Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

kecárna ... tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Pavel_III napsal
Mimochodem, umřel nám Krakonoš (František Peterka). :'(


Jeden z mála příspěvků Pavla III, které kvituji...

Škoda správňáckého a chlapáckého herce a člověka. Myslel jsem, že je nesmrtelný a minimálně tu stovku udělá... Ještě před cca 5ti lety jsem ho potkal v Liberci, kde mi na můj zdvořilý pozdrav stejně zdvořile odpověděl, a současně s úsměvem žertovně leč varovně pohrozil vztyčeným prstem směrem k mé hořící cigaretce. Inu, sportovec a zapřísáhlý nekuřák až do morku kostí.

Jsem si jist, že je tam nahoře ve slušném oddílu...
Registrovaný uživatel
Škoda ho .jako jeden z mála nežerhal na režimy v kterých žil a tvořil :| :|
Registrovaný uživatel
pro mě jenom veliké :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
Registrovaný uživatel
ja som myslel ze on je uz mrtvy. a potom som sledoval pred par rokmi reportaz ze ho zrazilo auto. a hovorim si ze to neni mozne on zije. a dokonca vyzera stale tak isto jak pred 40 rokmi :)
nebyt tej nehody tak by dal aj 110 rokov v pohode. himl hergot donr vetr :D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Měl jsem ho rád,byl mé mládí,vyrůstal jsem na jeho Krakonošovi,veliká škoda :|
Registrovaný uživatel
Pán doktor, môže byť mužova hlúposť dôvodom k rozvodu?
Pravdaže.
Ale častejšie býva dôvodom k uzavretiu manželstva.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
A je po Fidelovi :)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
držel se dlouho ale Fidel.
Registrovaný uživatel
Bodaj by tak dlho nevydržal zit , keď super boháči zo sveta sa tam davajú operovať.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Na ČT1 teď dávají starou "numismatickou" kriminálku Poklad byzantského kupce ;)
Moderátor
jano7B9 napsal
A je po Fidelovi :)

I pusťme si tedy, v tiché vzpomínce, Pochod padlých revolucionářů, nalijme si kubánský rum (ten archivní, předfidelovský) a zapalme si stejně starý doutník (aspoň vykouříme moly).

No, naštěstí asi nehrozí, že by strana a vláda vydala jeho sebrané projevy, které by si povinně každý musel koupit a dělat z nich výpisky. Úplně stačí ta braková literatura "Každý rok s Klausem".
Registrovaný uživatel
Zajímavé čtení i když spíše pro kolegy nad námí.
https://www.novinky.cz/koktejl/421859-svaty-gral-ceskych-filatelistu-se-vydrazil-za-skoro-dva-miliony.html
Moderátor
Zajímalo by mne, jakým způsobem si filatelista prohlíží známku za 2 milióny :)
Moderátor
tenzor napsal
Zajímalo by mne, jakým způsobem si filatelista prohlíží známku za 2 milióny :)

Asi hodně opatrně ;) .
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
... nalijme si kubánský rum (ten archivní, předfidelovský) a zapalme si stejně starý doutník (aspoň vykouříme moly).


