Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Kámen ze zahrádky

Vykupminci.cz
Numisargo

Kámen ze zahrádky

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj, nedávno jsem na své zahradě našel celkem zajímavý kámen. Chci se tedy zeptat, zda tu nebude někdo, kdo neví co zač tento nález? Doufám, že to není jen kus normálního asfaltu a já tu ze sebe nedělám blba. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kdo se ptá je zvídavý, kdo je zvídavý rozhodně nemůže být b**b ;)
Se obávám, že to z fotografie nelze ani nezávazně, neřku-li seriozně, ani odhadnout. S pozdravem

Paulocz26 napsal
Ahoj, nedávno jsem na své zahradě našel celkem zajímavý kámen. Chci se tedy zeptat, zda tu nebude někdo, kdo neví co zač tento nález? Doufám, že to není jen kus normálního asfaltu a já tu ze sebe nedělám blba. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ano vím, že z obrázku je to vetšinou těžké poznat. Jen sem chtěl vědět zda by to nemohl být meteorit, nebo nějaká ta železná ruda. Když jej držím, tak je celkem těžký na svou velikost a ty zvláštní červené skvrnky mě zaujali. Ale i tak děkují za nějakou tu odpověď. :) Ještě přikládám obrázek odlomeného kamene.

Ps: Naleziště je vesnice poblíž Hustopeče na jižní Moravě.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
kus nejakej vulkanickej alebo metamorfovanej horniny,
na meteorit podla mna nic nenasvedcuje.
_______________
Registrovaný uživatel
Zdravím znalce na sběrateli.
Prosím o určení tohoto kamene, nalezeného na poli u Litoměřic...
S pozdravem Kapitán. :roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pazúrik , alebo voskový opál. :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
pazourek, opál ne


grofik napsal
Pazúrik , alebo voskový opál. :roll:
Registrovaný uživatel
:shock: Já měl za to že pazourek se v Čechách nevyskytuje :roll:
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

ale ano, pazourek se v Čechách jakož i na Moravě vyskytuje. Vyskytuje se v severních Čechách i na severní Moravě jako součást glacigenních sedimentů, jednak v původním uložení jako součást ledovcových morén, a jednak jako součást říčních štěrků ledovcových řek, které jej druhotně odnášely dále na jih.

Archeologové jej výstižně označují jako silicit glacigenních sedimentů (SGS). A v této souvislosti nelze než připomenout, že jako výborně štípatelná surovina pro výrobu nástrojů, byl již v pravěku lidmi donášen ze severu, takže se s ním dnes můžeme setkat prakticky kdekoli po Evropě, ať již ve formě nástrojů, jako s výrobním odpadem (rezidua jader a prosté úštěpy) nebo i jen jako s donesenou a z jakéhokoli důvodu nezpracovanou surovinou (tzv. manuport).

S pozdravem,

kpt.


turtleoverhead napsal
:shock: Já měl za to že pazourek se v Čechách nevyskytuje :roll:
Registrovaný uživatel
Že byl donášen ze severu a bylo s ním obchodováno vím ale že je v Čechách přírodně jsem netušil.
Hmmm, už jsem zase o malinko chytřejší, jen aby to stačilo. :roll:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Minerály » Kámen ze zahrádky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1