Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

kecárna ... tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 286 287 288 289 290 291 292 293 294 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
to tě neomlouvá, pokud vím, můžeš si udělat max. kopii již tebou vlastněné knihy, třeba z důvodu, že s ní potřebuješ pracovat na cestách a proto ji máš i na notebooku ;)


Já už bych se k tomu nevracela ;)
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
sbíral jsem je když mi bylo 12-15 let a to jsem měl opravdu peníze jen z kapesného ;) jo to jsem měl tenkrát 50,- na měsíc ;)


O takovém kapesném se mi tenkrát mohlo jenom zdát a někdy i teď. 8)
Moderátor
Cely je to rek bych o chovani... kdyz si sem nekdo prijde jak do samoobsluhy a ceka, ze tu stahne literaturu a zmizi, tezko radit... proste si to plete s jinymi zahranicnimi servery...

Kacuro mozna zareagoval moc popudlive, nicmene ani starou literaturu, ktera uz nepodleha autorskemu zakonu bych jen tak nenabizel nekomu, koho neznam... Marcus ma dojem, ze se zachoval spravne ci jako gentleman (necht mu ten dojem vydrzi dlouho 8) )... jesli u nekoho budou klepat chlupati, bude to predevsim on... jesli mu nejaka majka666 co mozna ani neni kasicka stala za to... jeho problem...

k diskusi, zda PDF ci KNIHA... zalezi na tom, jak ji pouzivate apod. na prevoz je jiste lepsi notebook a v nem muze byt knih, co disk da... jedno nevylucuje druhe... navic, mate-li knihu fyzicky, je vlastneni (nikoliv sireni) kopie legalni... ale opravdu, jsem-li doma a mam moznost otevrit knihu nebo PDF, oteviram samozrejme knihu...

a k Drackovu argumentu - prace a investice... ma naprostou pravdu... vetsinu koncovych uzivatelu to ale nezajima... ve skutecnosti pokud nekdo tu knihu dela peclive a venuje ji spoustu casu, tema penezma se to proste ani nevyvazi... ale aspon ty naklady, kdyz se zaplati...

Kacuro... skudlilu je a bude vzdy dost... uz jen proto, ze ne kazdej chape, co muze na knizce stat napr. 1100,- CZK... ono mozna kdyby to meli moznost videt, chovali by se jinak...

me spis vadi to (netvrdim, ze je to pripad zrovna tech dvou), kdyz si totalni elev zacne nakupovat za nehorazne ceny mince, kterym nerozumim a ze sberatelu pak dela pausalne voly a podporuje zcela neopodstatneny a nesmyslny rust cen... to me vedlo i k tomu navrhu s tim webem... nedat zcela vse pod nos takovym "sberatelum"... kteri se nam zpetne odvdeci jen tim, ze nam nic nezbude ani ke koupi...
Registrovaný uživatel
Michaela napsal
kacuro napsal
jo to jsem měl tenkrát 50,- na měsíc ;)


O takovém kapesném se mi tenkrát mohlo jenom zdát a někdy i teď. 8)


hmmm ... tak tohle ti ale nevěřím :P 8)
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Michaela napsal
Jenže z pohledu sběratele,kterej škudlí kdejakou kačku na mince naprosto z vlastní zkušenosti chápu ty,co jsou vděční za pouhé pdf (byť je kniha na 200%lepší).


jinak škudlilům doporučuji spíše sbírat pivní etikety, jedna stojí cca 3kč, tak to je snad únosné pro většinu lidí, kteří chtějí něco sbírat :D


