Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » kreslo

Vykupminci.cz
Numisargo

kreslo

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
dobry den.zdedila jsem kreslo a vubec nikde jsem nenasla zminku a ani foto.prosim o radu jaky je puvod a pravdepodobne stari,mozna i cenu.dekuji Míška

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mně to připadá jako slepenina různých zbytků z jiných nábytků. :roll:
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Mně to připadá jako slepenina různých zbytků z jiných nábytků. :roll:
vazim si vasich nazoru.a nikdo vic?dekuji
Registrovaný uživatel
Ta židle vpravo je zcela jistě Thonet kolem roku 1910, myslím si to protože přesně takovou jsem zdědil po babičce a ona po své mamince. No a to křeslo vlevo to nedokáži odhadnout. Nebude to slepenec, ale práce nějakého stoláře za doby RU, tedy nějaká fantazie té doby a řemeslníka. Tedy slepenec, ale starý cca 100 let si myslím.. a na křesle mohl být sedák z tlačené kůže.
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 16. 12. 2015, 14:04. »
Registrovaný uživatel
Křeslo je z 20. století, volně napodobuje italskou renesanci. Podle provedení laicky usuzuji, že bylo vyrobeno v 1. polovině 20. století. Křeslo může pocházet z nějakého panského sídla, nebo z domácnosti nějaké movitější rodiny.

Adalbert
Registrovaný uživatel
Adalbert napsal
Křeslo je z 20. století, volně napodobuje italskou renesanci. Podle provedení laicky usuzuji, že bylo vyrobeno v 1. polovině 20. století. Křeslo může pocházet z nějakého panského sídla, nebo z domácnosti nějaké movitější rodiny.

Adalbert
Souhlasím s Adalbertem a protože jde o v uvozovkách o slepenec (i dle Turtle) tak se těžko určuje doba vzniku,,,, já bych laicky odhadl dobu vzniku 1920 ??? V té době v rozmezí já nevím rok 1890 - 1920 se různě na vesnicích dělaly místními stoláři takové hybridy (nesnižuji cenu !!!) a byla to otázka fantazie, prostě se vykrádali staré slohy a vznikal tzv. historismus (hybridy). Jestli to je samostatný sloh toť otázka , ale tento sloh je složitý a různorodý ... spíše v té době módní a velice rozšířený v celém spektru společnosti od měšťanů po továrníky a v dnešní době zatím neceněný .... je to divoký a neuchopitelný styl co se týče datace. To se změní určitě postupem let, ale to my už budeme v plechovce a strašit na svatém poli :D .
Registrovaný uživatel
kmotr napsal
Adalbert napsal
Křeslo je z 20. století, volně napodobuje italskou renesanci. Podle provedení laicky usuzuji, že bylo vyrobeno v 1. polovině 20. století. Křeslo může pocházet z nějakého panského sídla, nebo z domácnosti nějaké movitější rodiny.

Adalbert
Souhlasím s Adalbertem a protože jde o v uvozovkách o slepenec (i dle Turtle) tak se těžko určuje doba vzniku,,,, já bych laicky odhadl dobu vzniku 1920 ??? V té době v rozmezí já nevím rok 1890 - 1920 se různě na vesnicích dělaly místními stoláři takové hybridy (nesnižuji cenu !!!) a byla to otázka fantazie, prostě se vykrádali staré slohy a vznikal tzv. historismus (hybridy). Jestli to je samostatný sloh toť otázka , ale tento sloh je složitý a různorodý ... spíše v té době módní a velice rozšířený v celém spektru společnosti od měšťanů po továrníky a v dnešní době zatím neceněný .... je to divoký a neuchopitelný styl co se týče datace. To se změní určitě postupem let, ale to my už budeme v plechovce a strašit na svatém poli :D .

poucny prispevek.kreslo jsem zdedila po me tete,ktera mi rikala/byla jsem mala holka-pred 50ti lety :D/ze ho dostala od rodiny,ktera zila v klastere Chrastave.byla majetna a pochybuji,ze by dostala lacine kreslo.na 90 procent je to kreslo z klastera.mam po ni jeste jednu vec.napajecka z mramoru.jestli by nekoho zajimala,vyfotim.je velika a byla urcite zazdena.prumer je 65 cm.míška

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » kreslo

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1