Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o bankovkách a chlubírna » Koľko ste najviac utratili za bankovku?

Vykupminci.cz
Numisargo

Koľko ste najviac utratili za bankovku?

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Koľko sa Vám najviac "poradilo" minúť za 1 bankovku ? ;)
Registrovaný uživatel
Matej napsal
Koľko sa Vám najviac "poradilo" minúť za 1 bankovku ? ;)


Zatim jen par tisic, ale pomalu se dostavam do faze, kdy mi chybi uz jen ty nejvetsi vzacnosti (tj. 500kc a 5000kc z roku 1919 a 500kc z roku 1923) a tam (teda jestli na ne budu nekdy mit :) ) asi pujde o jiny castky.
Registrovaný uživatel
a čo to bolo za bankovku? ;)
Registrovaný uživatel
Matej napsal
a čo to bolo za bankovku? ;)


No dobre, anulat 500kc 2.5. 1929 A co Ty? zalozis tema a ani se nepochlubis ;)
Registrovaný uživatel
Prepáč ;) ... ja najviac za neperforovanú 2000 korunu.
teraz už dlhšie snívam o hnedom legionárovi, ale to bude ešte na dlhšie
« Poslední úpravu provedl(a) Matej v 12. 5. 2007, 19:20. »
Registrovaný uživatel
Matej napsal
Prepáč ;) ... ja najviac za neperforovanú 2000 korunu.
teraz už dlhšie snívam o hnedom legionárovi, ale to bude ešte na dlhšie


No ten se ted nedavno prodal anulat za 175 000kc a ted budou dva na 18. aukci fy. Aurea jeden ve stavu 3- od 15 000kc a druhy 2 od 40 000 (viz. http://aurea.cz/Katalog18/18kat1951.htm) No hodil by se mi taky.. :)
Registrovaný uživatel
Viem viem o nich 8) Ten za 175T bol pekný kúsok, ta cena už menej ;) a tie dva kúsky z pražskej aukcie...no, uvidím, ale niečo snáď budem dražiť. Tam to ale stále vybehne veľmi vysoko. :(
Registrovaný uživatel
Matej napsal
Viem viem o nich 8) Ten za 175T bol pekný kúsok, ta cena už menej ;) a tie dva kúsky z pražskej aukcie...no, uvidím, ale niečo snáď budem dražiť. Tam to ale stále vybehne veľmi vysoko. :(


Pravda, ja jsem trosku prohledaval aukcni katalogy a minuly rok se 500 kc 1923 ANULAT vydrazila za 245 000kc (takze i tech 175T byla relativne rozumna cena :) ) a vys urcite pujdou i kdyz v te 3- asi ne o tolik..
Registrovaný uživatel
rihav napsal
Pravda, ja jsem trosku prohledaval aukcni katalogy a minuly rok se 500 kc 1923 ANULAT vydrazila za 245 000kc (takze i tech 175T byla relativne rozumna cena :) ) a vys urcite pujdou i kdyz v te 3- asi ne o tolik..


Ja myslím, že aj tá 3- spraví tak 30T. Ľudia sú v poslednej dobe po bankovkách blázni.
A ohľadom tej za 175T, tak tie bankovky sa až na dve-tri predali všetky tak za 5 minút. Najrýchlejší vyhrával ...
Registrovaný uživatel
Matej napsal
rihav napsal
Pravda, ja jsem trosku prohledaval aukcni katalogy a minuly rok se 500 kc 1923 ANULAT vydrazila za 245 000kc (takze i tech 175T byla relativne rozumna cena :) ) a vys urcite pujdou i kdyz v te 3- asi ne o tolik..


Ja myslím, že aj tá 3- spraví tak 30T. Ľudia sú v poslednej dobe po bankovkách blázni.
A ohľadom tej za 175T, tak tie bankovky sa až na dve-tri predali všetky tak za 5 minút. Najrýchlejší vyhrával ...


Ja vim, sledoval jsem.. a zavidel :)
Registrovaný uživatel
Wow! Tak to je teda krásny kúsok. V akom rozmedzí si ho získal (ak to nie je tajné)? tak 25-30T?

