Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » kolik bych dostal?

Vykupminci.cz
Numisargo

kolik bych dostal?

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
při přeorávání zahrady jsem našel dvě mince

ta první vypadá takto:
na líci má napsáno
něco OS-II D-G-R.I.S.A-GE-HU-BO REXA a za tím A panovník má cop velké čelo a malý nos

na rubu má EIN KREUTZER a rok 1781 a pod tím B kolem jsou nějaké listy jako ozdoba


ta druhá je méně zachovalá
líc nejde skoro vůbec rozeznat jenom je tam vydet panovník a kolem nějaké písmo ale rub je o hodně lepší je tam napsáno SCHEIDMUNZE DEK WIENER WAEHRUNG
velká ozdobná 1 a KREUTZER rok je 1812 kolem jsou ozdoby

vím že toho tady máte hodně ale prosím odepište mi jakou mají tak cenu dekuji moc za odpověd :)
Registrovaný uživatel
1) 1 Krejcar 1781 B (mincovna Kremnice) Josef II. 1765 - 1790

Obrázek vložený uživatelem


2) 1 Krejcar 1812, František I. 1792 - 1835, Cu 4,38g. pr.25mm

Obrázek vložený uživatelem

Ceny jsou v zachovalém stavu od 20,- do 50,- Kč, ale ve stavu co popisujete, si je nechte jako raritu na památku :)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
dekuji moc za odpověd jenom me mrzí že nemají věčí hodnotu i když jsem čekal že to nebude nic extra
Registrovaný uživatel
Bohužel to jsou mince které byly raženy v mnoha milionech kusů a do dnešních dnů se jich opravdu hodně zachovalo, právě proto, že je lidé nacházejí většinou na polích, v zahradách, starších cestách a pod. Tyto měděné krejcary neměly valnou hodnotu ani ve své době.

Ona stejně i sebevzácnější mince v horším stavu velmi ztrácí na hodnotě... kopejte dál, třeba příště narazíte na něco cennějšího ;) :)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Administrátor
Robbie a Archy pripravujeme novy katalog minci. Mozna znate http://eshop.infofila.cz/detail.php?ID_pol=542
Nechcete se na nem sem tam podilet autorsky? Staci doplnit obrazky a data. Proste vic oci take vic vidi. Delame to spolecne s p. Frouzem. Starsi mince tam schazeji. Vitame i dalsi spolupracovniky. Jako odmenu muzeme nabidnout nase tituly na ukazku zdarma.
Registrovaný uživatel
Jasně, já jsem pro každou špatnost (v tomto případě dobrost) :) počítej se mnou ...
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Moderátor
Ak budem môcť nejako pomôcť, tak som samozrejme za; aj keď za veľkého odborníka v novodobých platidlách sa nepovažujem. Mám nejaké lepšie základy, ale určite by sa Ti hodil niekto lepší. Určite však môžeš so mnou rátať, taktiež mám radosť keď môžem niečo pokaziť. :-)
Administrátor
Robbie a Archy diky za podporu. Poslete mi na email infofila@infofila.cz Vasi adresu ja Vam na ni zaslu CD katalog pro predstavu. Chtel bych, aby tam byla i starsi platidla a na to jste podle mne dobry. Takze zatim diky moc.
Registrovaný uživatel
měl bych tady další nález
rub:velkým písmem je tam napsáno EIN KREUZER rok je 1816 dole jsou jakoby 2 pírka
líc:uprostřed je erb s nějakým znakem nad ním je královská koruna
nápis K.K.OESTER REICHIS OHL SCHEIDE MUNZE

ještě bych se chtel zeptat jakou hodnotu má
1 Krejcar 1812, František I. 1792 - 1835, Cu 4,38g. pr.25mm
ale v hodnote 5
děkuji
Registrovaný uživatel
Tomason napsal
měl bych tady další nález
rub:velkým písmem je tam napsáno EIN KREUZER rok je 1816 dole jsou jakoby 2 pírka
líc:uprostřed je erb s nějakým znakem nad ním je královská koruna
nápis K.K.OESTER REICHIS OHL SCHEIDE MUNZE

ještě bych se chtel zeptat jakou hodnotu má
1 Krejcar 1812, František I. 1792 - 1835, Cu 4,38g. pr.25mm
ale v hodnote 5
děkuji




1 kreuzer 1816 patří do stejné kategorie jako předchozí mince, v pěkném stavu je cena okolo 50,- Kč

Obrázek vložený uživatelem

A 5 krejcar 1812 neexistuje :) Existuje pouze 3 a 1 krejcar v tomto provedení a tohoto data...
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
ja mam doma tiez ein kreuzer 1816,mincovna A-vieden,uplne krasna tmavozelena patina,reverz je tiez krasny,kupil som ho za 120 sk,a na aukre sa trosku horsy stav vydrazil za 460 czk..a v katalogu je stav o/o-80 czk..nechapem!
Registrovaný uživatel
JAJKO04 napsal
ja mam doma tiez ein kreuzer 1816,mincovna A-vieden,uplne krasna tmavozelena patina,reverz je tiez krasny,kupil som ho za 120 sk,a na aukre sa trosku horsy stav vydrazil za 460 czk..a v katalogu je stav o/o-80 czk..nechapem!


Na aukru prodáš i slepému kolo, když to dáš od jedné koruny :)

...Já taky nakupuju mince za 100,- až 150,- Kč co se tam prodávají za 1500,- takže desetinásobek...
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » kolik bych dostal?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1