Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

kecárna ... tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2105 2106 2107 2108 2109 2110 2111 2112 2113 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Je fakt že pobyt v přírodě už není co býval dřív. Tady u nás lítají leda tak chrousti, vyletavaji přesně ve 21:30 a jsou to pěkně agresivní zmetci :-)
Moderátor
Otravnykomar napsal
Bomba, já ho na volno v přírodě ještě nikdy neviděl.


To nebylo v přírodě, ale v Praze. Stačí mi vylézt z domu na zahradu, jednou přiletěl i na balkon v 1. patře. Po ulicích tu běhají i zajíci. V areálu nemocnice Na homolce taky divočáci.
Registrovaný uživatel
Poslední roky jsou tu pravidelně. Minulej tejden si sedl na garáž. Výstavní kus. Cca 10 cm a parohy měl jak já
Registrovaný uživatel
Prebytok chémie je v prírode, dávnejšie na dlhšej ceste autom som nestíhal umývať okná od mušiek, dnes jazdíš týždeň bez väčších problémov...

Osobne mňa zaujíma doba kedy niekto rozumnejší dá do "placu" diskusiu na tému zákazu používania chémie v poľnohospodárstve: výsledok = vyriešenie problému...

Na 100% som presvedčený o výraznom potlačení niektorých nemocí...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
grofik napsal
Prebytok chémie je v prírode, dávnejšie na dlhšej ceste autom som nestíhal umývať okná od mušiek, dnes jazdíš týždeň bez väčších problémov...

Určitě je míň hmyzu, tudíž i ptáků aj.
Na druhou stranu tady v Praze je čistší vzduch nez dřív (+oteplování?), jinak by tu ty brouci nebyli. Omezení průmyslu a emisí, topení plynem (pamatuji černý sníh v zimě z topeni uhlim), auta taky uz tolik nesmrdi.
Registrovaný uživatel
Plošný stříkání jedů (DDT) za komoušů vedlo k devastaci hmyzí populace. Následně k devastaci ptactva.

Dnes se zdaleko nehnojí jako tehdy..Naštěstí. (to jse napsal špatně, spíš se nenakládá takhle bezohledně s postřikama)
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 19. 6. 2021, 17:32. »
Registrovaný uživatel
Já teda nevím kde týden jezdí, asi na nákup. Mě stačí najet 50-100km a už skoro nevidím. O masce neříkám ani. Spíš mě sere, že na benzinkach není často voda na umytí
Registrovaný uživatel
numismat napsal
grofik napsal
Prebytok chémie je v prírode, dávnejšie na dlhšej ceste autom som nestíhal umývať okná od mušiek, dnes jazdíš týždeň bez väčších problémov...

Určitě je míň hmyzu, tudíž i ptáků aj.
Na druhou stranu tady v Praze je čistší vzduch nez dřív (+oteplování?), jinak by tu ty brouci nebyli. Omezení průmyslu a emisí, topení plynem (pamatuji černý sníh v zimě z topeni uhlim), auta taky uz tolik nesmrdi.


Hmyz chýba ku opeľovaniu stromkov a čím ďalej je ho menej... Na kúrenie bola taká doba, plynofikovať sa začalo neskôr ako všade v EU. Síce skôr sa kúrilo naftou atď...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
:'(

Vercingetorix napsal
Plošný stříkání jedů (DDT) za komoušů vedlo k devastaci hmyzí populace. Následně k devastaci ptactva.

Dnes se zdaleko nehnojí jako tehdy..Naštěstí. (to jse napsal špatně, spíš se nenakládá takhle bezohledně s postřikama)


Ano
Registrovaný uživatel
To o tom hmyzu na okně má zase z nejakyho retezovyho memu. Ale nerozporuju že dusledky průmyslovýho zemědělství jsou tu. Pole, lesy téměř sterylni pouště s jednou plodinou. Dobře pamatuju slova mého kamaráda lesohospodare, čistý les dobrý les. Hrozný omyl. Řeky utazeny v betonových koritech, mokrady pryč, z rybníku množirny kaproviny, biodiverzita nikde, řepka kam se podíváš, ekonomická plodina. Ekologům a aktivistum se říká teroristi, zelený fasisti a podobně. A pak se lidi diví že není voda, je vedro, nejsou ptaci, včely a jiný hmyz
Registrovaný uživatel
Jo no..Už jsme se tu o tom bavili. Hnojení je problém. Žádná orba...(proto jsem se opravil)
Navíc obří plochy jedný plodiny...se stačí podívat na hranice s Rakušákama na mapu..u nás mega plochy, oni spoustu malejch..Ale myslim, že jim EU nařídí to rozdělovat..a to je dobře.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Všetko je daň za niečo... ☹️
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
...Paule soukromý vlastnictví ...každej Rakušan má svý políčko po spoustu generací,tam by slavná EU asi narazila :D :P
Registrovaný uživatel
ramires napsal
...Paule soukromý vlastnictví ...každej Rakušan má svý políčko po spoustu generací,tam by slavná EU asi narazila :D :P