Mne sa zhodou okolností poradilo tiež zohnať 1000 Kč 1919, neperforovanú, v stave tak 3. Vyšla ma na niečo cez 10T...
Registrovaný uživatel
Matej napsal
Wow! Tak to je teda krásny kúsok. V akom rozmedzí si ho získal (ak to nie je tajné)? tak 25-30T?

Mne sa zhodou okolností poradilo tiež zohnať 1000 Kč 1919, neperforovanú, v stave tak 3. Vyšla ma na niečo cez 10T...


No, vysla me neco pres 40T, ale stala za to :) Akorat si ted pekne dlouho nic novyho nekoupim.. leda bych zacal sazet sportku..
« Poslední úpravu provedl(a) rihav v 3. 6. 2007, 17:56. »
Registrovaný uživatel
Ale na druhej strane si myslim, ze su to urcite dobre investovane peniaze. Bankovky idu stale hore a hore s cenami. Nuz ale za tych 40 - 45T sa da kupit aj v numizmatickom obchode.
Ja napriklad od obchodnikov kupujem drahe bankovky uz minimalne... naposledy 500 K 1919 Meszaros (nikde na burzach ci aukciach som ju za posledne roky nevidel aj tak lacnejsie ako som ju kupil).
A s tou sportkou sa pridavam ;) ... tiez mam tento rok uz vysoko prekroceny rozpocet :lol:
Registrovaný uživatel
Matej napsal
Prepáč ;) ... ja najviac za neperforovanú 2000 korunu.
teraz už dlhšie snívam o hnedom legionárovi, ale to bude ešte na dlhšie


Koukam ze uz se po nem shanis i tady, tak preju hodne stesti aby se Ti podarilo ho koupit (vubec) a nebo jeste lepe za rozumnou cenu.
Registrovaný uživatel
Já si koupil před dvěma roky do sbírky 500Kč 1919 v kvalitě 1/1 a stála mě 350.000,- Kč. Teď už mi chybí jen 5000Kč 1919 ... zbytek už mám v perforovaném nebo neperforovaném stavu.
Administrátor
Tolko penez :-)
Registrovaný uživatel
Zdenek Jindra napsal
Tolko penez :-)


Njn :) ale dneska ty vzacnejsi bankovky o moc levnej nesezenes. Koncem dubna se rozprodavala uzasna sbirka a byly tam mimo jine prave tri 500Kc z 15.4. 1919 dve N s perforaci neplatne a jedna 1/1 bez perforace po 500 000Kc, kdybych je mel, nevaham..
Registrovaný uživatel
rihav napsal
...Koncem dubna se rozprodavala uzasna sbirka...


Koho to bola zbierka? :roll:
Registrovaný uživatel
Matej napsal
rihav napsal
...Koncem dubna se rozprodavala uzasna sbirka...


Koho to bola zbierka? :roll:


Ke me se doneslo, ze Jiriho Danka.. (par tydnu pred tim zemrel)
« Poslední úpravu provedl(a) rihav v 11. 7. 2007, 13:17. »
Registrovaný uživatel
Uvedená sbírka nebyl pana Daňka! Byla jiného a významějšího sběratele v oblasti notafili, který bohužel zemřel již minulý rok v říjnu.
Registrovaný uživatel
A kto bol ten významnejší zberateľ ak to nie je tajné?
Registrovaný uživatel
baron napsal
Uvedená sbírka nebyl pana Daňka! Byla jiného a významějšího sběratele v oblasti notafili, který bohužel zemřel již minulý rok v říjnu.

Ajo, tak to se omlouvam za mystifikaci, ale prodavam tak, jak jsem koupil :) Taky bych se rad zeptal koho, tedy pokud to neni tajne..
Registrovaný uživatel
Dr. I. Rubík, vystavoval na veletrhu sběratel
Registrovaný uživatel
tak jsem tady objevil hooooodne starou diskusi, tak po dvou letech trochu ozivime, ne :)

Moje nejdrazsi bankovka:
Central African Republic, 10000 francs - P8 .... $1400

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pokec o bankovkách a chlubírna » Koľko ste najviac utratili za bankovku?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1