Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Hradčany » Krasa hradcanskych celistvosti

Vykupminci.cz
Numisargo

Krasa hradcanskych celistvosti

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, blazek007, doddie, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
pěkné , gratuluji
Registrovaný uživatel
smith napsal
Občas sa podarí naozaj za babku kúpiť zaujímavé veci....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


No za babku možná, ale co ta kvalita? Ani jedno razítko není trochu čitelné, no fuj...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Trhová Kamenice, 12.II.1920
Je pravda, že pečiatky nie sú ideálne, ale čitateľné sú.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
:mrgreen: :mrgreen: znas ho... vsichni vime,ze je to "kazisuk"
Registrovaný uživatel
sorry, ale tuto levnou partiovou krabicovku bych nebral ani za 10Kč...
prostě si do sbírky(která stejně nikdy nemůže být kompletní) nemusím zařadit kdejakou hrůzu, pokud Ty Maxi ano, je to Tvá věc... :shock:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Žádná sbírka (mimo generální) nemůže být nikdy kompletní, a celistvostí už vůbec ne. To je Tvůj vlastní objev, troubo? To jako sběratelé specializovaných a studijních sbírek a sběratelé celistvostí mají ze zoufalství sbírání nechat? Nebo si myslíš, že jsi objevil Ameriku?
« Poslední úpravu provedl(a) blazek007 v 17. 2. 2015, 9:19. »
Moderátor
ved predsa kazda celistvost je proste unikat a uz v akom je stave za nik nemoze... Keby som ich zbieral tak si ju do zbierky zakupim...
_______________
Registrovaný uživatel
babygulka napsal
ved predsa kazda celistvost je proste unikat a uz v akom je stave za nik nemoze... Keby som ich zbieral tak si ju do zbierky zakupim...



Sbírání celistvostí je třešničkou na dortu filatelie a proto se nemůžeme divit, že v některých oblastech se známky samotné ocitly na okraji zájmu.

Dopisy jsou krásné také v tom, že pokud se budeme na každý dívat se širšího zájmu, pak každý má znaky unikátu. Na druhou stranu není tato unikátnost tak nepřekročitelná, abychom museli slevovat z předem nastavených svých subjektivních a především ze všeobecně braných objektivních nároků.

Pokud to shrnu, pak každý má určité hranice v kvalitě, které nechce překročit. Většina z nás má také pouze omezené finanční možnosti, z čehož vyplývá, že nikdy nebudeme mít peníze na všechny hezky zachovalé položky, které se nám líbí a které bychom potřebovali do naší sbírky. Proto si tyto finanční prostředky opatrujme a používejme je pouze na nákupy, které nevybočují z našich nároků. Možná, že nákupní příležitosti nejsou dnes, ale s určitostí někdy v budoucnosti na programu dne budou. Není nic horšího, když peníze utratíme za věci, ke kterým máme určité vnitřní výhrady a podle zákonů schválnosti se zanedlouho objeví hezká věc, která by nám udělala radost, ale my na ní již nemáme. Sběratel se dokáře asi smířit se situací, kdy si z kvalitního potřebného materiálu může koupit pouze část položek, ale velmi ho bude trápit, pokud koupí něco nekvalitního na úkor například hezkého dopisu.
Myslím, že každý z nás něco podobného ve své sběratelské činnosti zažil a je pouze na každém z nás, jestli tuto situaci bral jako memento, které se nesmí opakovat, nebo tomu nepřikládá na důležitosti.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 17. 2. 2015, 17:15. »
Registrovaný uživatel
puvodne jsem se uz do teto diskuze zapojit nechtel,neb jsem muj nazor uz shr-
nul....ale....hradcanskych celistvosti uz mnoho neni a ty kvalitni se musi i kvalitne
zaplatit,ale toto vlakno melo slouzit k prezentaci celistvosti,ktere si ucastnici pori-
dili a podelili se o svoje nove ulovky s nami ostatnimi - jen tak bez ohledu na
stupen vzacnosti nebo jejich cenu,sbirky si kazdy tvori sam podle vlastniho vku-
su a moznosti,reakce na ne jsou ruzne ale od urcitych take pravidelne negativni,
to uz zalezi na stupni vychovy a etikety ,ktere kazdy sam vlastni...predstavte si,
ze potkate znamou s novorozencem a po kratkem nakouknuti do kocarku ji sde-
lite:"no to je ale osklive dite,fuj"..... :mrgreen: asi tak...
Registrovaný uživatel
No a to přesně udělal Dráček. Nevím proč, je to jeho názor..., ale v tomo se trochu spletl.
Registrovaný uživatel
No uvedené srovnání ošklivé obálky s novorozencem je celkem dost mimo.
Také nevím kolik lidí chce normálně u podřadného stavu a celkem běžné věci poplácávat alibisticky po ramenou s tvrzením jaká je to super věc, kvalita a rarita...(osobně nerazím heslo, raději každému mazat med kolem huby a za každou cenu se zavděčit)
Většina chytrých lidí raději slyší i méně souhlasná vyjádření nebo opačný názor(pokud mají objektivní základ či důvod), ale řečené na rovinu.

