě několika desítek tisíc, který je mimo váš sběratelský obor. Tu věcičku jste našli třeba při procházce a tak jakožto šťastný nálezce k ní máte celkem i citový vztah (ale né zase takový, jako když to zdědíte po prababičce :)), protože něco takového už nikdy nenajdete a stovky jiných sběratelů, kteří tyto věci sbírají, po ní jen touží a nenaleznou ji ...

A to dilema zní: prodat tu věcičku nebo ne? Prodejem bych získal celkem solidní kapitál na mince, který by významně obohatil mou sbírku o lepší kousky. Na druhou stranu, ta RARE věc je můj Milášek a těžko bych se ho mohl vzdát ... Ale zase když to nesbírám, raději ho prodám a je to .... Ale to je zase škoda, páč něco takového už opravdu nikdy nenajdu ... Ale zase takový denárek Boleslava ... kurva hoši poraďte ... :roll:

výjimečně vás také žádám, abyste se k tématu vyjadřovali jen vážně, páč opravdu svádím vnitřní boj, zda ponechat nebo dát pryč :(
« Poslední úpravu provedl(a) kacuro v 13. 11. 2007, 17:57. »
Administrátor
Ponechat a začít sbírat :-), když je to miláček :-).
Registrovaný uživatel
Zdenek Jindra napsal
Ponechat a začít sbírat :-), když je to miláček :-).


to né, je to úplně mimo můj zájem, navíc ta věc není moc stará, ale holt sběratelsky cenná :(
Administrátor
Tak to prodej a kup si jineho milacka, ktereho sbiras :-). Ja bych to moc neresil stejnak uz brzo najdes poklad..
Registrovaný uživatel
no dá se říct, že právě tahle věcička takový malý poklad je ...
Registrovaný uživatel
a co to je?ta vecicka?
Moderátor
kacuro, ty vlastne rozhodnutý už si.....keby si to chcel predať, už to dávno urobíš....a pokiaľ je to taký malý poklad, nechaj si ho..určite by si si časom vyčítal že si ho pustil...
a denárky budú tiež, časom na ne nejako našetríš.... ;)
Registrovaný uživatel
nepredavaj ... len ked nebudes mat na chleba ;)
kto caka sa docka ;)
Registrovaný uživatel
JAJKO04 napsal
a co to je?ta vecicka?


asi nejaka militaria ;)
Registrovaný uživatel
facctory napsal
kacuro, ty vlastne rozhodnutý už si.....keby si to chcel predať, už to dávno urobíš....a pokiaľ je to taký malý poklad, nechaj si ho..určite by si si časom vyčítal že si ho pustil...


mluvíš mi z duše, kamaráde, v neděli to byl přesně rok, co jsem to našel :) klepal jsem se ještě hodinu potom, vzal jsem si dva dny volna a byl v šílené auforii :)

přesto bych rád slyšel i názory ostatních, díky
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
v neděli to byl přesně rok, co jsem to našel :) klepal jsem se ještě hodinu potom, vzal jsem si dva dny volna a byl v šílené auforii :)

sakra nepis sem podobne veci lebo dnes nezaspim :shock: :roll:
Registrovaný uživatel
Jenže ono fakt záleží na tom co to je
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
jano789: Ty seš hrozně zvědavej, budeš brzy starej :)


boze kacuro to bol taky problem sa sem prihlasit z druheho mesta s novym nikom a supnut sem fotky? :D :D :D .ale aspon konecne s teba vypadlo ze si ozaj nieco nasiel.predtym to boli len take naznaky :) co ti zaplatili detektor :D
Predaj to a mas po svojej dileme.a budu vianoce :mrgreen:
Moderátor
Kacuro, a pokiaľ Ťa ten nález tak rozhodil ako píšeš, nech to je čokoľvek....NECHAJ SI TO...
Registrovaný uživatel
PEHU_ napsal
Jenže ono fakt záleží na tom co to je


jenže pokud o té věci nebudeš nic vědět, tak si stejně neuvědomíš její sběratelskou hodnotu ...
Registrovaný uživatel
Chlape vždyť ty víš přesné datum nálezu miláška a datum nálezu přítelkyně si určitě nepamatuješ viď. To prostě nemůžeš prodat. Nech to na nejhorší časy a zatím se z toho raduj.
Moderátor
Jano :evil: :evil: ako mu to radíš??? ty už si rozpredal nález??
Registrovaný uživatel
sakra nerozpredal.tiez by som to nespravil.. :(
Moderátor
Jano, no vidíš....a Kacuro to má vyriešené ;) o rok , možno o desať rokov si spomenie ako mu niektorý dobre radili....
Registrovaný uživatel
vladik napsal
Chlape vždyť ty víš přesné datum nálezu miláška a datum nálezu přítelkyně si určitě nepamatuješ viď. To prostě nemůžeš prodat. Nech to na nejhorší časy a zatím se z toho raduj.


jo díky, jsem rád, že mám ve vás přátelé oporu ;) ... akorát ty denárky nebudou :(
Registrovaný uživatel
jenže je tu ještě jeden problém, protože je to takové RARE, dělají se dost kopie, časem by to mohlo být neprodejné :(
Registrovaný uživatel
Bejt tebou tak neprodávám.... při nejhorším to prodat můžeš vždycky, ale když už jednou prodáš, tak to nemůžeš vrátit..... a pokud to nestojí v garáži, tak to většinou na ceně neztrácí...
Moderátor
kacuro napsal
jenže je tu ještě jeden problém, protože je to takové RARE, dělají se dost kopie, časem by to mohlo být neprodejné :(


Ty vieš že je to origo, necháš si to pre seba, predávať nebudeš.....
veď ani zberateľstvo nerobíš za účelom zisku....
Registrovaný uživatel
pravy zberatel nebude nikdy bohaty ;)
Registrovaný uživatel
Já bych to viděl takhle:
Pokud je to věc, u které bude hodnota neustále stoupat (což předpokládám), tak si ji nechat.
Pokud ale cena na trhu stagnuje a je předpoklad, že stoupat nebude, tak prodat a koupit co sbírám. Druhá varianta platí také za předpokladu, že k věci nemám citovej vztah - což už ale kacuro máš, že jo?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » kacurovo dilema :(

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1