Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » Kam se poděla 7 rota - tedy sv.V.dukáty 2014 ?

Vykupminci.cz
Numisargo

Kam se poděla 7 rota - tedy sv.V.dukáty 2014 ?

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dracek - teraz predavas :
FJI, pamětní spolkový 2 tolar 1857„tzv. Jižní dráha“(Ag959 puncovaná novoražba) za 750Kč
A dukat 2014 si nazval srotom , medailou, niecim co nemoze niest pomenovanie svatovaclavsky dukat atd...
.
Ja sa teda pytam - aky je rozdiel medzi tym dukatom 2014 a tvojim "tolarom" ? Alebo spravnejsie šrotom? ;-)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
jano: no, rozdíl v ceně mědi a stříbra bývá značný :D
Registrovaný uživatel
tenzor az na to ze dukaty 2014 o kterych tu puvodne byla rec jsou ze zlata...
_______________
Přebytky sad oběžných mincí Československo a ČR
http://coins.czechian.net/sady/
Registrovaný uživatel
Chlapci nechcem to tu prizivovat , lebo zase budem ja ten zly
, len ma zaujimala objektivita a dvojaky meter na posudzovanie od toho isteho cloveka :-)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
kukvy napsal
No to je tedy něco.Toto téma zmizelo i z podobných stránek na Slovensku.Tato ražba leží někomu silně v
žaludku,že to tak beze stopy mizí.To je síla,úklid a upratanie jak za komančů.Smazat eventuálně nějaký nevhodný příspěvek to chápu,ale celé téma??????????

Tady vidíš proč bylo původní téma smazané, někteří diskutující zapomínají že toto je diskuze o mincích a ne o účastnících tohoto fóra.
Toto téma už je opět zralé na smazání. :evil:
Moderátor
Trutnovak napsal
tenzor az na to ze dukaty 2014 o kterych tu puvodne byla rec jsou ze zlata...

Aha, tak to jsem prehledl, uz jsem si necetl cele vlakno nazpet a myslel jsem ze jde o reakci na ty pozlacene medaile :)
Moderátor
turtle: no jo, je z toho takova horsi kecarna - tlacharna 2...
Registrovaný uživatel
Zde se opět jasně ukazuje, kdo se snaží vytvářet nový spor tam, kde žádný nebyl!

Nejedná se o dvojí metr neb rozdíly jsou celkem zásadní:
1/ pro ražbu jsem nezaložil nové zbytečné téma, ale nabídl ji společně s dalšími mincemi ve správném tématu k tomu určenému
2/ žádný tento „dukát 2014“(natož svatováclavký) neexistuje, jde pouze o medailovou napodobeninu bez správného označení(další zdůvodnění bylo uvedeno ve starém tématu)
3/ nabídnutá ražba je v textu správně popsaná i označena jako novoražba(za nic se nevydává), navíc je jak je u podobných novodobých ražeb povinností vydavatele označena puncem výrobce i ryzostí - na rozdíl od pochybné ražby imitující dukátovou ražbu
4/ jako značená novoražba za pouhých 750Kč /tedy zlomek ceny/ je určena tomu, kdo chce mít zaplněno políčko ve sbírce FJI, těšit se z výtvarné stránky mince a nemá cca 70000Kč na původní pravou minci(tedy získá novoražbu za jemu dostupnou cenu), oproti tomu Au(?) napodobenina nabízena za zlomek ceny pravé mince rozhodně není, ba naopak se snaží vnutit případným kupcům vydáváním za údajné pokračování oficiální státní prvorepublikové emise ač je neregulérním soukromým výrobkem za nesmyslně vysoké peníze a bez jakékoliv oficiality, kterou se snaží naopak kupujícím vnutit jakousi pohádkou psanou na k ražbě přiloženém papíru…

Důvodů by se našlo asi i více, ale ochotu plýtvat více mého času na odpověď Tobě už ne… :roll:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Řekl bych, že puncovaná novoražba Jižní dráhy je naprosto v pořádku. Je to novodobá replika mince, která si na nic nehraje. Nikoho neuvádí v omyl, ani neuráží. Prostě jasně říká: Na originál dosáhne jen málo sběratelů, tak pro ty, kteří chtějí mít zaplněné místo v albu, jsem tady já. Ale československý dukát 2014 je opravdu nesmysl. Víc než cenu kovu bych za to nedal (to platí i pro tu Jižní dráhu). Toť můj názor na tuto problematiku.
Registrovaný uživatel
Dracek dik za odpoved, bolo to jednoduche ze? ;-)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Chlapi, vraťme se k té přátelské a uvolněné atmosféře, která zde na fóru panovala před nějakými 6-7 lety, kdy jsme se teprve vzájemně seznamovali a vedli diskuze s pozice zájemců o stejný koníček. Nemáme přeci zapotřebí se tu stále dokola urážet a napadat. Všichni bysme se tu měli k sobě chovat s respektem a pokorou. Vždyť, pokud sem zavítá nový člověk a přečte si pár posledních diskuzí, musí se zhrozit, jací jsou numismatici (s prominutím) kreténi a zatrpklí dědci (to myslím jen jako příměr, není to útok na starší populaci zde na fóru) ... ;) Mějte se rádi :D

