Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

kecárna ... tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1747 1748 1749 1750 1751 1752 1753 1754 1755 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Páni kolegovia, neviem ako u Vas, ale od pondelku u nás počasie nič moc...
Musím prerušiť sezónu oberania šípok.🤨
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Každý nacionalismus je zlo a způsobuje utrpení...
Registrovaný uživatel
Pokiaľ je nacionalizmus (národovedstvo) zlo, tak máme problém od vzniku sveta... ;)
Osobne ma zaujíma, ako ďalej, určite sa dočkáme momentu, keď v Hollywodskych filmoch nebudú trčať US vlajky na každom strome, ale viať začne vlajka napr. OSN...
Otázky sú pomerne jednoduché, neviem na koľko strán sa vmestí primerane rozumná odpoveď?
Pardon zabudol som na hodnotenie od šmelíka, jemu postačuje veta holá. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
:mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pane Drakulo mozna by jsi to mel taky vysvetlit Wikine https://cs.wikipedia.org/wiki/Vlastenectví, par autorum knih, mozna i primo docentum tech fakult, nebo rovnou poucit cely svet ze vsechno je jinak a ty vis jak.
FerovyObchodniku souhlasim!
Grofiku, to vis ze mas pravdu, ale nikde to nesmis na internetu rikat, jinak te zednarsky zidojesteri zmizi a budes zmizelej.
« Poslední úpravu provedl(a) OtravnyKomar v 13. 10. 2020, 9:28. »
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Pokiaľ je nacionalizmus (národovedstvo) zlo, tak máme problém od vzniku sveta... ;)
Osobne ma zaujíma, ako ďalej, určite sa dočkáme momentu, keď v Hollywodskych filmoch nebudú trčať US vlajky na každom strome, ale viať začne vlajka napr. OSN...
Otázky sú pomerne jednoduché, neviem na koľko strán sa vmestí primerane rozumná odpoveď?
Pardon zabudol som na hodnotenie od šmelíka, jemu postačuje veta holá. ;)


Dostuduj si to.
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
:mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Se nahodi a nebude to vidět :D
Registrovaný uživatel
https://www.youtube.com/watch?v=7XYIwv-n4uk
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
Pane Drakulo mozna by jsi to mel taky vysvetlit Wikine https://cs.wikipedia.org/wiki/Vlastenectví, par autorum knih, mozna i primo docentum tech fakult, nebo rovnou poucit cely svet ze vsechno je jinak a ty vis jak.
FerovyObchodniku souhlasim!
Grofiku, to vis ze mas pravdu, ale nikde to nesmis na internetu rikat, jinak te zednarsky zidojesteri zmizi a budes zmizelej.


Citovat Wikipedii, jo? Instantní F na každém semináři Politologie i Sociologie :D

Doporučuji Ernesta Gellnera "Nacionalismus" (1983)
https://www.cdk.cz/knihy/vybrane-spisy-ernesta-gellnera/nacionalismus

Jeho úvahy jsou docela v pohodě, jen se plete v tom začátku, že nic podobného neexistovalo před 18.-19. stoletím. Nějaký ten 'odpor k cizákům' nebo úvahy o 'milovaném vaterlandu' existovaly vždy (třeba i Dalimilova kronika). Akorát že Církev a Král měli větší autoritu, takže se to moc nepodporovalo.


A Encyclopaedia Britannica říká:

"Nationalism is an ideology that emphasizes loyalty, devotion, or allegiance to a nation or nation-state and holds that such obligations outweigh other individual or group interests."

U Patriotismu/vlastenectví:

"Patriotism, feeling of attachment and commitment to a country, nation, or political community. Patriotism (love of country) and nationalism (loyalty to one’s nation) are often taken to be synonymous, yet patriotism has its origins some 2,000 years prior to the rise of nationalism in the 19th century."



Takže oficiálně je to jen žabomyší válka o to, jestli byla dřív slepice, vejce nebo obojí :D
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Moderátor
turtleoverhead napsal
:mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


