Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » kecáraň nie len o mineráloch .

Vykupminci.cz
Numisargo

kecáraň nie len o mineráloch .

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Myslím aj nám by pomohla podobná legislatíva , netvrdím práve na šperky ,
ale fake tu máme dostatok... :evil:

Phoenix - Sedem ľudí bolo obvinených z toho, že údajne dovážali šperky z Filipín a predávali ho ako autentické kusy z Ameriky.

Podľa amerického ministerstva spravodlivosti, federálna veľká porota vrátila 38-počet obžalovaných dňa 26. februára proti podozrivým založené na Filipínach a Spojených štátoch.

Obžaloba ich obviňuje z prevádzkovania podvodného systému na dovoz šperkov v americkom štýle do USA z Filipín a predávajú ho maloobchodným predajniam a jednotlivcom v celej juhozápadnej časti USA ako autentické šperky vyrobené indiánmi.

Systém podvodov a prania špinavých peňazí sa začal v januári 2016, ministerstvo spravodlivosti uviedlo a porušilo federálne zákony vrátane indijánskeho zákona o umení a remeslách. IACA zakazuje zobrazovanie alebo predaj akéhokoľvek tovaru, ktorý falošne naznačuje, že ide o pôvodný americký produkt, pôvodný americký produkt alebo produkt konkrétneho indiánskeho a / alebo indiánskeho kmeňa.

Richard Dennis Nisbet, 70, a jeho dcéra, Laura Marye Lott, 31, obaja Peoria, Arizona, sú menovaní v obžalobe ako pár, ktorí dohliadali na systém.

Obžalovaní údajne podnikli niekoľko opatrení, aby zabezpečili, že klenoty sa podobali autentickým klenotom pôvodných Američanov , vrátane kopírovania dizajnov od pôvodných amerických indiánskych umelcov, s použitím tradičných indiánskych motívov a symbolov a dupnutím šperkov s iniciálkami indiánskych umelcov.

Súdne dokumenty uvádzajú, že klenoty boli dovezené do USA prostredníctvom spoločnosti FedEx, alebo prepašované do krajiny ručne alebo prostredníctvom systému poštových zásielok na Filipínach do miest v Arizone, kde Lott dodal kusy do maloobchodných predajní v Arizone, Texase a ďalších štátoch a inkasoval platby.

Obžaloba tiež menuje Christian Coxon, 45, majiteľa a prevádzkovateľa klenotníctva Turquoise River Trading Company v San Antoniu v Texase, ktorý tvrdí, že sa špecializuje na šperky vyrobené v Amerike; a Waleed Sarrar, 43, z Chandler, Arizona, majiteľ a prevádzkovateľ Scottsdale klenoty v Arizone, ktorý tiež inzeruje "autentické indijánské šperky" na predaj.

Podľa súdnych dokumentov, Coxon a Sarrar sa sprisahali s Nisbetom a Lottom, aby odovzdali imitáciu šperkov ako autentické šperky vyrobené v Amerike.

Súdne dokumenty tiež tvrdia, že žiadny z šperkov nebol nezmazateľne označený krajinou pôvodu, ako to vyžaduje colné právo USA.

Žiadna z výziev, ktoré boli v pondelok odovzdané obžalovaným zo strany USA, neboli zodpovedané alebo vrátené.

Obžaloba tiež menuje troch medzinárodných obžalovaných, ktorí boli obžalovaní v prípade: Mency Remedio, manažér závodu na Filipínach; a Orlando Abellanosa a Ariel Adlawan Canedo, z ktorých obaja údajne pracovali ako odborníci na šperky.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Zaujímavá aukčná sezóna nastáva tohto roku , objavuje sa mnoho šperkov pôvodom z cárskeho a kráľovského dvora ???
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Zatial stále špatné správy z Tanzánie , už viac ako rok oficiálne sa nemôže vyvážať drahokamová surovina...

Údajne koncom mája pani ministerka bude prehodnocovať situáciu ? Držím palce nech sa správne rozhodne. :D
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Presakujú správy , že povolí vývoz suroviny , bude menej času na "mlátenie prázdnej slamy"... :mrgreen:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Zdravim, nemate niekto kontakt na ludi co vydali knihu Mineraly Malych karpat? Pisal som na Bazar na inzerat aj priamo na mail, ale vraj taky neexistuje. Chcel by som kupit tu knihu len neviem kde :-)
http://www.montanistika.sk/kniha-mineraly-malych-karpat
Registrovaný uživatel
skúsiť napr. tu.

http://www.montanistika.sk/montanistika/nase-projekty

prípadne juknúť sem.

https://www.martinus.sk/?uItem=189392
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 19. 8. 2019, 21:36. »
Registrovaný uživatel
Ved to je ten problem, ze kontakt maju len mail, ktory sa mi vratil a knihu som nasiel mimo ich stranky len na Bazar.sk a tam som im pisal ale ziadna odpoved. Nasiel som postovu adresu lebo su poberatelmi 2% tak skusim klasicky list ako za starych cias.
Registrovaný uživatel
Posta funguje, ozvali sa mi :-)
Registrovaný uživatel
swat napsal
Posta funguje, ozvali sa mi :-)


Pokiaľ tomu správne rozumiem posielajú knihu ?
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Posielaju a aj skontroluju ci funguje e-mailova adresa.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Minerály » kecáraň nie len o mineráloch .

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1