Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Knihy, inspirace na přečtení.

Vykupminci.cz
Numisargo

Knihy, inspirace na přečtení.

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tuhle knihu mám už spoustu let, v mladším věku jsem ji nedocenil. Nedávno jsem si jí potřetí a pečlivě pročetl. S velkou chutí.. Postřehy z mnoha jednání..

Málokdo ví, že SSSR uzavřelo s Německem více smluv, ve které si oba agresoři vymezili sféry vlivu. Tj Německo akceptovalo Ruskou agresi vůči pobaltí, Finsku atd... Na tuto smlouvu se Rusové odvolávali, když Hitler hromoval na Molotova, ať SSSR ihned ukončí agresi vůči Finsku.

Velmi zajímavá kniha. (koho zajímá i politika té doby)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ještě přidám poslední kousek v knihovně.

Poměrně obsáhlá kniha (cca 500 stran). Film je špička, kniha podle který byl natočenej ještě lepší.

Autor se opravdu jako válečnej korespondent na ponorce (U96) plavil, nejedná se o fikci. (A věci tenchnickýho rázu tam jdou dost do hloubky)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Rappalská smlouva 1922
Curzonova linie

Ta kniha je dobré čtení, ale doporučuji se zaměřit i zde. V Kazani bylo tankové učiliště atd.
Ten film neznám, můžete sem vložit odkaz?
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 18. 1. 2020, 18:28. »
Registrovaný uživatel
Das Boot

známá věc

ale ke stažení je režisérská verze, má 4,5 hodiny!
Registrovaný uživatel
https://www.idnes.cz/olomouc/zpravy/pamet-naroda-rozhovor-vit-lucuk-historie-totalita-hitler-utrpeni-historik.A200111_526048_olomouc-zpravy_dik

zajímavej článek!
Moderátor
https://aeronet.cz/news/padlo-trestni-oznameni-na-pavla-novotneho-a-dalsich-10-zastupitelu-reporyji-a-bude-mazec-advokat-jiri-vyvadil-zaluje-starostu-reporyji-z-vytrznictvi-n
Moderátor
Altmann napsal
https://aeronet.cz/news/padlo-trestni-oznameni-na-pavla-novotneho-a-dalsich-10-zastupitelu-reporyji-a-bude-mazec-advokat-jiri-vyvadil-zaluje-starostu-reporyji-z-vytrznictvi-n


Zajímavý článek...
Registrovaný uživatel
:mrgreen: aeronet... pánové hen ten Vyvadil.. To je vyloženě komická postavička. Jeho inscenovanej odpor proti průjezdu konvoje NATO, kterej označoval za okupaci České republiky, to byla tenkrát sranda.

aeronet, sputnik ani Vyvadila nelze brát vážně, to snad nemá smysl ani rozebírat. ;)
Moderátor
Paule, u Vás mám jistotu, že si to pročtěte a porovnáte s dalšími publikacemi. Pro Vás je ta kniha za 50 Kč, tedy zhruba poštovné?

Pokud nemáte zájem a má zájem někdo jiný, je cena i s poštovným 100 Kč.
Paule, jistě víte, že první kdo uzavřel smlouvu s Německem bylo Polsko a cílem vytvořit Polsko z hranic 1772

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Paul napsal
:mrgreen: aeronet... pánové hen ten Vyvadil.. To je vyloženě komická postavička. Jeho inscenovanej odpor proti průjezdu konvoje NATO, kterej označoval za okupaci České republiky, to byla tenkrát sranda.

aeronet, sputnik ani Vyvadila nelze brát vážně, to snad nemá smysl ani rozebírat. ;)


..nic nerozebírejte to po Vás nikdo nechce. Vyvadil je právník a znalec ústavy.
Registrovaný uživatel
Sovětský diplomat a historik, očitý svědek mnoha důležitých událostí, sleduje a hodnotí politiku vládnoucích tříd Velké Británie, USA a Francie. Tato politika podporovala fašistické země, hlavně Německo, aby mohlo napadnout SSSR.

Tohle vážně číst nemůžu, nezlobte se. ;)
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Paul napsal
:mrgreen: aeronet... pánové hen ten Vyvadil.. To je vyloženě komická postavička. Jeho inscenovanej odpor proti průjezdu konvoje NATO, kterej označoval za okupaci České republiky, to byla tenkrát sranda.

aeronet, sputnik ani Vyvadila nelze brát vážně, to snad nemá smysl ani rozebírat. ;)


..nic nerozebírejte to po Vás nikdo nechce. Vyvadil je právník a znalec ústavy.


Tady na místě se s Vámi vsadím, že to bude blamáž...
Moderátor
Paule ty seš tvrdohlavej v tomto směru a koukám v numismaticke diskuzi, trochu i zákeřný stratég viz. Fake(jinejch ročniku) foto.. ;)
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Paule ty seš tvrdohlavej v tomto směru a koukám v numismaticke diskuzi, trochu i zákeřný stratég viz. Fake(jinejch ročniku) foto.. ;)


Tvrdohlavý ani nie, len futbalista na jednu bránku... ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Vyhledává a vidí pouze to co chce vidět a nezajímá ho nic ostatního.. Ano máš pravdu grofiku hraje pouze na jednu branku...
No, ale každý jsme nějaký... ;)
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Paule ty seš tvrdohlavej v tomto směru a koukám v numismaticke diskuzi, trochu i zákeřný stratég viz. Fake(jinejch ročniku) foto.. ;)


Zákeřnej? O čem mluvíš? Nepřiklonil jsem se ani na jednu stranu, dokonce jsem chvílema byl spíš za originál, tj za tebou. U tý fotky jsem zapomněl na text, doplnil jsem to dole, to byla moje nepozornost.


