Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » kapesní hodinky Schaffhausen

Vykupminci.cz
Numisargo

kapesní hodinky Schaffhausen

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím,
po dědovi vlastním hodinky s nápisem Schaffhausen Eduard Bernstein Oderberg. Zajímalo by mne, jestli někdo nevíte co nápis na hodinkách znamená. Vím, že Bernstein byl přední německý politik a Oderberg je město v Braniborsku. Ale nevím, zda je jeho jméno na hodinkách z důvodu, že mu patřily a nápis na ciferníku udělala firma na zakázku nebo se jedná o název série hodinek Schaffhausen.
Pokud by někdo věděl, tak za případnou odpověď předem moc děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Oderberg je nynější Bohumín
Registrovaný uživatel
Myslím, že to bude Oderberg v Německu, když se jedná o německého politika.
Registrovaný uživatel
filoun napsal
Myslím, že to bude Oderberg v Německu, když se jedná o německého politika.




...a jste si jistý, že jde o německého politika? Žádný obchodník (či výrobce z polotovarů) se tak jmenovat nemohl? Dodávám, že hodinám a hodinkám nerozumím, jde jen o moji úvahu.
Registrovaný uživatel
Ani já nejsem odborník na hodinky a jistý si nejsem, ale vzhledem k tomu, že se jedná o světově významného výrobce hodinek, tak se domnívám, že na ciferník neuváděli jméno prodejce. Zatím jsem na ciferníku viděl pouze název výrobce - International Watch Company a město sídla firmy - Schaffhausen. Ale tu možnost, že se nejedná o německého politika nevylučuji, jistě toto jméno mělo více lidí a Bohumín to samozřejmě také může být.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » kapesní hodinky Schaffhausen

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1