Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

kecárna ... tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2109 2110 2111 2112 2113 2114 2115 2116 2117 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
vlad_dracul1989 napsal
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/cesky-floyd-zasah-policie-zdrogovany-muz-teplice.A210621_164854_domaci_remy

Citovat
Omlouváme se všem slušným čtenářům za to, že jsme zrušili diskusi pod článkem. Někteří jiní ji bohužel zneužívali k opakovaným rasistickým a vulgárním výpadům, které už nešlo mazat jednotlivě.


Až tak ostré to nebylo... :)

To pěkně ukazuje rozdíl mezi demokracií a tzv. liberální demokracií:
Když má většina "špatný názor" tak se diskuze vypne ;)
Registrovaný uživatel
Epicentrum včerajšej búrky sa tiahlo medzi Hodonínom a Břeclaví. Chválapánu nás to len lízlo...krúpy pomaly ako tenisáky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Epicentrum včerajšej búrky sa tiahlo medzi Hodonínom a Břeclaví. Chválapánu nás to len lízlo...krúpy pomaly ako tenisáky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Hezky
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
vlad_dracul1989 napsal
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/cesky-floyd-zasah-policie-zdrogovany-muz-teplice.A210621_164854_domaci_remy

Citovat
Omlouváme se všem slušným čtenářům za to, že jsme zrušili diskusi pod článkem. Někteří jiní ji bohužel zneužívali k opakovaným rasistickým a vulgárním výpadům, které už nešlo mazat jednotlivě.


Až tak ostré to nebylo... :)

To pěkně ukazuje rozdíl mezi demokracií a tzv. liberální demokracií:
Když má většina "špatný názor" tak se diskuze vypne ;)


A nebylo to spíš než o názoru o něčem jiném? A nazývat několik lidí většinou... Já vím, dělává se to tak, když se to hodí
Registrovaný uživatel
A máme 4 a měsíček zase může tvrdit, že to funguje :-)
Registrovaný uživatel
Agátový...posledných pár rokov agát vždy zmrzol, takže konečne mňam. :P Ešte čakám, či vyjde lipa a slnečnica.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Škoda nočného dažďa bolo menej ako som očakával...
Pozitívum je nemusím zalievať v záhrade. 👍😊
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Otravnykomar napsal
numismat napsal
Muzete nekdo vysvetlit matematikovi, co je pokles o 800%?

"Íránská měna riál za posledních 8 let klesla vůči americkému dolaru o více než 800 procent. "
Viz:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/covid-dorazil-zemi-na-pokraji-katastrofy-lide-i-rabuji-popelnice-167807#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.web.nexttoart&dop_req_id=RtWIscPrlQm-202106212100&dop_id=167807

Nejsem matematik ale oslabila 8x vůči dolaru?

Pokud mena oslabi 8x vůči dolaru, klesne na 1/8 puvodni hodnoty, tedy na 12,5%, tj. o 87,5%.
Pokles o 100% je na nulu.
Pokles vyssi nez 100% je matematicky nesmysl.
(Naopak dolar vuci rialu ve stejne situaci posili na 8nasobek, tj. na 800%.)
Registrovaný uživatel
Tak tak
Registrovaný uživatel
Áno, pekný nezmysel, matematický aj ekonomický. Podobne ma pobavilo, keď som tu pred časom čítal, že inflácia EU dosiahla 100% HDP. :D
Registrovaný uživatel
kato napsal
No umělec ne 😁 ne ručně nedělám. Drží tady jen jednoho foikace. Zbytek je vše lisovaný sklo


Ty aké máš zaujímavé povolanie? :) Na prvý pohľad mi to príde až romantické, ale podmienky budú asi blízko tým, ktoré som zažíval pri stavaní bazénov na Floride (cca 40 °C, bez náznaku vánku, slnko pečie na makovicu celý deň, utrieť sa poriadne nedá, lebo si zatrtkaný od oleja, piesku a hrdze). Veľký rešpekt. ;)
Registrovaný uživatel
No vedro tu je ale takový jiný než venku na slunci
Olej, šmír, bordel to tady je všude. Věčně zasranej až za ušima a jak říkáš... Utrit se nejde 😁
Registrovaný uživatel
Kolik si vydělával na bazénech?
Registrovaný uživatel
Každý piatok 600 usd na ruku.
Registrovaný uživatel
To jde
Teda jestli bylo jídlo a ubytování zdarma
Registrovaný uživatel
Bývali sme u kamošky, 150 usd na mesiac, manželka pracovala v reštike kde podávali raňajky a obedy, kamoška zasa občas doniesla niečo na večeru z Carraba´s. Takže o dobré žrádlo zadara nebola núdza. Mexikánci na stavbe vždy čakali, čo vytiahnem na obed a občas sa potom snažili zjednať výmenu za tortillas. :lol:
Registrovaný uživatel
Tak to jste si slušně zarobili. Jak dlouho jste tam makali?
Moderátor
sigur napsal
Áno, pekný nezmysel, matematický aj ekonomický. Podobne ma pobavilo, keď som tu pred časom čítal, že inflácia EU dosiahla 100% HDP. :D