Vlákno o knihách, který jsem si tu soukromě jel jste mi rozdrobili o jinejch věcech..

Děkuji!
Registrovaný uživatel
grofik napsal
barbar napsal
Paule ty seš tvrdohlavej v tomto směru a koukám v numismaticke diskuzi, trochu i zákeřný stratég viz. Fake(jinejch ročniku) foto.. ;)


Tvrdohlavý ani nie, len futbalista na jednu bránku... ;)


Nápodobně, ale vy kopete za totalitní režim ať už v ČR nebo v SSSR...
Moderátor
Paul napsal
Sovětský diplomat a historik, očitý svědek mnoha důležitých událostí, sleduje a hodnotí politiku vládnoucích tříd Velké Británie, USA a Francie. Tato politika podporovala fašistické země, hlavně Německo, aby mohlo napadnout SSSR.

Tohle vážně číst nemůžu, nezlobte se. ;)


Nevadí,
jednou sám poznáte, že jste se zmýlil. Manstein byl nacista a generál, přesto jeho memoáry čtu a porovnávám se Žukovem. Takto se dopracujete jen k nenávisti, která se zde již objevuje a to je konec rozumné diskuzi. Odsoudit něco co neznám, takto odsuzovali souzi a dělníci Horákovou
Moderátor
Mezi dobré německé filmy mimo ponorky patří Železný kříž I. díl, ale najdou se i další.
Paule, již jste objevil kouzlo Curzonovy linie? Byl to Angličan pro upřesnění>
Registrovaný uživatel
Demagogie, odsuzuju Sovětskou literaturu, byla poplatná době a musela být v zájmu režimu, to je snad obecný fakt. Sám několiv knih vlastním..četl jsem..a je to šílené znásilňování historie..

Oproti tomu ruská literatura samizdatu je špičková.
Moderátor
Paul napsal
barbar napsal
Paule ty seš tvrdohlavej v tomto směru a koukám v numismaticke diskuzi, trochu i zákeřný stratég viz. Fake(jinejch ročniku) foto.. ;)


Zákeřnej? O čem mluvíš? Nepřiklonil jsem se ani na jednu stranu, dokonce jsem chvílema byl spíš za originál, tj za tebou. U tý fotky jsem zapomněl na text, doplnil jsem to dole, to byla moje nepozornost.


Vlákno o knihách, který jsem si tu soukromě jel jste mi rozdrobili o jinejch věcech..

Děkuji!


Vím, že to sem nepatří (zdejší vlákno) ale
Příspěvek 155 detailní foto..
Poté tvé vysvětlení v příspěvku 165.
nn z novějšího/mladšího florinu. Bezpředmětný. Dobrý oko máš.
_______________
Nevím jaké zkušenosti v tomto směru máš, ale mincovní značky jsou trocha odlišné v závislosti od ročníku, zejména v pozici umístění, tvé slovo bezpředmětný nebylo na místě ... Trochu mě tvá náhlá reakce překvapila.. Paule slůvko zákeřný, ale ze smajlikem. :)
Registrovaný uživatel
Paul napsal
grofik napsal
barbar napsal
Paule ty seš tvrdohlavej v tomto směru a koukám v numismaticke diskuzi, trochu i zákeřný stratég viz. Fake(jinejch ročniku) foto.. ;)


Tvrdohlavý ani nie, len futbalista na jednu bránku... ;)


Nápodobně, ale vy kopete za totalitní režim ať už v ČR nebo v SSSR...


Nie som si istý kto za čo viac kope, viď zloženie parlamentov oboch krajín, pokiaľ sa bavíme o dnešnom Rusku je to iná kapitola, ale nehnevaj sa ani pod nadvládou ZSSR nebolo vidieť bezdomovcov a hladové doliny, vrátane toho, že papaláši sa nebáli ísť medzi ľudí ako je to dnes...
Dokonca pokiaľ sa pýtam známych čo ešte pôsobia v rôznych svetadieloch ako to, že Rusi a Číňania sú postupne viac akceptovaný obyvateľstvom v tom ktorom štáte odpoveď je, že postupne ľudom pomáhajú nech sa majú lepšie, niečo podobné ako to bolo u nás.
Nerobia len konferencie o demokracii ale skutočnú pomoc na pozdvihnutie krajiny.

Môžeš tu písať čo chceš, ale historické fakty sú historické fakty...

Pfuj tajbl ešte do roku 2000 by som určite nenapísal to čo som napí
sal...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Zaujímavé, že najviac odborníkov na vojnovú problematiku sa objavuje potom, čo umrel už aj posledný pamätník. Nikdy vojnu na svojej koži nezažili, ale na základe neoverených správ od dobre informovaných kamarátov zo skupinky, doplnených vlastnou fantáziou potom dokážu napísať celé knihy. A kto to bahno odmietne, pretože je to zdravým rozumom neobhájiteľné, ten sa ihneď stáva triednym nepriateľom. Zaujímavé vlákno. :shock:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
grofik napsal
pokiaľ sa bavíme o dnešnom Rusku je to iná kapitola, ale nehnevaj sa ani pod nadvládou ZSSR nebolo vidieť bezdomovcov a hladové doliny, vrátane toho, že papaláši sa nebáli ísť medzi ľudí ako je to dnes...

Grófik ty si úplne zhulený. Bol si niekedy v ZSSR ? Ale teraz nemyslím na zájazde ZČSSP... :shock:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Hoci je to v mojom chlieviku, nechávam ako výstrahu pre realisticky uvažujúcich čitateľov kam až siaha ľudská "inteligencia a obrazotvornosť", je to na Oskara...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Knihy, inspirace na přečtení.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1