Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Koupím Řád práce

Vykupminci.cz
Numisargo

Koupím Řád práce

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Kolegové neměl by někdo na prodej Řád práce V ETUI. Za rozumnou cenu. Díky kolja1@centrum.cz
Moderátor
Turte, já jsem Vám to smázl. Možná by jste měl upřesnil zda potřebujete typ do roku 1960 (ČSR) nebo typ ČSSR.
Registrovaný uživatel
Tak jelikož ČSR je zřejmě výrazně dražší tak raději ČSSR II.typ
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Turte, já jsem Vám to smázl.

To umím také ;)
Moderátor
turtleoverhead napsal
Altmann napsal
Turte, já jsem Vám to smázl.

To umím také ;)

Jasně, však si rozumíme :lol:
Registrovaný uživatel
Stejně tak sháním pouze etui a stužku mini k medaili Za statečnost ČSSR. Nikde nelze sehnat...
Registrovaný uživatel
Rád bych nabídl výměnou za Řád práce např. Vyznamenání Za statečnost + Řád 25.února 1948 s dekretem...
Moderátor
Možná i pěkný obrázek by pomohl, Pěkně to dát vedle sebe a možná, že se někdo i ozve. Prostě trochu reklamy neuškodí.
Registrovaný uživatel
Obrázek nemohu vložit ač má jen 137kB tak mi to nenahraje a píše, že max.2 MB to nechápu.
Registrovaný uživatel
Pošli mi ho, ja to skúsim vložiť. Píšem Ti mail.
-s-
Registrovaný uživatel
Foto LUKYNA.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Chci se zeptat. Byl mi nabídnut Řád práce I.typ ČSR rok udělení 1953 a číslo je nízké tj. do č.245, ale má vadu smaltu v jednom cípu....jaká by byla reálná cena. Nebo pokud by někdo nabídl I. typ řádu ČSR, který je vpořádku..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
LUKYNA napsal
Chci se zeptat. Byl mi nabídnut Řád práce I.typ ČSR rok udělení 1953 a číslo je nízké tj. do č.245, ale má vadu smaltu v jednom cípu....jaká by byla reálná cena. Nebo pokud by někdo nabídl I. typ řádu ČSR, který je vpořádku..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Záleží aj od ceny ,akú za tento rad pýtajú.Ja mám jediný v zbierke,kde napr.mám 4 udelené Rady republiky...atď,ale iba jeden Rad práce ,typ ČSR,kde sú poškodené 3 cípy,číslo 471,je s dekrétom,ale bez preukazu,kúpil som ho za 6000 korún cca 8-9 rokov dozadu a som veľmi rád.Vám núkajú v etue s červeným podkladom -nie je ich tak veľa,aby človek mohol preberať,aby bol bez poškodenia smaltu.Alebo počkajte,ste mladý,určite sa trafí aj lepší ako ten s č.245.
Registrovaný uživatel
Mikulas mohu poprosit o Vas kontakt email. Chtel by sem se na neco zeptat. Dekuji muj je kolja1@centrum.cz
Registrovaný uživatel
LUKYNA napsal
Mikulas mohu poprosit o Vas kontakt email. Chtel by sem se na neco zeptat. Dekuji muj je kolja1@centrum.cz

Lukyna,máš predsa môj email.Posielal si mi svoju krásnu zbierku baníckych vyznamenaní,sošiek a ocenení.Myslím si,že ani Jaroslav D. z Prahy takú nemá.Daj napísať-mikulas a ono naskočí.
Registrovaný uživatel
-mikulas napsal
LUKYNA napsal
Mikulas mohu poprosit o Vas kontakt email. Chtel by sem se na neco zeptat. Dekuji muj je kolja1@centrum.cz

Lukyna,máš predsa môj email.Posielal si mi svoju krásnu zbierku baníckych vyznamenaní,sošiek a ocenení.Myslím si,že ani Jaroslav D. z Prahy takú nemá.Daj napísať-mikulas a ono naskočí.


Mikulas ano a děkuji Ti za uznání..... Jaroslav D. je od nás a nikoliv z Prahy je to kamarád a má opravdu tak pěkné věci, ale co se týče hornictví, tak medaile a odznaky....já sbírám ty přilbičky a ruzna ocenění k tomu.
Registrovaný uživatel
Tak slíbené foto přírůstku další Řád práce typ I. ČSR jeden z prvních rok 1952 s červeným sametem číslo 159 a opět vady na smaltu......

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nedávejte to opravovat, je vidět, že řád byl nošený. Rozumně. například ve Francii je i doslova otřískaná Čestná Legie-. po někom jeho jméno je známé, tak taktový střep je cennější než nový kus. Ale Francie je specifická to je pravda. Zde to máte v pěkném sbírkovém stavu.Gratuluji.
Registrovaný uživatel
Altmane děkuji Vám. Ten Řád práce typ ČSR jsem sháněl dlouho, ale se všemi dekrety takový komplet to jsem nečekal ani já, že se to podaří. U tohoto Řádu práce bych určitě nic nenechal opravovat.
Registrovaný uživatel
Zdravím, trochu oživím téma a zeptám se, kdo má nějaké extra nízké číslo, případně jaké nejnižší jste viděli? Jde mi o to, jak často se vyskytují a dají se sehnat třeba čísla pod 100 :-)
Registrovaný uživatel
Číslo pod sto má jakýkoli řád udělený při prvním udělování, které bylo v předvečer svátku práce, 30. 4. 1951. Bylo uděleno 80 Řádů Práce a to čísla 11 - 91. Čísla 1 a 2 náležela prezidentu republiky a čísla 3 - 10 udělena nebyla a v matrice nejsou vedena. Takže pokud sběratel netouží po tom mít řád z každého roku udílení, případně pokud to konkrétní číslo nebylo uděleno nějakému významnému nositeli, tak mi nepřijde hon za nejnižším číslem zajímavý.
Registrovaný uživatel
Zde na webu je i fotografie dekorace č. 001.

http://www.vyznamenani.net/?page_id=31
Registrovaný uživatel
"ondras" děkuji, ale to vyčtu se seznamu na archivu kanceláře prezidenta také. Jde mi spíše o to, jestli se dají sehnat řády z toho prvního roku udělení. Jestli jsou nějaké mezi sběrateli...
Registrovaný uživatel
Proč by se nedaly? Je to podobná pravděpodobnost jako u jakéhokoli jiného roku udělení u I. typu. Pravděpodobnost bude snížena tím, že Čili čekání a náhoda. Ze své zkušenosti nebo ze zkušeností dalších sběratelů které znám vím, že se dají sehnat i mnohem vzácnější kousky. Je to jen o náhodě, co ke komu přijde.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Faleristika » Koupím Řád práce

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1