Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » kolkované poukázky

Vykupminci.cz
Numisargo

kolkované poukázky

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Error: 500/1942... ;)
Moderátor
s tím perforovaným kolkem na bankovce si nejsem jistý, jestli jsem byl správně pochopen. Kdy se perforovaly bankovky (nejen 1944, ale myslím obecně - pro sběratelskou obec)? A když i teď jsou aršíky těchto kolků s lepem, byl takový problém vzít cca v 70. letech vzít jeden balíček UNC bankovek, dolepit na něj kolky a pak teprve perforovat?
Moderátor
omlouvám se - jsem zaujatý a perforacím + kolkům (razítkům a dalším věcem, které jdou dodělat později různými metodami) z principu moc nedůvěřuji a koukám na ně s despektem
Registrovaný uživatel
majkl napsal
Ta brouckova bankovka je docela zajímavá. Já mám totiž tutéž sérii 055229 se stejně nalepeným kolkem a viděl jsem u stejného zdroje, od kterého jsem ji bral, i 055228 taky se stejně nalepeným kolkem. Obě bankovky jsou UNC. A jsme u tématu, které mně docela zajímá - ve spoustě případů (namátkou 500/1944, Ka 513...) to vypadá, že se někde najde balíček bankovek v UNC.


Před pár lety, prodával jeden prodejce, tyto 5ti stovky a když mi dorazily domů, tak jsem zjistil, že jich musel mít nejméně půl balíčku, dle čísel, kolkovaných i nekolkovaných, jeden jedné série a druhý jiné série. Kde to sehnal, by mě také zajímalo, když to byl cizinec?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Naše papírová platidla » kolkované poukázky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1