Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » kolkované poukázky

Vykupminci.cz
Numisargo

kolkované poukázky

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
vážení kolegové, chtěl touto diskusí uzavřít mé dohady o kolkovaných bankovkách a jejich sériích. Mám na mysli 500 K a 1000 K. Vždy jsem viděl pouze s. A- Proto jestli někdo vlastníte, anebo jste viděl kolkovanou 500 K 1944 s. XA + XB anebo 1000 K 1944 s. CK + Ta dejte vědět. Díky.
Registrovaný uživatel
Myslíte neperforované? Či obe varianty? Perforované a aj neperforované.
Registrovaný uživatel
Myslím obojí, ale hlavně perforované. U 1000 K kolek mám neperforovanou s. CK, ale ve specimenu jsem ji neviděl.
Registrovaný uživatel
Mám perforovanou 1000K s kolkem s.CK 442729, u 500K mám kolek u s. AM(spec.)+ s.AO neperf.!
Registrovaný uživatel
Ja mám 1000 K perf. AA a TA. 500 mám len perf. AM. To som moc nepomohol.
Registrovaný uživatel
No vidíte a 1000 K už máme potvrzenou .Miciko má s. Ta a Mischel s. CK, jestli správně potvrdili tu s kolkem.
Registrovaný uživatel
Bez kolku mám 1000K s.AA+CK ;) S kolkem také 1000K s.AA+CK! ;)
Registrovaný uživatel
Bez kolku jsem , myslím, viděl všechny série. Jednalo se mi o to, jestli byly všechny vydané série i kolkované.
Registrovaný uživatel
Mě vlastně chybí série s.TA bez i s kolkem ;)
Registrovaný uživatel
mam 500k XB kolek perforace
Registrovaný uživatel
Tak já bohužel nepomůžu, kolkované mám jenom série A_ :(
Moderátor
trava napsal
vážení kolegové, chtěl touto diskusí uzavřít mé dohady o kolkovaných bankovkách a jejich sériích. Mám na mysli 500 K a 1000 K. Vždy jsem viděl pouze s. A- Proto jestli někdo vlastníte, anebo jste viděl kolkovanou 500 K 1944 s. XA + XB anebo 1000 K 1944 s. CK + Ta dejte vědět. Díky.

je problem nalepit ten kolok na nekolkovanu 500k44 ser. XA, XB?
to sa robilo aj pocas obehu...
Registrovaný uživatel
Ak niekto hľadá kolky, tak v babičkinom šuplíku som ich zopár našiel. :mrgreen:
Moderátor
numpszi napsal
je problem nalepit ten kolok na nekolkovanu 500k44 ser. XA, XB?
to sa robilo aj pocas obehu...


mozno existuju, su v zbierkach kolkovane XA, XB (alebo aj ine), aj ked uradne neboli kolkovane...
« Poslední úpravu provedl(a) numpszi v 28. 1. 2011, 10:14. »
Registrovaný uživatel
http://www.numkon.cz/cz/eshop-polozka/500-k-1944-serie-xb-kolek-csr-vyrazny-posun-pretisku-perf-specimen/485
Registrovaný uživatel
add dolepení kolků, měl jsem, bohužel už nemam, i 500k XB s perforací přes kolek, takže o nějaký novodobý podvůdek s dolepením šlo jen těžko.
Nabízí se jen otázka zda byli běžne kolkovány nebo se jednalo o něco podobného jako 20 K 1913 II.
Registrovaný uživatel
numpszi napsal
je problem nalepit ten kolok na nekolkovanu 500k44 ser. XA, XB?
to sa robilo aj pocas obehu...


Pre seriózneho človeka to problém je pre chrapúňa nie je.
Myslím, že pre toho komu v zbierke stačí perforovaná a chce inú sériu ako A_ je vhodné sa zamerať na perforáciu cez kolok.
Registrovaný uživatel
numpszi napsal
numpszi napsal
je problem nalepit ten kolok na nekolkovanu 500k44 ser. XA, XB?
to sa robilo aj pocas obehu...


mozno existuju, su v zbierkach kolkovane XA, XB (alebo aj ine), aj ked uradne neboli kolkovane...

To je pro mě důležitá informacve, z čeho čerpáš informace, že nebyly kolkovány?
Moderátor
trava napsal
To je pro mě důležitá informacve, z čeho čerpáš informace, že nebyly kolkovány?

nemam take informacie, vynechal som slovo "mozno".
Moderátor
Brett napsal
numpszi napsal
je problem nalepit ten kolok na nekolkovanu 500k44 ser. XA, XB?

Pre seriózneho človeka to problém je pre chrapúňa nie je.

basnicka otazka :) Mozno aj ti mas v zbierke poukazky s prelepenym kolkom. To ze ja alebo ty mas nejake kolkovane poukazky so seriami X, Y..., nedokaze nic.
(samozrejme "perforacia cez kolok" je ina kategoria)
Registrovaný uživatel
numpszi napsal
Brett napsal
numpszi napsal
je problem nalepit ten kolok na nekolkovanu 500k44 ser. XA, XB?

Pre seriózneho človeka to problém je pre chrapúňa nie je.

basnicka otazka :) Mozno aj ti mas v zbierke poukazky s prelepenym kolkom. To ze ja alebo ty mas nejake kolkovane poukazky so seriami X, Y..., nedokaze nic.
(samozrejme "perforacia cez kolok" je ina kategoria)


numpszi - mám len bežnú "áčkovú" s perforáciou cez kolok a som spokojný ;)
Moderátor
Brett napsal
numpszi - mám len bežnú "áčkovú" s perforáciou cez kolok a som spokojný ;)

ja nemam ani jednu a tiez som spokojny :D
Moderátor
btw - perforace specimen/neplatné se dělala už při lepení kolku? (asi pochopíte kam mířím) ...
Registrovaný uživatel
acme - ono ide o to, že ak bol kolok nalepený made in home tak to je aspoň dobové.
Toto už je určite menej isté ako perforácia cez kolok - http://aukro.cz/500-korun-1941-45-serie-4-ah-kolek-neperf-unc-i1429385920.html
PS: Tým nechcem broucka z ničoho upodozrievať, ale on pri lepení kolku v 40-tych rokoch určite nebol.
Registrovaný uživatel
Ta brouckova bankovka je docela zajímavá. Já mám totiž tutéž sérii 055229 se stejně nalepeným kolkem a viděl jsem u stejného zdroje, od kterého jsem ji bral, i 055228 taky se stejně nalepeným kolkem. Obě bankovky jsou UNC. A jsme u tématu, které mně docela zajímá - ve spoustě případů (namátkou 500/1944, Ka 513...) to vypadá, že se někde najde balíček bankovek v UNC.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Naše papírová platidla » kolkované poukázky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1