Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » KNIHY co stojí za přečtení.

Vykupminci.cz
Numisargo

KNIHY co stojí za přečtení.

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zakládám vlákno, které tu myslím chybí. čtu hodně, proto vítám jakoukoli inspiraci na dobrou knihu.

Z poslední doby co jsem četl a spokojenost:

Buddhovi bojovníci/Mikel Dunham

v levnejch knihách za pár korun, zajímavá knížka, o znásilnění Tibetu Čínou jsem samozřejmě věděl, ale překvapilo mě, jak tvrdě Tibeťani včetně mnichů bojovali proti Čínský armádě, guerilovej boj trval roky a roky, i za podpory USA.
Čínský praktiky a chování, děs.

Překvapením, že na území Tibetu žily obávaný kmeny válečníků.


Kolymské povídky Varlam Šalamov

Špičkově vypointovaný povídky z gulagu, založený na zážitcích autora.
Hodně, hodně dobrá kniha.

Charles Robert Jenkins: Komunistou z donucení

Pravdivej příběh US vojáka, kterej přeběhl do Severní Koreje, zde pak zkejsnul 40 let. Neskutečný, život v S.Koreji je něco, co hlava nebere.
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 23. 2. 2015, 7:56. »
Registrovaný uživatel
Já jsem jich četl hodně a co mne tak nějak změnilo v mládí a začal jsem přemýšlet o životě.... byla kniha od tuším Jacka Londona TULÁK PO HVĚZDÁCH. ta mne tedy tenkrát překvapila, myslím úplně něco jiného , než je od něj známé. No a na vojně jsem četl knihu ZÁPISKY Z MRTVÉHO DOMU.. Tolstoj ? Už nevím, ta tedy byla taky zajímavá.
Registrovaný uživatel
kmotr napsal
Já jsem jich četl hodně a co mne tak nějak změnilo v mládí a začal jsem přemýšlet o životě.... byla kniha od tuším Jacka Londona TULÁK PO HVĚZDÁCH. ta mne tedy tenkrát překvapila, myslím úplně něco jiného , než je od něj známé. No a na vojně jsem četl knihu ZÁPISKY Z MRTVÉHO DOMU.. Tolstoj ? Už nevím, ta tedy byla taky zajímavá.



TULÁK PO HVĚZDÁCH
znám, četl jsem
Registrovaný uživatel
Nepřítel před branami Andrew Wheatcroft

za 350 kč, dobrá kniha o výbojích Osmanský říše, s podrobnějším výkladem obléhání Vídně.

Hrdí bastardi Michael E. Helms

Vietnam, zážitky mariňáka, docela drsný.
Registrovaný uživatel
Díky za doporučení ;)
Registrovaný uživatel
Ďábelská garda - George Robert Elford

U tohoto se zastavím, protože WW2 literauru čtu už víc jak dvacet let ve větším množství, prakticky se snažím přečíst vše zásadní co přijde na trh.

Tohle sice není období WW2, ale souvislost tu je.


Kniha, která má být výpovědí veterána SS, kterej byl naverbovanej do Cizinecký legie, a pod Francouzema bojoval proti Vietnamcům v Indočínský válce. Údajně měl bejt zformovanej z veteránů SS celej prapor, kterej měl excelentní výsledky.

Kdysi v už zaniklym časopise Komando, jsem se setkal s článkem instruktora Cizinecký legie, kterej dával k dobru příběh z výcviku nováčků, parašutistů.
Letěli už zpět z cvičnejch seskoků a instruktor chtěl postrašit nováčky v letadle, vyzval je, aby seskočili na záložní padák. Jeden se zvedl a s kamennou tváří vyskočil z letadla, nastala panika, jako nováček by to nemusel bez zkušeností zvládnout. "Nováček" ale zvládl seskok bez problémů, z materiálů se pak zjistilo, že je veteránem z druhý světový, bojoval už na Krétě v roce 1941, měl seskoků víc než instruktoři, o letitejch bojovejch zklušenostech nemluvě. Profesionál, kterej by mohl učit instruktory.