😂👍
Tak to je a bude se vším, včetně odborně specializovaných oborů jako je zdravotnictví... Hold nejsou lidi,kapacity jsou v soukromých sektorech, nebo v cizině a samostatné studium je dnes,, absolutní fraška,, do tohoto dávného problémů vlejeme kovid s jeho distanční výukou a máme zaděláno a opravdové,, odborniky,,.. Jen letošní maturity musely být absolutní sradnou a proč? Aby se nenarušil řád věci a školství se nepotykalo s další krizi v podobě nedostatku studentu..
Příklad v praxi...
Malý onemocněl akutní laringitidou, dusil se. Okamžitě jsme ho vezli na pohotovost.. Službu měla mladá lékařka, zřejmě čerstvá absolventka, malého zmateně zkoumala, zřejmě si nebyla jistá tak povolala další posilu. Přišel další mladej lékař, chvíli diskutovali koukali na malého, žena nervózní nechápala co se děje, nakonec se rozhodli, že zavolají dalšího a já jen kroutil hlavou :)
Asi po hodině dorazil starší lékař, ten jen kounul na malého, poslechl hrudník, zkontroloval ústa, hrdlo.. Vzápětí diagnóza laringitida, léčba inhalace a nějaký roztok. Po hodinové inhalaci byl už malý ok, poslán domu domácí léčba,vše dopadlo dobře..
Co k tomu říct.. Odborníků málo, studovaný s papírem a titulem mnoho.
Moderátor
Já k lékařům chodím a žiji jen díky Vojenské nemocnici. Perlička. zebou mně nohy, plosky asi 10 cm nad kotníky.10 let jsem snažil někoho najít, odpověď byla automatická u kapacit i elevu. Berte si i na spaní ponožky, ale to nepomáhalo, až jedna šikovná paní doktorka Zajíčkova se na mně podívala a s úsměvem mi říká "To já znám, to měl můj dědeček" a určila polyneuropatii a předepsali léky. Sice to není OK, ale stav se mi zlepšil natolik, že mohu chodit. Mám s lékaři špatný vztah. Připadají mi jak opraváři a zvládají jen to co určí z knihy, kde je napsáno jak to vypadá a jak to léčit. Takové kapacity jak pan Pavko a další jsou spíše výjimkou.Jsem z toho znechucen, neb vnučka má opravdu velké bolesti, ale žádný lékař nedokáže alespoň odstranit bolest.
_______________
Registrovaný uživatel
komár, sakra nerob ze seba somára, jeden tu stačí. Vybodni sa na celú wikipédiu. To fakt potrebuješ mať na všetko link jak on, inak by si bol názorovo v prdeli?
nikdy som to na wiky nepozeral a napriek tomu je to pre mňa to isté ( a okrem toho je to potom iba hra zo slovami, ale ja som to začal principiálne a vy aj zo šmelíkom ste to zas zvrtli na hádanie sa o slová). Faktom ale je, že zo súčasných humanitných fakúlt vyxádzajú takéto indivíduá, čo sú schopní celé dni premýšlať nad významom slov a inak sú nanič. Nacionalisti sú aj tí, ktorím hovoríte vlastenci, aj tí ktorí to riešia bezdôvodným napadaním "iných" ľudí na ulici. Rozdiel je iba v tom že to sú "špatní" nacionalisti. Preto som písal o rozumnej miere. Tak sa teda vzájomne poplácajte po ramenou a myslite si dalej jak ste inde jak všetci ostatní.
Registrovaný uživatel
Proč bych se měl vybodnout na wiki?! Jen podložila moji domněnku rozdílu který vidím vlastenec, patriot-nacionalista. Říká se tomu podložený argument, běžná část diskuze. Možná proto že jsi to nikdy nepozeral nejsi schopný poznat rozdíl. Já to tak trošku znám že života. Svoji interpretaci špatných dobrých můžeš klidně sepsat, publikovat, rozvinout. Třeba se chytne i když s tvým přístupem většina studovanych jsou blbci co přemýšlí nad pitomostma pochybuju. Myslím že všechny velký myslitele, tvůrce, vynálezce a dalsi osobnosti co dokázali víc než průměr právě průměrný a podprůměrni pasovali přesně tvým pohledem. Naštěstí díky nim jsme vylezli z jeskyni a neutirame si zadek prstem.
Registrovaný uživatel
Vy si neutirate zadek prstem? Hm hm hm, to tady asi budou samí inženýři
Registrovaný uživatel
kato napsal
[quote=turtleoverhead]
:mrgreen:

Se nahodi a nebude to vidět :D

A co když i ten co bude nahazovat měl distanční výuku :roll:[/quote=kato]
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
kato napsal
[quote=turtleoverhead]
:mrgreen:

Se nahodi a nebude to vidět :D

A co když i ten co bude nahazovat měl distanční výuku :roll:

Tak to je konečná. Jak píše altman dnes mladý nic neumí max robiť menežment[/quote=turtleoverhead]
Registrovaný uživatel
A někteří ani to!
Moderátor
kato napsal
turtleoverhead napsal
kato napsal
[quote=turtleoverhead]
:mrgreen:

Se nahodi a nebude to vidět :D

A co když i ten co bude nahazovat měl distanční výuku :roll:

Tak to je konečná. Jak píše altman dnes mladý nic neumí max robiť menežment


😂🤣 Se z vás smíchy poseru..[/quote=kato]
Registrovaný uživatel
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/kotlebovci-lidova-strana-nase-slovensko-marian-kotleba-soud-extermismus.A201013_144655_zahranicni_dtt

paráda. Tohohle nácka je třeba pořádně nakopnout do řitě. :D
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
Vy si natirate zadek prstem? Hm hm hm, to tady asi budou samí inženýři


Bingo, všetko nový nositelia kultúrnej rozmanitosti...
Smelik občas sa trafis. 👍
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 13. 10. 2020, 14:50. »
Moderátor
Tak to je konečná. Jak píše altman( zde chybí n)

Tak ohrazuji se, toto bych nikdy o nikom z Vás nenapsal, to, že mladí piráty neznamenána, že nic neumí, naopak jsou to šikovní lidé, ale ztrácejí naději, nebo tak nějak.

Pro mně jste všichni mladí !
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 13. 10. 2020, 15:17. »
Registrovaný uživatel
No já to myslel tak že dnes nikdo nechce na řemeslo. Každej studuje a ti co jsou na řemesle nechtěj makat a tím pádem nemají praxi. Vidím ve stavebnictví že nejsou schopny lidi a ti schopni jsou už pomalu v důchodovým věku
Moderátor
:mrgreen: Kato, děkuji, vy by jste mohl být diplomat :mrgreen:
_______________
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
:mrgreen: Kato, děkuji, vy by jste mohl být diplomat :mrgreen:

:lol: prdelky co. Hlavně že je sranda :D
Registrovaný uživatel
maros napsal
Faktom ale je, že zo súčasných humanitných fakúlt vyxádzajú takéto indivíduá, čo sú schopní celé dni premýšlať nad významom slov a inak sú nanič.


Žádný titul nemám, ale díky :)

Jako je to taková obskurní zábava srovnatelná se znalostí tvaru bajonetů 19. století. Někoho to může bavit, ale prakticky je ta znalost k ničemu pro 99,999% lidí. :D

Ale někdo si holt řekl, potřebujeme produkovat aspoň 5000 politologů ročně...
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1747 1748 1749 1750 1751 1752 1753 1754 1755 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1