Opravdu by to chtělo zorganizovat nějaké velké setkání sberatel.com, abychom se všichni vzájemně poznali a vystoupili z té internetové anonymity. Nepřátelé by si dali po tlamě a pak to zapili na stvrzení příměří :lol:
Moderátor
kacuro: ale setkani jsou, akorat na ne moc lidi nejezdi.. ;)
Registrovaný uživatel
Jasně, ale všechna ta setkání se zatím konala daleko na východě. Chtělo by to něco uspořádat zhruba uprostřed.

Nicméně byla to spíše taková řečnická vsuvka, upozorňující na jeden z negativních aspektů anonymní internetové komunikace, nechtěl jsem hned svolávat generální sněm sberatel.com ... :D
Registrovaný uživatel
Ja nemam z nikym problem, prave naopak. Vzdy si rad kazdeho precitam, najme zdejších odbornikov. A ze ich tu teda je ;-) Ale na to je predsa diskusia, aby sa veci "vyříkali" , a nie na to aby sme si tu tahali popod fúzy medové motúziky, akí sme vsetci skvelí a dokonalí bez chyby..
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Jasně, ale všechna ta setkání se zatím konala daleko na východě. Chtělo by to něco uspořádat zhruba uprostřed.

Neviem, ja som bol na jednom stretku a bolo to na západe od môjho sladkého domova. Alebo máš na mysli to stretko s korytnačkou v Austrálii ? Takže nabudúce to bude v Indii ? To ale nebude vyhovovať nikomu :(
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Ano, ale příliš často se tu vede diskuze v hrubém a nepřátelském tónu, což je zbytečné.
Registrovaný uživatel
sraz s želvákem byl pokud vím také v Praze...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Letos a loni proběhlo menší setkání na Slovensku u Sigura. To je pro mne "dálný východ" neb bydlím v SZ Čechách ;)
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Letos a loni proběhlo menší setkání na Slovensku u Sigura. To je pro mne "dálný východ" neb bydlím v SZ Čechách ;)

Áno, Sigur si zaslúži verejnú pochvalu pred rozvinutou zástavou za bezchybne zorganizované stretko. ;) A jeho manželka medailu za pripravené pohostenie a božskú trpezlivosť so šialencami obdivujúcimi kovové kolečká :D
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
to Kacuro: No moment, Jablonica je takmer stred Československa. Práveže Teplice (ak si dobre pamätám tvoje bydlisko) sú z tohto pohľadu úplne v prd..i ;)

to Fidzi: Heh, ďakujem. Klídek, manželka to s takýmto šialencom tiahne už takmer 2 desaťročia, takže je zvyknutá. :D
Registrovaný uživatel
sigur: vždyť jsem neřekl, že to chci udělat v TP ;) Letos jsem plánoval se zúčastnit, ale bohužel byl vybrán víkend, kdy jsem byl v práci, takže to tím padlo .... No ale i tak bych to tam něco málo přes 400km, když si spočítám cenu benzínu za 800 km, vychází mi 2.300,- a to už je docela pálka ...
Registrovaný uživatel
Fidzi: no nekecej, ze jsi fandou uzasneho gumaka? :)

ostatni: ja nikam nejezdim a zatim to 100% dodrzuji, ale uz jsem to tu psal, ze jak nekdo jede pres Kolinsko, je zvany na pokec ;)
Registrovaný uživatel
Přes Kolín jezdím každé jaro na výroční schůzi do KH :D
Registrovaný uživatel
Tovy napsal
no nekecej, ze jsi fandou uzasneho gumaka? :)

To je nejaká nová erotická pomôcka ? :mrgreen:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
kacuro: mam pocit, ze uz mi nekdo rikal, ze tam jezdi, a ze se tu na jare zastavi :)

Fidzi: ZX Spectru se rikalo gumak kvuli jeho klavesnici :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Sběratel.com » Pokec o mincích » Kam se poděla 7 rota - tedy sv.V.dukáty 2014 ?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1