Kacuro, tuhle poznámku jsi mi doslova vyfoukl z pod ukazováčku
(ano, píšu jedním prstem), zrovinka jsem se chystal na toto téma
napsat do rad začátečníkům. V Čechách je teď každý druhý člověk
Kelt, všichni milují Keltské mince a kde kdo je chce sbírat. Proto
mne nemálo překvapilo že moje sbírka podunajských Keltů ležela
na Odklepnuto nekolik týdnů a prodala se sotva čtvrtina. Dost
lidí poukazovalo na vysoké ceny ale nabízel jsem je za stejnou cenu
za ktero jsem je před několika lety koupil, to znamená vlastně
pod cenou. Proto jsem chtěl začínajícím sběratelům poradit, pokud
vám moji Keltové připadali drazí, raději oravdu sbírejte tácky nebo nálepky.
Registrovaný uživatel
turtleoverhead: Tak to mi uniklo. Asi proto, že do těchto sekcí moc nechodím. Ale je to tak. A na to sbírání doporučuji pivní tácky. Mám jich doma asi 150 a nikdo je nechce. Zato mince, ty by chtěl každý. A nejlépe skoro zadarmo.
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
to tě neomlouvá, pokud vím, můžeš si udělat max. kopii již tebou vlastněné knihy, třeba z důvodu, že s ní potřebuješ pracovat na cestách a proto ji máš i na notebooku ;)


Ďalšia možnosť skupiš celý náklad . ;)
Registrovaný uživatel
Přijde chlap k Vietnamci a povídá:
"Ty tu furt stojíš, nemáš křečové žíly?"
Vietnamec: "Ne, ale zítra dovezu."
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
:D se spíš těším, až budou razit PG v Asii a vietnamci je budou prodávat za pár korun na tržnici, to se to pak bude sbírat ....
Registrovaný uživatel
No to nemusí ani moc dlouho trvat, stačí počkat až dosáhnou potřebné ceny.
Byl jsem na přednášce o padělcích a viděl fotky perfektně vybavené mincovny
v Číně, kde nedělají nic jiného. Obešla mne z toho hrůza.
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
No to nemusí ani moc dlouho ...


to si myslím také a navíc mám podezření, že v Polsku už se něco takového děje ....
Registrovaný uživatel
Tak o Polácích by to bylo na dlouhé povídání ,jen doufám,že na nějaký takový z polské dílničky konkrétně já nenarazím. ;)
Registrovaný uživatel
Neviem ,ale pri drahších minciach sa dá urobiť nedeštruktívna kontrola-zloženie kovu. :roll:
Registrovaný uživatel
Nejlépe skusem mezi zuby.
Registrovaný uživatel
je to možné u vás áno. :shock:
Registrovaný uživatel
jj,obvykle jde vidět na sběratelských aukcích,jak sběratelé koušou do mincí :D
Moderátor
grofik napsal
Neviem ,ale pri drahších minciach sa dá urobiť nedeštruktívna kontrola-zloženie kovu. :roll:


to ma smysl, pokud by chtel padelatel setrit na kovu... to je ale u padelku stribrne mince zbytecne... takze tudy cesta nevede, ale vic uz se o techto vecech asi verejne nevyjadrujme, nechceme prece radit padelatelum ;)
Registrovaný uživatel
Dnes mi došel katalog z HK,vůbec to tam nevypadá špatně. ;)
Registrovaný uživatel
Kdyby jsi potřebovala pěkné těžítko, tak se podívej na třítolárek Rudolfa II. (bohužel ne pražský)....
Registrovaný uživatel
No na netu v obrázcích žádná sláva, ale uvidíme třeba to v katalogu bude lepší a pak pokud po Praze zůstanou penízky... bude boj ;)
Registrovaný uživatel
ten katalog jsem dostal už minulý týden, no něco bych si tam sice vybral, ale zase že by to byla nějaká sláva mi nepřijde ... to loni v brně toho pro mě měli víc ....
Registrovaný uživatel
Denarius napsal
Kdyby jsi potřebovala pěkné těžítko, tak se podívej na třítolárek Rudolfa II. (bohužel ne pražský)....


to těžítko je ale super, to by bylo pupendo :twisted:
Registrovaný uživatel
Jsou ta nějaké rodové nebo vládní české početňáky??? :D
Registrovaný uživatel
:mrgreen:

Dráček: Vidím pouze Mrštík č.11 - stav 2-/3
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Denarius napsal
Kdyby jsi potřebovala pěkné těžítko, tak se podívej na třítolárek Rudolfa II. (bohužel ne pražský)....


to těžítko je ale super, to by bylo pupendo :twisted:

:mrgreen:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 286 287 288 289 290 291 292 293 294 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1