Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » kopie a padělky Marie Terezie

Vykupminci.cz
Numisargo

kopie a padělky Marie Terezie

Moderátoři: Guldiner, Misak33, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Moderátor
arc napsal
Koroze je nejspíše vlivem uložení (nálezové mince), souvislost s konkrétně hallskými ražbami nevidím. Vzhledem k jejich množství se i více ztrácely. Já zase viděl více sedmihradských zkorodovaných tolarů, hned loni byl jeden na aukru. Žádnou vědu v tom nevidím, je jasné, že vzácnější mince budou k vidění i v horších stavech, kdežto ty běžné skončí spíše na kov.

Tím ale odbíháme od původního dotazu. Korunka se ptala, nač si dát pozor. U těch běžných kopií bych to shrnul - relativně pěkná plocha, ale obraz bez detailů (první 2 tolary a 1/2 dukaton) a pak podezřelý povrch (asi litá mince, tolar 1742 KB) nebo nějaká značka (tolar 1743 KB). A jako všude - o čem mám pochyby, nebrat ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Já v tom také vědu nevidím,ale naznačil jsem tím, že pro laika to může být problém rozeznat mezi padělkem a originálem.Často stačí trocha koroze u originálu,nebo naopak navenek bezchybná mince se znaky jasných falz od pochybné hrany, problém s metrologií, až po různé nedostatky neshodující se s originálem ..
Korunce rozhodně doporučuji jak jsem zprvu psal , zpočátku si mince pořizovat nejlépe s našich aukcí ČNS, či ověřených renomovaných aukčních síni ,kde je zpravidla i záruka pravosti..
Také není problém kdykoliv nás zde či soukromě oslovit...
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 11. 2. 2023, 23:58. »
Registrovaný uživatel
Díky kluci, jsem ráda, že se tu takto diskuse rozjela, je to určitě, nejen pro mne, poučné ;)
Registrovaný uživatel
Nebylo by od věci najít příspěvek od numismatika fji ,kdy velice pěkně toto pojednal. A zveřejnil jeho seznam fals. Bohužel to nemohu po těch letech najít.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Padělky a podvody » kopie a padělky Marie Terezie

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1