Dalsi nesmysl - devalvace o 114%:

"V roce 1990 se uskutečnila devalvace uměle nadhodnocené koruny v rámci několika kroků celkem o 114 procent na 28 korun za dolar či 18,23 Kč za německou marku. "

Viz:
https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4311167/devalvace-koruny-pred-30-lety-podle-ekonomu-byla-nezbytna.html

Takhle to vypada uz rozumneji:
"Měna devalvovala o více než 86 procent až na 28 Kčs/USD. "
Viz
https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/za-rok-prisla-koruna-o-skoro-90-procent-hodnoty-od-prvni-dev/r~a51e8ffa31ee11ea926e0cc47ab5f122/

Stejne jako pokles kursu ani devalvace nemuze byt (ani v souctu nekolika kroku) vyssi nez 100% (100% by se rovnalo absolutnimu znehodnoceni meny).
Priklad: devalvace ve dvou krocich 80 a 80% neni v souctu 160, ale 96%.
Registrovaný uživatel
kato napsal
Tak to jste si slušně zarobili. Jak dlouho jste tam makali?


Víza sme síce dostali na 10 rokov, ale boli sme tam len raz a to na 6 mesiacov. Doma sme mali už nejaké závazky (barák, rodina, kamoši), manželka sa chcela vrátiť do povodnej práce, kde jej držali miesto a hlavne by som dlhšie americkú mentalitu nezvládol. Navyše začínala hypotekárna kríza a čo som sa dozvedel, tak na firmu to malo rýchly a katastrofálny dopad.
Registrovaný uživatel
numismat napsal
Priklad: devalvace ve dvou krocich 80 a 80% neni v souctu 160, ale 96%.


Tak, tak...uvedomiť si, že v tomto prípade je zostatkových 20% v ďalšom kroku základ, z ktorého sa počíta ďalších 80%, može robiť niekomu problém. Blbé a hlavne amatérske je, že sa to dočíta potenciálny investor na stránkach ako je patria.
Registrovaný uživatel
sigur napsal
kato napsal
Tak to jste si slušně zarobili. Jak dlouho jste tam makali?


Víza sme síce dostali na 10 rokov, ale boli sme tam len raz a to na 6 mesiacov. Doma sme mali už nejaké závazky (barák, rodina, kamoši), manželka sa chcela vrátiť do povodnej práce, kde jej držali miesto a hlavne by som dlhšie americkú mentalitu nezvládol. Navyše začínala hypotekárna kríza a čo som sa dozvedel, tak na firmu to malo rýchly a katastrofálny dopad.


Jasný
Registrovaný uživatel
kato napsal
Tak to jste si slušně zarobili.


V určitom momente lupola zarábala dokonca lepšie ako ja, lebo bola hlavná sezóna. Tam sme išli s jedným stredným kufrom a keď sme sa vracali, tak sme museli prikúpiť ďalšie 3 veľké kufre. British Airways mali vtedy akciu, že namiesto tuším 28 kg na kufor, si mohol naložiť až na 36 kg. Tak sme naložili. Jediné, čo sa nezmestilo boli moje pracovné boty. Ruksaky sme mali napakované notebookami, foťákami, navigáciami... :D
Pocestovali sme Floridu od Key West až po Universal studios v Orlande, Everglades, Yucatán (museli sme na chvíľu opustiť US, kvoli pobytovým vízam)...
Registrovaný uživatel
No a čo sme ušetrili, to sme museli poslať na účet, lebo sa dalo prenášať max. 5000 usd na osobu. A my mali viac ;)
Registrovaný uživatel
Tak to jste si to i užili
Známý tam byly před 20 roky. Makali v noci. Uklizeli supermarket a ve dne spali. Říkali že pakarna ale peníze přivezli
Pro mě by to asi nebylo
Registrovaný uživatel
Upratovanie sme si vyskúšali dvakrát. Raz to bola jachta aj s voskovaním (tam som šliapol do osieho hniezda) a potom to bolo kaderníctvo (v noci). A to sme si povedali, že takáto práca za tie prachy nestojí. Ale raz som bol loviť aj kraby (to vyťahuješ koše s krabmi, odlomíš vačšie klepeto a kraba hodíš do vody). Bolo to tak 25 km od pobrežia. Jazda tam bola super, ale keď loďka zastavila, tak sa začala húpať sem a tam a Branko začal grcať a grcal tak 8 hodín, dokiaľ nevstúpil znovu na pevnú zem. No, čistá agónia...ležíš medzi smradľavými košmi, chce sa ti srať, celý čas pečie na teba slnko, čajky ti serú na hlavu a čakajú kedy zhebneš a tvoju mršinu hodia do mora...a samozrejme som ten deň nič ani nezarobil. Čistý existencializmus. :lol:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2109 2110 2111 2112 2113 2114 2115 2116 2117 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1