Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » Kolik vrážíte do mincí?

Vykupminci.cz
Numisargo

Kolik vrážíte do mincí?

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Docela by mě zajílo kolik tam průměrně za měsíc obětujete mincím. Já jsem asi před půl rokem utrácel tak okolo 300,- za měsíc, v únoru už to bylo cca 500,- v březnu asi 800,- a v dubnu jsem obětoval asi 1 200,-. Koukám, že mi náklady docela rostou :lol: jestli to tahle půjde dál tak v prosinci jsem tam za 10 000,- :mrgreen:
Registrovaný uživatel
No to je dobrá otázka.Před pul rokem jsem byl na operaci a marodil jsem 3.5měsíce. Za tu dobu jsem utratil přez 30000 za mince.To jsem obědnával,aby mě to líp utíkalo.Jinak teď, tak 1500-2000kč.měsíčně.Je to droga,prostě když je pěkná mince ,tak se musí koupit.
Registrovaný uživatel
No záleží na tom, jak kdy, ale já mince měsíčně nekupuju - taková nabídka zase není (bohužel), takže když se něco zajímavého objeví v aukci, tak pokud na to mám, to koupím. Ja si radsi koupim jednu nebo dve mince rocne - za tech 30 tis, nez to kouskovat do drobaku.
Registrovaný uživatel
No to musíš mít nervy.Já bych to nevidržel takovou dobu čekat .
Registrovaný uživatel
No tak ja uz doplnuju sbirku - zacinat od piky bych takhle asi nemohl - to by byla velka pecka.
Registrovaný uživatel
No to jo.
Registrovaný uživatel
JJ, zacatky byly holt krušné, ale po 7-mi letech už se to vydžet dá.
Registrovaný uživatel
No jo,ale stejně to je doba.
Registrovaný uživatel
Kolik toho máš.jestli to řekneš.
Registrovaný uživatel
No dost - to delim tak nejak na hlavni sbirku, co doplnuju a pak nakou droboť, která se dá počítat na kila . Těch lepších mincí není moc, ale panovníky zastoupeny mám. No a ta droboť - to je vlastně taková malá sbírka R-U a ČSR - je tam i par lepsich veci, jako 20 hal 1933, 5 kč 1927, ...
Registrovaný uživatel
Dobrý,stejně to je perfektní pocit si vzít do ruky nějakou minci a pomazlit se s ní.Já třeba každej den si sednu ke stolu a prohlížím si je.Sice se nerozmnožej ,ale je to perfektní pocit se na to dívat.
Registrovaný uživatel
JJ, taky to tak dělám - projdu celou sbírku a pak mám krásnej pocit - akorát ostatní členové rodiny jej moc nesdílí - pro ně jsou všechny mince stejny.
Registrovaný uživatel
Tak to je jak u nás.Manželka mě říká, že jsem blázen.Jenže to muže říct člověk co k tomu nic necítí.Mě to udělá radost a to mě stačí.
Registrovaný uživatel
Naprosto s vámi sdílím všechny pocity, máme společnou úchylku. Přes den se načapám jak myslím na svou sbírku, co mi tam ještě chybí, co koupit a co nekoupit a i když jsem ji viděl už milionkrát, vždycky když mám možnost, večer si svoje lesklé kolečka vytáhnu a koukám na ně jako na zjevení. Má budoucí žena nadšená není z toho, že jsem na mince blázen, ale vždycky mě nakonec tak nějak psychicky podpoří a sama mi přinese i nějaké přírůstky :) A vždycky když jedu za rodinou, třeba bratrancem a pod., tak si vezmu část přenosné sbírky s sebou, protože se musím prostě pochlubit :)

Co se týče peněz, nakupuju sporadicky po stovkových částkách během měsíce a jednou za měsíc udělám velký nálet u dodavatele a to pak stojí za to :) Ale snažím se s mírou...
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
No já jsem na tom podobně. Než jdu spát. prohlížím si albumek jestli je všechno na správném místě :D . Občas kámoši a kolegové v práci ať album přinesu ukázat. To vžycky trnu hrůzou. Nejen že po prohlídnutí dvou listů to už nikoho nebaví ale oni ty listy vždycky mačkají a ohýbají :evil: :twisted: :twisted: Za mince jsem na tom podobně jako Robbie. Na narozky rozdám instrukce- žádné hadry ale penízky na mince. Občas upletu nějakou drátěnou košili, prodám a šup na mince. Zdroj mam bohužel jen aukro, občas mrknu do nějaké numismatiky- hlavně v Praze. Nějaký nový zdroj by přišel vhod.
Registrovaný uživatel
Tomas-T1-T1 napsal
Občas upletu nějakou drátěnou košili, prodám a šup na mince...

hmm to je zaujimave...co hodi taka dratenna kosile?a co to vlastne presne je? :shock: :roll:
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
:| Taky mě už mají doma za blázna. Co dostanu peníze na narozeniny nebo vánoce,abych si něco koupila hezkého(mají na mysli oblečení).Ťukají se do čela,jestli jako ženská jsem normální,že si radši koupím mince. Prohlížím si je,tak aby mě většinou nikdo neviděl a neťukal se zas do čela. Chce to čas a oni si zvyknou. ;)
Registrovaný uživatel
janovi: drátěnou košili ocení hlavně milovníci středověkého šermu. je to hodně moc kroužků spletených dohromady a vypadá to trochu jako normální košile. ceny jsou různé podle počtu kroužků od toho se odvíjí délka rukávu atd. 4.000,- až třeba 12.000,- Je to ale hodně pracné :'( :'( :'(
Registrovaný uživatel
Michaele: Tak mě napadá neznáš náhodou slovo "Větrušice"
Administrátor
Michaela hned bych taku babu bral :-) a to nejsem prosim numizmatik :-).
Registrovaný uživatel
Tomas: to slovo slyším,teda vidím,poprvé. :shock:
Zdeněk: co na to říct Zdenku.... :oops: ;)
Registrovaný uživatel
Tomas-T1-T1 napsal
janovi: drátěnou košili ocení hlavně milovníci středověkého šermu. je to hodně moc kroužků spletených dohromady a vypadá to trochu jako normální košile. ceny jsou různé podle počtu kroužků od toho se odvíjí délka rukávu atd. 4.000,- až třeba 12.000,- Je to ale hodně pracné :'( :'( :'(


To je velmi zajímavé ;) Čím,že si Tomas vyučený, snad ne dráteník? ;) A pleteš i jiné věci než drátěné košile? A taková košile,ta musí vážit kg,co? :shock: :)
Registrovaný uživatel
Michaela citas mi myslienky...tiez ma to zaujimalo ale uz som sa nechcel moc vypytovat :D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Do vlastnej zbierky cca.od 800 do 1500korún do predajných o hodne viac. ;)
Teda mesačne. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
já si vždy dám tak 2 měsíce pauzu, seženu nějaký prachy (v mém věku je to celkem těžké) a pak utratim až 3000 (záleží, co potřebuji a kolik nasbírám peněz) ;)
_______________
na té fotce nejsem já

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Pokec o mincích » Kolik vrážíte do mincí?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1