Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Kámen ne sklo

Vykupminci.cz
Numisargo

Kámen ne sklo

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím chtěl bych poprosit o radu co s tím kam s tím bydlím u K. Varů je tu někde něco na rosbor pokud má někdo návrhy jakkoliv Prosím pište :) ale kdo napíše že to je sklo tak nereaguji pokud nebude u toho fotka s nejméně 75% podobou toho co jsem sem dal já nejsu sice znalec ale na sklo to je tupý a a co ty krystalky tam pokud je to struska ze sklárny atd. Též prosím prosím foto dokud neuvidím opravdu podobu budí na wáškách tak předem děkuji a bylo to nedaleko rybníka asi metr a půl v jílu :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vyzná se někdo dobře v minerálech? Loni jsem koupil koks k vytápění domu. K mému údivu jsem při vyhrabování "popele" zjistil, že všechen údajný koks neshořel. Při zkoumání proč jsem byl udiven váhou údajného koksu. V domnění,že jde o železnou rudu,jsem vzal magnet a ejhle. Reakce na magnet je velmi silná. Po klepnutí kladívkem se snadno drolil,což by u kovu"železo"nešlo. Rozbité kousky jsou porovité. I jemný popel je velmi těžký a silně reaguje na magnet. Když dám magnet do popelu,tak je celý oblepený popelem. Nikdy jsem se s něčím takovým nesetkal! Ví někdo o jaký prvek se Jedná?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Minerály » Kámen ne sklo

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1