https://plzensky.denik.cz/zpravy_region/zemedelce-ceka-zasadni-zmena-pestovani-plodin-20191114.html

Tak ne EU, ale ministerstvo zemědělství..ale jak to dopadlo?
Registrovaný uživatel
Podle článku toelo být od 1.1.021 a kde nic tu nic. Zemědělci jsou jedni z nejvecich ekologických katastrof.
Registrovaný uživatel
https://www.novinky.cz/historie/clanek/tajemny-rukopis-odolava-i-umele-inteligenci-pochazi-z-cech-40357013
Registrovaný uživatel
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ralsko-cesky-cernobyl-rusko-ruda-armada.A210618_200819_domaci_albe&h=06AE6CBA7AF493B80EF7D4A2FCD05A7C
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ralsko-cesky-cernobyl-rusko-ruda-armada.A210618_200819_domaci_albe&h=06AE6CBA7AF493B80EF7D4A2FCD05A7C

Obchodníku ty sem neustále dáváš odkazy na nějaké placené stránky :roll:
Registrovaný uživatel
29 stupňů v bytě..dnes atakuju 30 :lol:

Mě jebne.
Registrovaný uživatel
Naštěstí vždy jedna strana bytu je chladnější, ale děti už jsou větší takže bazén to jistí... Bohužel není celodenně ve stínu :-( ale i tak dobrý, zahrada do L má své výhody
Registrovaný uživatel
Vercingetorix napsal
29 stupňů v bytě..dnes atakuju 30 :lol:

Mě jebne.

Jsme na tom podobně, bytovka je zlo, na mě je tak ideál zataženo, 25° max a jemný vetricek, jak to jde přes 30, přestávám fungovat. Ale už jen 10 dní a bude hrad hotov. Teď ještě potřebuju aby pořádně zaprselo a slehla hlína. Jsem zvědavý jak to bude s teplotama v interiéru. Doufám že nebudu muset ještě pořizovat klimatizaci.
Registrovaný uživatel
58 stupňů u mašiny
Registrovaný uživatel
kato napsal
58 stupňů u mašiny

To bych byl za smenu jak krizala. Vydrzel bych tak tyden.
Registrovaný uživatel
Vercingetorix napsal
ramires napsal
...Paule soukromý vlastnictví ...každej Rakušan má svý políčko po spoustu generací,tam by slavná EU asi narazila :D :P



https://plzensky.denik.cz/zpravy_region/zemedelce-ceka-zasadni-zmena-pestovani-plodin-20191114.html

Tak ne EU, ale ministerstvo zemědělství..ale jak to dopadlo?


Potkali jste někdy sedláka, který řekl že měl někdy vynikající rok, nebylo moc sucho, mokro ani moc škůdců a absolutně si nemůže stěžovat na úrodu? :lol: :mrgreen:
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
vlad_dracul1989 napsal
Vercingetorix napsal
ramires napsal
...Paule soukromý vlastnictví ...každej Rakušan má svý políčko po spoustu generací,tam by slavná EU asi narazila :D :P



https://plzensky.denik.cz/zpravy_region/zemedelce-ceka-zasadni-zmena-pestovani-plodin-20191114.html

Tak ne EU, ale ministerstvo zemědělství..ale jak to dopadlo?


Potkali jste někdy sedláka, který řekl že měl někdy vynikající rok, nebylo moc sucho, mokro ani moc škůdců a absolutně si nemůže stěžovat na úrodu? :lol: :mrgreen:


Mám dojem v posledných rokoch je to "moderný ľudový folklór"...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2105 2106 2107 2108 2109 2110 2111 2112 2113 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1