Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Koupil jsem kus černé kýty z pohřebního koně , tu kýtu

Vykupminci.cz
Numisargo

Koupil jsem kus černé kýty z pohřebního koně , tu kýtu

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
jsem směnil za harfu a harfu , nikoliv za svůj pláč, ale za tuto kresbu . Jde o tužku a bělobu na ručním papíře J . Whatman. Poměrně známý , anglický ruční papír , tady s vročením 1840 přímo ve vodotisku.Rozměr papíru : 35.2 cm x 25 cm .Tématem je zavraždění knížete Václava , to je jasné . Drží se klepadla , hrobař si ruce mne...jako autor kresby mne napadl Karel Javůrek , známý malíř historických námětů z českých dějin. Ovšem , jak to doložit . Čili, jak se říká u nás na Moravě : " Babo raď ".

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Papír zde , proti světlu .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Whatmanův papír se často padělal a toto je jeden z nich.
Viz:
https://nga.gov.au/whistler/details/whatman.cfm
Registrovaný uživatel
Díky za obohacení v tématu ručního papíru J. Whatman. Ano máte pravdu ,na mém "Whatmanovi" je " dvojité W" prořízlé , což by podle textu nemělo být . Nicméně i Whistler, jak je ze zaslaného odkazu zřejmo , kreslil na " falešného " Whatmana. O autorství kresby tedy toto zjištění mnoho nenapovídá , ale i tak díky moc Turtleoverhead za obohacení v tématu papíru J. Whatman . Díky moc.
turtleoverhead napsal
Whatmanův papír se často padělal a toto je jeden z nich.
Viz:
https://nga.gov.au/whistler/details/whatman.cfm
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
vzhledem k tomu, jak sám píšete, je to na bělobě malováno tužkou, staré ke všemu, tudíž podpis méně viditelný,
možná při bližším prozkoumání s dobrým světlem objevíte nějakou značku, monogram,
posílám vám tuto značku, je to myslím z oleje,
tudíž líp viditelná, nebo taky čitelná.
Javůrek někdy značil své kresby malým javorovým lístkem, monogramem KJ,
f.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Díky Filomeno , o tom malém javorovém lístku tedy " javůrku " vím .
Díval jsem se na jeho jiné kresby a ten na mé kresbě není . Není ,
je to hořké , ale není . Ale díky moc Filomeno .
filomena napsal
Dobrý den,
vzhledem k tomu, jak sám píšete, je to na bělobě malováno tužkou, staré ke všemu, tudíž podpis méně viditelný,
možná při bližším prozkoumání s dobrým světlem objevíte nějakou značku, monogram,
posílám vám tuto značku, je to myslím z oleje,
tudíž líp viditelná, nebo taky čitelná.
Javůrek někdy značil své kresby malým javorovým lístkem, monogramem KJ,
f.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Koupil jsem kus černé kýty z pohřebního koně , tu kýtu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1