blazek007: urazit mne může chytrý a inteligentní člověk, bohužel do této kategorie Tě po zkušenostech neřadím a svým projevem to jen potvrzuješ... :roll:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Dráčku, svými komentáři urážíš především sám sebe. Šetříš tím práci ostatním. Podívej se napřed na položku 897 aukce Majer a pak tady něco blekotej o podřadném stavu.
Registrovaný uživatel
Aukční stupně deklarované kvality sběratelského materiálu jsou v dnešní době velkým problémem a v čase se vyvíjí k horšímu. Pokud bylo před lety větší množství materiálu, aukcionáři si vybírali pouze to zajímavé a zároveň byli hodně přísní. Dnes naopak je kvalitního materiálu nedostatek, pořadatelů aukcí zásluhou internetu přibylo a v některých případech mají hlavní slovo prodejci, kteří vyžadují nesmyslné požadavky.
Proto nikdy nedejme na deklarovaný popis, i kdyby se jednalo o materiál ze zaběhnuté aukce a vždy se řiďmě pouze svým úsudkem, který prošel mnohaletými zkušenostmi. Ať si píší pohádky jakékoli, nás by měla zajímat pouze pravda, která se nedá okecat. V poslední době jsem viděl mnoho materiálu s popisem mimořádných kvalit, který by musel vytvořit odpovídající ceny, ale skutečnost znamenala nevelký zájem. Proč asi? Možná proto, že sběratelé nejsou tak hloupí, aby věřili všemu, co se napíše.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
No nemyslel som si, že pridaním môjho prírastku do zbierky takto rozvírim debatu. Kupoval som obálku s vedomím jeho kvality na úrovni -2/3. Za deväť tvrdých českých korún. Ale myslím si, že cenných listov s hradčanskými známkami je v poslednej dobe ako šafranu, teda stále menej a menej sa ukazujú. Tak prečo nie?
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
-mnoho povyku pro nic,jeden o koze , druhý o voze a třetí tu kozu veze na voze
-méně je mnohdy více
Registrovaný uživatel
:lol: spravne...tady vam jeste ukazu par svych "deti"a beda jak nekdo napise
fuj!(Dracku? :mrgreen: )

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Na třetí fotce ta zelená dělá ostudu, měl by jsi ji odlepit, srovnat a znovu nalepit pořádně ;)
Registrovaný uživatel
:lol:
Moderátor
Stejně to nikdy nebudeš mít kompletní :-))
Registrovaný uživatel
samozrejme ze nebudu,ale z tech celistvosti dycha historie,za kazdou obalkou
je nejaky pribeh a psal je clovek davno uz mrtvy a tak potajmu si myslim,ze toto
je ta prava filatelie,ale jenom prisne soukrome...
Registrovaný uživatel
Max: Zde je kvalita slušná a u cenných psaní jedno má nadprůměrnou kvalitu a druhé lehce průměrnou kvalitu razítek - tedy do sbírky proč ne, je to zde ale o třídu či více lepší kvalita než u předchozího CPS.
Pokud budu přísný, do sbírky bych "možná" nedal ten první dopis pro dost slabá razítka, ostatní víceméně OK.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
ja musim tady v bavorsku kupovat vsechno...o nejakych krabicich s hradcanskymi
celistvostmi a 10 korun se mi muze jenom zdat,ten KL s prickovymi typy za 1 euro
jsem proste koupit musel,to ale neznamena,ze vsechno co koupim hned mrsknu
na albovy list..v zasade se da rict,ze kupuju temer vse,uz jenom aby byly hradcany v ceskych rukou... :lol:
Moderátor
Sbírejte to co já a budete rádi i za oškubanou obálku s nevalnými rtazítky! :twisted:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pavel_III napsal
Sbírejte to co já a budete rádi i za oškubanou obálku s nevalnými rtazítky! :twisted:


Keby sme s tým začali, tak ceny by vyleteli do nebies, a to ťa asi nepotešilo.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
No, je fakt, že asi není dost celistvostí pro všechny! ;) A i když to nesbíráte, tak se nedá říct, že by to bylo zadarmo.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Hradčany » Krasa hradcanskych celistvosti

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1