Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Kolorovane foto 1914

Vykupminci.cz
Numisargo

Kolorovane foto 1914

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravim,jakou muze mit cenu tento kousek z pocatku roku 1914?Kabinetky jsem videl podobne,ale tento format poprve.Dekuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je to pamětní list pro účastníka 1 války. Tuším, že se dával těm, co byli zranění před skončením války a už se jí pak neúčastnili. Myslím, že tam budou dva letopočty a to by měl být ten rok , kdy s aktivní službou skončil, ale máš to blbě vyfoceno, takže tam není nic k přečtení. Měl jsem takový a daroval jsem to zarámované (novodobě) do Muzea vojenství v Králikách. Nebylo tam jméno komu to bylo uděleno .... Teda trošku mne zamrazilo, protože mám pocit že to je i ten voják, ale mohu se mýlit a nechce se mi věřit, že by si to nenechal a dal to dál. Myslím, že jsem to i tady řešil ... pokud je to ono, tak o nic nejde, dal jsem mu to a co s tím udělal obdarovaný je jeho věc.
Registrovaný uživatel
https://www.sberatel.com/diskuse/imagesExtension/img/22064/342960/12676_1hLNW4.JPG


Tak jsem to nasel mily kmotr.:-)Ten muj je psany nemecky a uz je na ceste ke mne.Jeste od pana kupuji kabinetky.(tech uz mam 350ks.)Dekuji
Registrovaný uživatel
jardelll napsal
https://www.sberatel.com/diskuse/imagesExtension/img/22064/342960/12676_1hLNW4.JPG


Tak jsem to nasel mily kmotr.:-)Ten muj je psany nemecky a uz je na ceste ke mne.Jeste od pana kupuji kabinetky.(tech uz mam 350ks.)Dekuji
Fuj to jsem se lekl, že si někdo mého daru neváží. Dík za info. Jinak kdysi se dražilo na Aukru v době před krizí a v ceně 500 - 1500 Kč dle stavu. Můžu ti říct, že žádný nebyl v takovém stavu, jako byl můj a teď ten tvůj. Všechny měly oloupanou slídu a nebo jiná poškození. V tomto stavu se ty věci těžko hledají.
Registrovaný uživatel
No tak to ti dekuji.:-)Ja to kupuji za 500kc+16kabinetek,takze mam radost a uz se tesim,az si to zaramuji...:-)
Registrovaný uživatel
Tak dnes dorazilo+kabinetky.Je zajimave,ze ty kabinetky jsou z jedne rodiny.Skolni,svatebni,vojak R.U.Ten pametni list je jeste podlepen,Je tam pouze rok 1914 a jmeno vojaka tam bohuzel neni.Umim pouze angl.tak kdyby nekdo vedel co tam je priblizne napsano,tak budu rad.Dekuji moc

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Na pamiatku svetovej vojny 1914
RU proti Rusom,Srbom.....atd
V tejto vojne,ktorej som sa zúčastnil som bojoval
za česť mojej vlasti a za slávu môjho milovaného cisára.
Es steht hier geschrieben.To je tam napísané.Zhruba.Čo iné? :)
-s-
Registrovaný uživatel
jardelll napsal
....Je zajimave,ze ty kabinetky jsou z jedne rodiny.Skolni,svatebni,vojak R.U.



Co vám na tom připadá tak zajímavého? Někdo vybral fota z ze starého alba, to prodal a fotky také. ;)
Moderátor
Stani, je to tak. Jsou to památky na naše dědy či pradědy. I když jsou psány německy mohou být českých vojáků. No a čeští vojáci na Italské frontě a se Slovinci drželi frontu a rvali se jako lvi.Dnes do Slovinska jezdí přátelé z KVH a starají se o hroby padlých.
Jeden Italský básník má ve své básni asi toto.
Pokud bude český lev píti z vod pádu, nebude v Itálii dobře. Možná, že některý z místních intelektuálu mně i podpoří.
Registrovaný uživatel
Ano packa,nekdo vybral album a prodal,ale pro mne je to sberatelsky zajimave,protoze mam rad historii a tyto atributy sbiram.Mozna i proto,ze muj deda si prosel valecnou masinerii.(Bombardovani Drazdan...)
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Stani, je to tak. Jsou to památky na naše dědy či pradědy. I když jsou psány německy mohou být českých vojáků. No a čeští vojáci na Italské frontě a se Slovinci drželi frontu a rvali se jako lvi.Dnes do Slovinska jezdí přátelé z KVH a starají se o hroby padlých.
Jeden Italský básník má ve své básni asi toto.
Pokud bude český lev píti z vod pádu, nebude v Itálii dobře. Možná, že některý z místních intelektuálu mně i podpoří.

Neviem, či sa môj pradedo bil, ako lev (alebo iná šelma) a či je to nejaká chyba že nebol Čech, ale padol ako hrdina v boji, v bitke na Piave - 1918.
Ja ale nie som ten intelektuál, ktorého podporu očakávate, tak musíte byť trpezlivý.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Kolorovane foto 1914

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1