Takže Němci v řadách Legie působili, ale týhle knize nevěřim, glorifikuje jednotky SS, dělá z nich téměř obětní beránky. Navíc ve větší formace nevěřím už vůbec. I když údajně Francouzi měli problémy, Vietnamská propaganda poukazovala na Německý veterány v řadách Legie.

Dodnes se vedou debaty, zda je kniha pravdivá, já nevěřim ani slovu.
Registrovaný uživatel
Paule já už na čtení nemám moc čas, je to strašná chyba já vím a válečné knihy jsem hltal , jako kluk. Bohužel za komárů byly jen od těch sovětských autorů. No a pokud jsem si chtěl pokecat o válce, tak jsem chodil v mládí za vojákem WH, kterého zapomněli odsunout a tam jsem se dozvěděl věcí, třeba že fašizmus a komunismus je stejný ksindl apod. Jinak ZÁPISKY Z MRTVÉHO DOMU napsal Dostojevskij , já asi mylně připsal autorství Tolstému. Četl jsem ji na vojně na marodce, lapiduch mi ji doporučil (absik), já to nechtěl ani otevřít kvůli své averzi vůči všemu ruskému (pochopitelné na vojně), ale sakra to jsem se mýlil.... první stránka a už jsem nechtěl ani na záchod, jak mne to vtáhlo do děje a přečetl ji jedním dechem. Od té doby nemám averzi vůči ruským autorům ,kterou jsem do té doby měl.
Registrovaný uživatel
kmotr - Ty zápisky z mr. domu si zřejmě seženu, zajímal by mě rozdíl mezi káznicema carskýho Ruska a bolševickýho režimu.

Ruská literatura kvalitu má. Strašná škoda, že bolševici hodně autorů zlikvidovali, nebo uklidili.
Registrovaný uživatel
Jan Drnek: Druhý dech habsburské monarchie(557str., Akcent 2007)
Příjemná oddechovka protkaná historií, jak by dopadlo R-U, kdyby se Karel choval jinak a co legie v Rusku?
Blahopřeji autorovi knihy(i další jeho věci stojí za přečtení).
http://knihy.heureka.cz/druhy-dech-habsburske-monarchie-jan-drnek/
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Paul napsal
kmotr - Ty zápisky z mr. domu si zřejmě seženu, zajímal by mě rozdíl mezi káznicema carskýho Ruska a bolševickýho režimu.

Ruská literatura kvalitu má. Strašná škoda, že bolševici hodně autorů zlikvidovali, nebo uklidili.
Ano a je to přesně tak, jak mi říkal ten bývalý voják WH. Říkal střez se jakékoliv ideologie fašizmu a komunizmu. Prostě totalita vždy potlačí svobodu a to ve všech směrech a to i těch literárních. Málem mne ti bolševici dostali tím, že mi zhnusili vše ruské, sovětské .... ale naštěstí se v životě objeví člověk, který ti otevře oči a tak nějak posune dál v názorech a obohatí Tě a zjistíš, že Rus neznamená blb , jestli mi rozumíš :D I když já nevím, pro mne Rus není v současné době synonymum dobra, ale ani američan .... pořád jde o manipulaci s masami a jde jen o přístup k informacím v této době a o to , co si necháš médii podsunout, jako názor na dění. Nejsem žádný filozof, ale to co mi někdo podsouvá a tvrdí, že to tak je a přes to nejede vlak, tak zasvítí u mne červené kontrolky a podvědomě cítím, že mně chce ojebat a vnutit svůj názor :D
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
Jan Drnek: Druhý dech habsburské monarchie(557str., Akcent 2007)
Příjemná oddechovka protkaná historií, jak by dopadlo R-U, kdyby se Karel choval jinak a co legie v Rusku?
Blahopřeji autorovi knihy(i další jeho věci stojí za přečtení).
http://knihy.heureka.cz/druhy-dech-habsburske-monarchie-jan-drnek/
Dráčku zajímavé, můj syn tohle hltá. Tak mu to objednám, dík za tip :D
Registrovaný uživatel
Pokud jde o takové "lehčí" pojetí historie tak se mi hodně líbila kniha od Petra Englunda - Nepokojná léta. Historie třicetileté války...

