Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Kovová soška športovca

Vykupminci.cz
Numisargo

Kovová soška športovca

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dnes prikladám fotky kovovej sošky športovca, podľa mňa asi futbalistu. Má ulomený kus jednej ruky a je priletovaný na podstavci z mosadze, ktorý podľa mňa nie je originálny. Zrejme aj ten časom odpadol a netuším kto mu pripevnil tento terajší. Výška sošky aj s podstavcom je 19,5 cm. Váha je 1136 gramov, avšak z akej zliatiny bola táto plastika vyrobená si neviem tipnúť. Autora pravdepodobne neurčí asi nikto, pretože tam nie je žiadne označenie. No mňa by skôr zaujímalo obdobie do ktorého to možno zaradiť. Podľa prevedenia to môžu byť 30 - te až 50 - te roky 2O storočia?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pokial budeme hodnotiť plastiku podla oblečenia a topánok , priradil by som do tridsiatich rokov minulého storočia .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Grofik, mal by si odvahu tipnúť si autora? Myslím tým nejakého slovenského alebo českého umelca z obdobia I. ČSR ? Dá sa to nejako definovať podľa zobrazených detailov, či iných charakteristík tejto sošky ? Mohlo by to mať niečo spoločné so Štefunkom ? Pravda tu ide čisto o moje dohady.
Ďakujem.
Registrovaný uživatel
Tipovať autora si netrúfnem :'(

Prepracovanosť je dobrá , tu viac pomôže názor Wjema alebo Serge Nubreta ku umeniu majú bližšie .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Aj tak vďaka Grofik za Tvoj názor. Dúfam, že Serge Nubret alebo Wjem tu v blízkej dobe zavítajú a možno sa posunieme kúsok ďalej. Viem pochopiť, že tieto otázky ohľadom určenia hodnoty alebo obdobia vzniku týchto artefaktov, sú nikedy veľmi nevďačnou témou aj pre skúsenejších zberateľov.
Registrovaný uživatel
Obávám se, že Grofik poněkud přecenil mé schopnosti. Jediné, co můžu poradit, je zkusit kontaktovat kupříkladu tuto aukční síň: http://www.aukcnidum.cz/CZ-KONTAKT.htm
I když možná nehcete prodávat, můžete jim zkusit poslat fotky, zda vám to přibližně neocení a nezařadí.
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
Registrovaný uživatel
u babky máme podobnú len nezničenú a je na mramorovom postavci aj s loptou pripadá mi to ako nejaký sériový výrobok, buď ako cena, alebo ťažítko na stôl hm..
Registrovaný uživatel
Leguan a môžeš urobiť z tej sošky nejaké zábery a vložiť do tejto témy? Ide hlavne o porovnanie. A ešte by som poprosil, nie je na tom podstavci nejaká značka výrobcu alebo signum autora? Pravda je to na Tvojom rozhodnutí.
Ďakujem.
Registrovaný uživatel
No myslím že táto je menej pekná :) je kovová na zadku má dieru takže je z časti v nútri dutá ale to možno aj vaša. Značka tam nie je preto si myslím že to je nejaký sériový výrobok možno to bola nejaká jedenástka :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ďakujem za promptnú odpoveď a samozrejme za vložené foto. Tie plastiky nie sú priamo identické, ale pri pozornejšom pohľade si treba všimnúť nohy. Teda podkolienky a obuv. Toto vyhotovenie sá zdá skoro rovnaké. Neviem kto je autorom obidvoch futbalistov, či podľa akej predlohy alebo formy to bolo odliaté, no v každom prípade určitá podobnosť tu je. Napríklad i kovová zliatina, z ktorej sú obidve vyrobené, vykazuje niektoré znaky identity. Tá farba kovu a ošúchané jednotlivé časti povrchu, tiež vykazujú známky značnej podoby. Škoda, že autori takýchto výtvorov v tých časoch nesignovali všetky svoje diela. Mali by sme o pár problémov menej. Alebo to mohla byť tvorba žiakov nejakého známeho ateliéru a v takom prípade sa zrejme také dielka neoznačovali? Hmm....
Registrovaný uživatel
Ešte pre doplnenie. Moja soška nie je dutá, respektíve nemá žiadne diery ani otvory. Váži cez kilo, ale aj s podstavcom a výšku má okolo 19 cm. Táto má aké rozmery? Ak má podobné, tak je možné, že to mohla byť nejaká väčšia séria od rovnakého tvorcu.
Vďaka.
Registrovaný uživatel
nemeral som a nevážil nemám ju doma ale výška sedí váha aj áno ale ten mramorový podstavec bude ťažký takž si myslím žeby mala byť lahšia ked zistím ozvem sa :D
Registrovaný uživatel
keď už sme pri tých futbaslistoch tak len pre zaujímavosť mám doma ešte jedného 5 cm :) je zo striebra má punc rátam že je asi
z 40-50 rokov

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
[quote=leguan]
keď už sme pri tých futbaslistoch tak len pre zaujímavosť mám doma ešte jedného 5 cm :) je zo striebra má punc rátam že je asi
z 40-50 rokov

Tak tenhle je podle mne starší, cca 30.léta. S největší pravděpodobností sloužil nějakému milovníkovi kopané jako dusítko na cigára, doutníky apod[/quote=leguan]
Registrovaný uživatel
je to možné hm, značky sú trojuholník, číslo 900 a zančka -JJ-
Registrovaný uživatel
Podle strihu dresu a hlavne dle kopacek bych vsechny tri poslal do dvacatych
let,ale takoveto veci se delaly "dozasoby",pouze se na ne vyryly udaje o vitezi,
nekdy ani to ne.Rad bych ty antikvarni kopacky nekdy vyzkousel... :lol:
Registrovaný uživatel
Maxmilian co kopačky, já bych rád vyzkoušel ten míč :D
To byla prej třeba díky švům na něm lahoda :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Kovová soška športovca

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1