Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » Kovy a slitiny pro výrobu mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Kovy a slitiny pro výrobu mincí

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den vážení,
ve škole (CVUT) jsem dostal za úkol zpracovat semestrální práci na téma kovy a slitiny pro výrobu mincí. Jelikož jsem se o tuto problematiku nikdy dříve nezabýval tak nevím kde začít - nejspíš bych potřeboval tip na nějakou vhodnou literaturu (tištěnou i elektronickou), ze které bych mohl práci vypracovat a kterou bych mohl uvést jako seriózní zdroj informací. Pokud by byl někdo tak laskav a nasměroval mě, budu jen rád.

Zatím jsem si na internetu našel seznam kovů ze kterých se mince dělaly nebo dělají, ke každému kovu zpracuji odstavec o příslušném kovu (fyzikální a chemické vlastnosti), ale o těch samotných mincích nevím bohužel nic.

Předem děkuji za odpověď,

Pavel Brodský
Moderátor
Doporucuji napriklad tyto publikace:
J.Hana - Technicke aspekty vyvoje stredoevropskeho mincovnictvi do konce 19.stoleti (da se zakoupit ve Vlastivednem muzeu dr.Hostase v Klatovech)
E.Leminger - Kralovska mincovna v Kutne Hore (Nakladatelstvi Kuttna, reprint 2003)
Moderátor
krasny tema, to se nekdo ma sepisovat takovou praci :)

na slitiny novodobych minci bude potreba trosku vice zapatrat (tam je toho trochu vic - mrknete napr. do velmi zdarile publikace J. Moravce, ktera se tyka nasich minci, zajimavym studijnim zdrojem jsou i euromince), naprosto vycerpavajici by pak mel byt tento zdroj. Zajimava je studie pro americke mincovny.

no a na ty historicke je jako doporucena literatura na semestralku vazne dostatecna
Registrovaný uživatel
brodhaq:
dobre si prisiel, tunak ti dobre poradia.
len si daj pozor, aby si neskoncil ako zberatel-numizmatik.
je to vysoko navykovy konicek. bacha na to : )
:mrgreen:
_______________
Registrovaný uživatel
Nejenom návykový ale i pěkně nebezpečný, dá se při něm umřít hlady :D ;)
Jinak co se dané problematiky týká, líbí se mi že třeba McDonald v Australian Coins uvádí složení kovu u každé mince.
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Nejenom návykový ale i pěkně nebezpečný, dá se při něm umřít hlady : )

no, neprehanaj, zrat chleba s kecupom, z toho este nikto neumrel :mrgreen:
_______________
Registrovaný uživatel
Dobré ráno všem,
moc děkuji za poskytnuté odkazy, pokusím se přes ně prokousat a něco vytvořit. Snad mě s tím nevyhodí :)

Pavel
Moderátor
radi si poslechnem (a pripadne i poctem), jak to dopadlo :D
Registrovaný uživatel
oliver napsal
radi si poslechnem (a pripadne i poctem), jak to dopadlo :D

A Oliver Ti to případně i oznámkuje :D
Moderátor
to ne, ale pokud bude chtit, tak mu to pred odevzdanim zbezne proletnu ;)
Moderátor
Další informace o postupech na přelomu středověk/novověk jsou také v Gerogius Agricola - Dvanáct knih o hornictví a hutnictví. Velmi zajímavá knížka. Bohužel jsem ji ztratil ještě dřív, než jsem ji dočetl. :oops:
Moderátor
nekde byla online. nedavno jsem z ni cerpal.

treba zde: http://muzeum.mineral.cz/hornictvi/jiri-agricola/kniha-01.php

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pokec o mincích » Kovy a slitiny pro výrobu mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1