Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

kecárna ... tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
zdar facctory, tak jsem si dnes neřekl o Tvé požehnání, které mimochodem přináší smůlu, jak se v minulosti ukázalo :D a kopnul jsem si tři metály, dva německé za východní tažení a to třetí nevím co je ... tak kdyby mě někdo sháněl, tak jsem v koupelně a čistím ;)
Moderátor
no kacuro!!!!!! nenachádzam slov.....že smůlu.. :evil:




aj tak ti neverím, vtedy si určite našiel nejatý ten žbánok mincí a aby si nemusel dať nič z toho čo si slúbil, tak si ti jednoducho zatajil....no,no.... :mrgreen:
Registrovaný uživatel
:) to víš že jo, teď je po jedné prodávám na aukru a to si dám, páč jich v tom džbánu bylo asi 7.000 ;) tak ten třetí metál je rumunský 1941 za boj proti komunismu, prý se dávali při tažení do ruska za dobytí určitého území, které např. dříve Rumunsku patřili (Besarábie, Bukovina ...)
Moderátor
to musí byť pocit, niečo nájdeš, nevieš čo to je a potom hľadáš, skúmaš až nakoniec to určíš... paráda..
Registrovaný uživatel
ano, to je na tom hledání asi to nejlepší ... bádat co je to zač. u tohodle kousku to byla otázka pár minut na netu, ale mám věci, které jsem zjišťoval týdny a stejně je nemám určené na 100%, protože to zkrátka nikdo neví ... jen předchozí majitel té věci, jehož kosti však většinou již tlejí v hrobě :)
Moderátor
kacuro, a na druhej strane nemáš zase pocit, že keď o tej veci ktorú nájdeš zistíš už všetko, potom ťa prestane už zaujímať?..... založíš a už len občas sa potešíš pohľadom.....
Registrovaný uživatel
život jde přeci dál, najdu, bádám, zjistím, uložím do vitrínky a občas se podívám, najdu ..... to máš jako se sbíráním, Tebe Tvé mince omrzeli? :D
Moderátor
neomrzeli, ale nie je nad to keď máš nejakú získanú mincu prvý krát v ruke, a zisťuješ si o nej všetky podrobnosti atď...veď to poznáš.... :lol:
Registrovaný uživatel
to jo, u těch nálezů je navíc dobré to, že tím, že sis je našel, máš k nim určitou vazbu, víš kdy, kde, za jakých okolností atd. navíc ten předmět čistíš, konzervuješ ... zkrátka jako s miminem, vznikne tak to pouto a máš ten kousek radši. vem si, kdybys někde na poli našel krásný pražský groš, vsadím se, že bys měl radost jako malý kluk a už bys tuto minci nikdy nedal :D
Moderátor
to si piš, že by som ho nedal....zostal by pekne u mňa...ale čiste teoreticky, ktovie či by sa zrovna pražský groš našiel u nás?
Registrovaný uživatel
na slovensku nevím, jistě se tam nějaké dostali obchodem ... u nás se občas na polích nacházejí, ale já ho ještě nenašel
Moderátor
Nachádzajú sa aj u nás, hlavne Václav IV. z husitskej doby. Poznám chlapíka, ktorý v okolí Topoľčian niečo poobjavoval. V Topoľčanoch bola veľmi dlho na hrade veľká husitská posádka, to urobilo svoje. Groše sem vozili spanilé jazdy Husitov, Bratríci, obchodníci... Ty Peter na Záhorí s klackom by si niečo našiel určite.
Moderátor
Archy, klacek nemám, už som nad ním aj uvažoval, ale vieš ako to je, lacný nechcem a na taký lepší budem museť doma ešte lepšie poslúchať... :lol:
Registrovaný uživatel
Do jaké hloubky pod zem je klacek schopný najít dvě tři mince grošů?
Registrovaný uživatel
Groše se nacházejí i v Rusku, několik jich kamarádi kopli, také jsem tu viděl několik pěkných mincí ražených v Kremnici
Registrovaný uživatel
Ještě jsem chtěl dodat něco k hloubce nálezů, nevím jak to bude u groše,ale kopli jsme stříbrnou minci o rozměrech 11 mm a tloustce 1 mm v cca 30 cm, použitý detektor Explorer SE, katuška 10
Registrovaný uživatel
co se týká hloubky dosahu, záleží na mnoha činitelech, jako je složení půdy, jaký je sklon mince v zemi, jak vysoko nad zemí se cívkou kmitá, na výkonu a nastavení detektoru, na zkušenostech hledače atd. samozřejmě pokud bude více mincí pohromadě, je možné je nalézt hloubš.

už jsem se mnohokrát přesvědčil, že při udávání hloubky nálezu hledači mnohdy přehánějí (mají velké oči :))

jinak pro ty, kteří o koupi detektoru uvažují, mám jednu důležitou radu: neváhejte ani na okamažik, neboť jak už jsem tu mnohokrát opakoval - hledačů přibývá a věci v zemi bohužel nerostou :( v dnešní době je možno si vzít detektor na splátky, takže začít hledat můžete již dnes ;)

a ještě jedno malé povzbuzení: sám jsem si současný detektor bral na splátky (cca 30 tis kč), a než jsem ho po roce splatil, nalezl jsem s ním věci, jejichž hodnota se rovnala 3x ceně detektoru ;) pro spekulanty: nenašel jsem žádný zlatý, stříbrný, keltský ani jiný poklad :D
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
pro spekulanty: nenašel jsem žádný zlatý, stříbrný, keltský ani jiný poklad :D


...kecááá... už je za vodou beztak a jen se chodí bavit, mezi nás, chudé... :D
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
:D to víš, ze soucitu se chodím podívat mezi žebrotu :D abych viděl jak nuzně žije :D nebo že by to bylo pro zábavu :D ;)
Registrovaný uživatel
Archy, facctory: a kde máte ty ikonky co jste slíbili, co? :D
Moderátor
Hmmm, fakt som sľúbil?
Moderátor
chce to trošku času...bude aj to...
Registrovaný uživatel
to si piš, tak huš a dej si sem nějaký ksichtík ;)
Registrovaný uživatel
koukám, že už se to tu uklidnilo ...

Archy: neutopil ses v té vaně?? ;)
Registrovaný uživatel
koukám, že tu nikdo netlachá ... co Archy, rodinku už máš doma, tak každodenní chlastačky skončili co? :D zase budeš tan slušný táta od rodiny :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1