Ale už je to roky co jsem to četl - asi se na ní vrhnu znovu :)
Registrovaný uživatel
Forpus to bych si dal, koukám vyprodáno. Pohledám ještě jinde.
Registrovaný uživatel
No ono je to spíš takové románové - Englund k popisu doby často používá méně známé osobnosti (ale to neznamená, že nejsou zajímavé). Ale je vidět, že skvěle zná prameny - takže to v konečném efektu čtivé i poučné:o)

Jinak je ještě skvělá kniha od Umberta Eca - Baudolino. Sice asi dost profláklé doporučení, ale pro pochopení pohledu středověkého člověka na svět je to geniální..
(výborná je i rozhlasová hra ve slovenštině s M. Labudou v hlavní roli - ale v žádném případě neposlouchat před četbou! ;)
Registrovaný uživatel
Jinak toho Englunda bych spíš pohledal někde v antikvariátu nebo na Aukru..
Registrovaný uživatel
druhý dech habsburské monarchie - na nete je pdf, ale len 300 stran :-D asi si budem musiet koniec precitat v knihe :-)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Forpus napsal
Jinak toho Englunda bych spíš pohledal někde v antikvariátu nebo na Aukru..

nejsou, psal jsem už i do antiku na Slovensku... :|
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Forpus napsal
... Jinak je ještě skvělá kniha od Umberta Eca - Baudolino. Sice asi dost profláklé doporučení, ale pro pochopení pohledu středověkého člověka na svět je to geniální.
...

pokud by ho někdo chtěl, mám ji zcela novou navíc...
(200Kč +cca80pošta)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
ad Baudolino - výborná cena

ad Englund:
http://www.antikvariaty.cz/index.php?action=AddBook&id=187414

ale to jsem jen tak mrknul (www stránky bohužel nejsou zárukou toho, že opravdu není vyprodaná).

Mám pocit, že jsem ji kdysi kupoval snad i v Levných knihách (i s volným pokračováním Nepřemožitelný) - při přepočtu na kila to byla hodně výhodná koupě :D
Moderátor
Za přečtení rozhodně stojí historický základ veškeré světové literatury - Epos o Gilgamešovi. Pak už jen dočíst Bibli a máte základní přehled. A už skoro ani nic víc, krom vědeckých spisů, nepotřebujete číst. ;)
Registrovaný uživatel
Forpus napsal
ad Baudolino - výborná cena

ad Englund:
http://www.antikvariaty.cz/index.php?action=AddBook&id=187414

ale to jsem jen tak mrknul (www stránky bohužel nejsou zárukou toho, že opravdu není vyprodaná).


ten odkaz jsem našel také, ale je to odkaz na vytvořenou objednávku někoho již před delší dobou a když dokončíš pomyslnou objednávku, napíše to jen, že již byla někým zakoupena... :evil:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Aha...takže klasický scénář internetových antikvariátů..

omlouvám se za zmařenou naději :)
Registrovaný uživatel
Citovat
WW2 literauru čtu už víc jak dvacet let ve větším množství, prakticky se snažím přečíst vše zásadní co přijde na trh


a četl jsi od Merleho: Smrt je mým řemeslem? Sice je to román, ale dost mi rozšiřil obzor co se týče problematiky koncentračních táborů za druhé světové...
Registrovaný uživatel
Forpus napsal
Citovat
WW2 literauru čtu už víc jak dvacet let ve větším množství, prakticky se snažím přečíst vše zásadní co přijde na trh


a četl jsi od Merleho: Smrt je mým řemeslem? Sice je to román, ale dost mi rozšiřil obzor co se týče problematiky koncentračních táborů za druhé světové...



Ano četl, depresivní knížka.
Registrovaný uživatel
Přemyslovská epopej I-IV
Vlastimil Vondruška

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » KNIHY co stojí za přečtení.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1