Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Kalvoda - určení hodnoty obrazu

Vykupminci.cz
Numisargo

Kalvoda - určení hodnoty obrazu

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý de, prosím má tento obraz nějakou cenu?
podepsan jako A. Kalvoda - deail viz foto

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ak je to original tak 20 000-30 000Kč a možno aj viac.Mne to ale na original moc nesedi.Možno skresluje fotka.
_______________
Registrovaný uživatel
ani mne moc ne...kdyby byl tak i trojnasobek....
Registrovaný uživatel
Pokud jste snad měli na mysli Aloise Kalvodu /1875 až 1934/ tak ten jistě za tento kýč odpovědný není :D ;)
Moderátor
Nehledě na kvalitu dílka, tak ani signatura nemá charakter obvyklý u Aloise Kalvody. V lepším případě jde o nějakého jiného Kalvodu, v horším o nejapný pokus o falzifikaci. Posviťte si na tu signaturu UV lampou a budete chytřejší...
Registrovaný uživatel
no UV lampu nemám
Registrovaný uživatel
nevím na koho se obrátit
Registrovaný uživatel
Amatersky malované!!!! určite nee A.K
Registrovaný uživatel
a jakou by to mohlo mít cenu?
Registrovaný uživatel
Podívejte se, máte falzum, tedy padělek.
To znamená, že tržní cena je nulová- pouze snad pro nějakého sběratele padělků- ale není to dobrý padělek, je to jenom připojené slavné jméno k blboučkému obrázku, takže ani sběratel padělků by nezaplesal
.
Pokud jste obraz jako Kalvodu koupil(a), tak ho rychle vraťte a chtějte peníze zpět. Pokud chcete jako Kalvodu prodat, tak vás důrazně varuju, protože by se jednalo o podvod, tedy o trestný čin.

Je to jako byste měl(a) falešnou kabelku Vuitton a chtěl(a) jí prodat mezi sběrateli kabelek ...
Registrovaný uživatel
Já bych takovou kabelku tedy rozhodně nechtěl :D ;)
Registrovaný uživatel
Ja taku kabelku mam :-) ale nemam falosneho kalvodu :-) , ta suma za praveho 30000,- pokial mate ihned mi odpiste, kupim aspon piatich :-)
Registrovaný uživatel
Jestli je to větší formát, tak by Vám někdo za ten jen mírně poškozený rám třeba tak čtyři stovky zaplatil.
Registrovaný uživatel
Ne neprodal, máme ho doma, na půdě. Chtěla jsem jen vědět jestli to může mít nějakou cenu, v obýváku si ho nepověsím, mám to trochu zařízené jinak :) A nemůže to být jiný Kalvoda?
Registrovaný uživatel
miso110 napsal
Ja taku kabelku mam :-) ale nemam falosneho kalvodu :-) , ta suma za praveho 30000,- pokial mate ihned mi odpiste, kupim aspon piatich :-)
Prečo si ho nekupite - poznam minimalne 10 jeho obrazov ktore sa predali na dražbach pod 30 000 .
_______________
Registrovaný uživatel
Což o to, nějaký jiný Kalvoda by to být mohl.
Nějaký úplně jiný, úplně neznámý A.Kalvoda...
V tom případě jde o no name obraz. Cena se řídí trhem, musel byste najít jiné (prodané) obrazy tohoto úplně jiného Kalvody a podle nich se zorientovat. No, a pak byste musel najít kupce.
Jo, je to řehole...
Registrovaný uživatel
mili84 napsal
Ne neprodal, máme ho doma, na půdě. Chtěla jsem jen vědět jestli to může mít nějakou cenu, v obýváku si ho nepověsím, mám to trochu zařízené jinak :) A nemůže to být jiný Kalvoda?


Dobrý den,
jiný Kalvoda A. by mohl být možná Kalvoda Antonín, jinak sochař, který něco málo i nakreslil,
čímž ovšem nechci říct, že maloval i obraz Vámi zaslaný v příspěvku.

K obrazu ve Vašem příspěvku bych se přikláněla k verzi falza Kalvody Aloise
Registrovaný uživatel
filomena napsal
Dobrý den,
jiný Kalvoda A. by mohl být možná Kalvoda Antonín, jinak sochař, který něco málo i nakreslil, čímž ovšem nechci říct, že maloval i obraz Vámi zaslaný v příspěvku.

K obrazu ve Vašem příspěvku bych se přikláněla k verzi falza Kalvody Aloise


Filomeno, nemáte nějaké obrazy od Antonína Kalvody? Znám od něj jenom sochy... děkuju ;)
Registrovaný uživatel
pro paní Kolemjdoucí,
toto bylo v nabídce ostravských Áček,
Kalvoda Antonín, sochař
1907 - 1974

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
filomena napsal
pro paní Kolemjdoucí,
toto bylo v nabídce ostravských Áček,
Kalvoda Antonín, sochař
1907 - 1974

Filomeno, díky!
Registrovaný uživatel
Já bych to nenazýval padělkem. Ani styl malby, ani signatura se nesnaží Aloise Kalvodu napodobit. Nějaký neškolený (a přiznejme si, že i ne moc nadaný) prvorepublikový chasník své dílko sebeironicky podepsal A.Kalvoda, aby si po létech připomněl, že to kdysi namaloval podle nějaké reprodukce od Aloise Kalvody.
Registrovaný uživatel
jazzdr napsal
Já bych to nenazýval padělkem. Ani styl malby, ani signatura se nesnaží Aloise Kalvodu napodobit. Nějaký neškolený (a přiznejme si, že i ne moc nadaný) prvorepublikový chasník své dílko sebeironicky podepsal A.Kalvoda, aby si po létech připomněl, že to kdysi namaloval podle nějaké reprodukce od Aloise Kalvody.


I pokud někdo sebeironicky (nebo z jakéhokoliv jiného důvodu) podepíše svoje dílko jménem jiného existujícího malíře, pak stvořil padělek, a to i přesto, že se dílko ani podpis neshodují a on to třeba myslel jako legrandu a vůbec neměl padělatelské úmysly.
Jedině, pokud se jmenuje stejně, pak to padělek není....
Registrovaný uživatel
Dle statistik na konci r.2014 v ČR bylo 500 osob jménem Alois Kalvoda a přes 700 se jménem Antonín Kalvoda. Určitě někteří z nich mohou malovat a také své výtvory podepisovat A.Kalvoda. Stejně tak v dobách minulých.
Registrovaný uživatel
...a to nemluvým o Aleších, Adrianech, Alanech, Arturech atd atd...
Registrovaný uživatel
bože!!! Nějak mi z těch Áček hráblo! Samozřejmě" nemluvÍÍÍÍm"

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Umění - obrazy » Kalvoda - určení hodnoty obrazu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1