Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Kámen z cesty

Vykupminci.cz
Numisargo

Kámen z cesty

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj,chtěl bych se zeptat jestli by někdo dokázal určit tenhle kámen.Děkuju

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Neuvádzate žiadne nálezové údaje , miesto atd...

Mne to príde ako farebné sklo. :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
No já nějak nevím co napsat.Je to kámen z polnačky u Benátek nad Jizerou.Já moc kamenům nerozumím .
Registrovaný uživatel
Voskový opál to nebude , ostáva sklo z huty. :(
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Je možné nějak zjistit(po domácku) jestli jde o sklo?
Registrovaný uživatel
Zdravím,podle mého názoru a co se dá z fotek rozeznat,tak by to měl být omletý a zvětralý kousek chalcedonu dopravený řekou Jizerou do okolí Benátek. Původní naleziště bylo někde v Podkrkonoší.
Registrovaný uživatel
Abych nezakládal nové téma...chtěl bych se zeptat zkušených hledačů....kolikrát jsou tu k vidění třeba krystaly křemene.Pokud je to vůbec možné je najít jak se hledají?Já jsem naprostý amatér,proto se omlouvám za asi stupidní otázku...Funguje to tak,že se rozbíjí křemeny(myslím třeba ty klasické "polní") a uvnitř někdy bývá ten krystal?Nemyslím nějaké velké krystaly,ale třeba jen několik mm.
Registrovaný uživatel
Zkráceně - ano,,tak to funguje. V kusu obyčejného křemene bývají dutiny,kde se mohl vytvořit krystal křemene. Takové balvany bývají v lomech,např. Kozákov, Doubravice u Jičína ap.Takových míst je v Čechách hodně,ale i na polích jsou k nalezení volné krystaly. Chce to vzít literaturu,nastudovat nějaká blízká naleziště a vyrazit s kladívkem. Všude se něco najde.
Registrovaný uživatel
Moc díky za vysvětlení
Registrovaný uživatel
Lepší než rozbíjet hutný křemen z pole abys získal krystalky řádově mm rozměrů, je lepší hledat přímo krystaly na známých lokalitách, kde se krystaly křemene a jeho barevných odrůd vyskytují. Může to být Českomoravská vrchovina (Žďársko, Třebíčsko), můžou to být Jeseníky (křišťály), nebo třeba jižní Čechy - podle bydliště a dopravních možností. Chce to literaturu a zkušeného průvodce.


angell napsal
Abych nezakládal nové téma...chtěl bych se zeptat zkušených hledačů....kolikrát jsou tu k vidění třeba krystaly křemene.Pokud je to vůbec možné je najít jak se hledají?Já jsem naprostý amatér,proto se omlouvám za asi stupidní otázku...Funguje to tak,že se rozbíjí křemeny(myslím třeba ty klasické "polní") a uvnitř někdy bývá ten krystal?Nemyslím nějaké velké krystaly,ale třeba jen několik mm.
Registrovaný uživatel
ten kámen je úplně klasický chalcedon ze štěrkopískových sedimentů
Registrovaný uživatel
Tak po pár desítkách rozbitých křemenů se zadařilo.Sice nejdelší má jen 4 mm,ale je. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Minerály » Kámen z cesty

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1