Pane, nechci poučovat, ale doutníky, na rozdíl od těch rumů, se kouří spíš v řádů měsíců od výroby.
Moderátor
Jojo, Fidel byl opravdu lotr. všichni museli chodit do školy a to nejenom základní. zdravotnictví na lepší úrovni než v mnoha vyspělých zemích. Policie měla vše pod kontrolou, armáda se špičkovým výcvikem. Prostě pěkný hajzlík. Nejhorší na tom je to, že většina a to uznávají i jeho nepřátelé, většina těch lidí, co žijí na Kubě měli Fidela opravdu rádi. Prostě chyba je u nás. Nepodařilo se většinu Kubánců" přesvědčit, že žijí v nedemokratické společnosti.
Moderátor
Altmann: neříkal jste, že jste monarchista? :)
I když je pravda, že Fidel svým způsobem takový monarcha byl...
Moderátor
ANO, jsem monarchista, jen nevím jak souvisí bývalé Rakousko s Kubou, tedy pokud nehodnotíme poměry v monarchii dle Aloise Jiráska.
Vy máte právo se mnou nesouhlasit a já to respektuji, ale to přece nevadí, abychom nebyli přátelé- sběratelé všeho co nás spojuje.
Registrovaný uživatel
Už jsem tu někde psal, zajímavý čtení je "životopis pro dva hlasy" od Ramoneta, je to dost obsáhlá kniha (740 stran) a těžší na soustředění v některejch částech, kde Castro svejma slovama mapuje svůj život a politiku. Lze to vnímat samozřejmě tendenčně, ale hodně zajímavejch věcí, třeba ohledně blokády, znárodnění podniků atd.
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 26. 11. 2016, 19:39. »
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Jojo, Fidel byl opravdu lotr. všichni museli chodit do školy a to nejenom základní. zdravotnictví na lepší úrovni než v mnoha vyspělých zemích. Policie měla vše pod kontrolou, armáda se špičkovým výcvikem. Prostě pěkný hajzlík. Nejhorší na tom je to, že většina a to uznávají i jeho nepřátelé, většina těch lidí, co žijí na Kubě měli Fidela opravdu rádi. Prostě chyba je u nás. Nepodařilo se většinu Kubánců" přesvědčit, že žijí v nedemokratické společnosti.


ano, existují lidé, pro které je řád a "pořádek" víc než svoboda. hodně lidí nechce přemýšlet, radši si nechají život nalinkovat. pak chápu, že monarchie v tomto může mít nad tzv. "demokracii". jinak je to ale vtipné :)

ale to jsme odbočili mimo téma, pokud budete mít mince FJI k dispozici, budu rád za nabídku na mail.
Registrovaný uživatel
Nikto,nikde neodbočil.To je "tlacháreň" :D
-s-
Registrovaný uživatel
Fidel dal lidem svobodu,za Batistova režimu to byli pouze otroci a lidé totálně podřadní zejména mestici,kterých je na Kubě nejvíc..proč Kuba brečí ,podle některých by měla slavit ,ale neděje se ...proč asi?? ;)
Registrovaný uživatel
ramires napsal
Fidel dal lidem svobodu,za Batistova režimu to byli pouze otroci a lidé totálně podřadní zejména mestici,kterých je na Kubě nejvíc..proč Kuba brečí ,podle některých by měla slavit ,ale neděje se ...proč asi?? ;)


Kubánci ako všetci južanské národy od práce sa nepretrhájú to je pravda , ale to je dané klimatickými podmienkami.
Vedia čítať , písať narozdiel od iných národov v podobných zemepisných šírkach.
Úroveň medicíny a aplikovaného výskumu v nej na mimoriadne vysokej úrovni v určitých civilizačných chorobách , tam sa nechytáme už ani My , nakoľko hodne špičkový vedcov za lepšie ohodnotenie háji farby iných štátov - žiaľ. :'(
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
ramires napsal
Fidel dal lidem svobodu,za Batistova režimu to byli pouze otroci a lidé totálně podřadní zejména mestici,kterých je na Kubě nejvíc..proč Kuba brečí ,podle některých by měla slavit ,ale neděje se ...proč asi?? ;)


protože smrtí Fidela se nic nezměnilo? protože pořád je tam stejný "řád" a systém? protože ti, co slaví, tak na kubě již dávno nežijí? protože dostali 9 dnů smutku? atd.
Registrovaný uživatel
Je to tak Grofiku Kuba je i v dnešní době vzorem v latino americkém prostoru..a proto bude dnes víc lidí smutnejch a hodně malinko oslavovat,bohužel budeme informováni pouze o oslavující menšině 8)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1