Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Kde nechat zhotovit medaili?

Vykupminci.cz
Numisargo

Kde nechat zhotovit medaili?

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Kde nechat za přijatelnou cenu vyrazit medaili? Byla by to medaile z tombaku, průměr 60mm. Mám výtvarný návrh. Vznesl jsem dotaz v Kremnici a tam by to při nákladu 100 kusů vyšlo na nějakých 665 korun/kus. Což se obávám že by za tu cenu asi nikdo nechtěl.
Vím, že si sběratelé nebo spolky občas nechávají razit vlastní medaile. Můžete někoho doporučit?
Registrovaný uživatel
Při průměru 60mm budou dost vysokou položkou v celkové ceně razidla(zejména u oboustranných), kde bude ceny ještě dost ovlivněna plasticitou medaile(výška reliéfu) při rytém razidlu, případně u srojem dělaného razidla bude stát nemálo také velký sádrový model od výtvarníka potřebný pro výrobu razidla strojem. U takto malých nákladů kolem 100-150 kusů mám zkušenost vychází cena jednostranné medaile 30mm při kvalitním zpracování po rozpočítání nákladů běžně i 200-300Kč/kus dle poštu kusů.
Prostě při plánovaných 60mm to dnes opravdu levná sranda nebude... :shock:
(levněji leda silně podřadná kvalita zpracování)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Zkus Triga K v Praze.Nevím,zda to bude levnější,ale kvalita bude perfektní.A nebo Znak Malá Skála.
Registrovaný uživatel
Díky moc za rady. Těch 30mm mi přijde dost málo, ale jednostranná by se třeba snesla. Mám tu výtvarný návrh po dědovi (jedna z jeho medailí, která nebyla realizovaná). Je to na památku F. Stoličky, rodáka od nás z Kroměříže, a letos se slaví jeho výročí. Takže je to příležitost k realizaci.
Ale za tu částku, co chce Kremnice, je to sci-fi. Už chápu, proč se dneska medaile nedělají.

Tady se aspoň pokochejme:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A netušíte, proč to za totáče šlo a dneska ne? To se dneska používá nějaká zásadně odlišná technologie?
Registrovaný uživatel
Jirka318 napsal
A netušíte, proč to za totáče šlo a dneska ne? To se dneska používá nějaká zásadně odlišná technologie?

Třeba proto že dnes už nikdo nechce pracovat za 4,60 Kčs na hodinu ;)
Registrovaný uživatel
Nevím jak jinde, ale u ručně rytých razidel(spíše menší průměrykolem 25mm) mám zkušenost s Antiquanova(Soušek) a u razidel řezaných kvalitně(!) strojem dle velkých sádrových modelů s Trigou v Praze, ale opravdu to není levná sranda. Třeba aby se to dalo u té naší 30mm nekomerční medaile každy rok ufinancovat, skládá se nás na návrh, model, razidla,...atd. penězi 12 lidí(!!!) a stále je to děláno nekomerčně jen pro radost.

Technologie je stále asi podobná, ale ceny jsou jinde. Pokud se podíváš na medaile z 80.let, tak tehdy stály cca 60-120Kč kus v bronzu. Pokud vezmeš, že dnes jsou platy i ceny cca 8-10x vyšší, tak to stále sedí s tím co píšeš, ač se to na první pohled nezdá.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Jasný, to chápu. Ale i tak děda za život navrhnul nějakých 20 medailí, z toho se 16 realizovalo. To celé během zhruba 30 let, což nám dává 1 medaili za 2 roky v malém okresním městě. Většina medailí výše uvedených parametrů, něco se razilo i ve stříbře. Dneska se u nás nedělá nic, a nevím, že by to jinde bylo lepší...

Nebo že by byla malá poptávka? To je taky možnost.
Registrovaný uživatel
Dnes máš asi jen 3 možnosti:
1/ vydat s místní pobočkou ČNS
2/ vydat ve spolupráci nejbližším muzeem
3/ vydat ve spolupráci s městam nebo místní firmou, kterí vydání finančně podpoří

nebo si to zaplatit sám a doufat že proděláš co nejméně...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Jo, 2 a 3 chci zkusit. + kraj. Pobočka nic nedá, zkoušeli to už jiní.
Registrovaný uživatel
Pobočka má peníze jen s aukcí. Členské příspěvky jdou jen na ústředí.
Někdy jsou rádi, že se mají, kde scházet zadarmo. Pak je to shodě, zda razit či nerazit. Zatím jsem neslyšel, že by jedna pobočka oslovila ostatní, zda není zájem.
Více lidí.
Více peněz.
Více medailí.
Méně zaplacených peněz pro člena.
Registrovaný uživatel
taho napsal
Zatím jsem neslyšel, že by jedna pobočka oslovila ostatní, zda není zájem.
posledně viz Numismatický časopis 1,2 - 2013 str.25 nahoře
Registrovaný uživatel
pro valhubert:
Je to ve zprávách a že bych to měl pochopit jako nabídku?
Je to oznámení. Jestli jsem něco přehlédl, rád se přiučím.
Moderátor
Jirka318 napsal
Mám tu výtvarný návrh po dědovi (jedna z jeho medailí, která nebyla realizovaná). Je to na památku F. Stoličky, rodáka od nás z Kroměříže, a letos se slaví jeho výročí. Takže je to příležitost k realizaci.

Ještě, že je ten internet. Přemýšlím, s kým mám tu čest diskutovat, ale nic mě nenapadá. Jako rodák od tamtéž, ergo žjiící již pět dekád na ulici onoho geologa bych se nad medailí docela zamyslel. A že místní pobočka ČNS různých medailí jen za mého působení nějaké množství vydala, to není ani v místě věcí úplně neznámou 8) .
Mail mám v profilu.
Registrovaný uživatel
pro taho - jen jsem chtěl upozornit na to,že když jsi nikdy neslyšel o tom,že by jedna pobočka oslovila druhou ohledně spolupráce při vydání medaile,tak si o této spolupráci můžeš přečíst ve zmíněné publikaci
Registrovaný uživatel
pro valhubert:
O spolupráci ano. Možná musí někdo začít, zkusím u nás navrhnout.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Faleristika » Kde nechat zhotovit medaili?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1