Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Vykupminci.cz
Numisargo

Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 121 122 123 124 125 126 127 128 129 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
celkom by ma zaujimalo, ci ste sa niekto v reale stretol s XV grajciarom Jachymov, ja som za cca 10 rokov tuto mincu nezahliadol nikdy a nikde..
Registrovaný uživatel
To nebudete sám.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
maji ho v KHM Wien, r. 1663, inv.c. 17-f-11
_______________
Ostatně soudím že EU musí být zničena.
Registrovaný uživatel
Mohu se zeptat, KHM má veřejně dostupný sbírkový fond?

Děkuji.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Majú online katalóg, ale tam som ho nenašiel. Len 1/4 toliar 1663 Jáchymov
http://ikmk.at/home?lang=en
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
online maji dostupne pouze neco, napriklad z Leopolda I. cca 50 minci. Informaci o jachymovskem XV krejcaru jsem cerpal z publikace CNA dil V. (Leopold I. - Karel VI.), je tam i jeho fotografie.
Muzeum lze pozadat o foto konkretni mince z jejich sbirky, je to ale placena sluzba.
_______________
Ostatně soudím že EU musí být zničena.
Registrovaný uživatel
Fotka mince v CNA je veľmi dobrá. Rovnaká minca z KHM je vyobrazená aj v Hollhuberovi. To znamená, že Hollhuber nemal k dispozícii iný kus, takže veľa ich určite nebude. Podľa charakteru mince sa jedná o originálnu razbu mince z mincovne. Žiadne dobové falzum.
Obe knihy (CNA, Hollhuber) ešte uvádzajú odrazok zo zlata vo váhe 2 dukátu. Podľa Halačku existuje aj odrazok z olova.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
V KHM maji dva jachymovske xv krejcary Leopolda I.
Registrovaný uživatel
tak jeden by mohli predať, nie? :P
Registrovaný uživatel
denary napsal
V KHM maji dva jachymovske xv krejcary Leopolda I.

Tak sú to veľkí šťastlivci... Predpokladám, že počet dochovaných kusov sa dá spočítať na jednej ruke (maximálne dvoch) Ale to budete vedieť lepšie než ja. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
No moc jich neni.Mel by byt jeste minimalne jeden v soukromych rukou.Taky bych ho bral
Registrovaný uživatel
Jak se vám líbí tento tolárek? Je momentálně nabízen na áčku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pokud metrologie souhlasí (váha, rozměry)a hrany jsou v pořadku,bude originál i se známým znakem na ocase orla (varianta), která bývá často paděláná... Viz. dřívější Diskuse.
Registrovaný uživatel
barbar-skutečně vám závidím vaší víru a přesvědčení,že metrologie(jak píšete) u mince ze 17.století vše vyřeší.Netvrdím,že je mince fejk,ale rozhodně bych si ji nekoupil.Chybí mně totiž ten váš optimismus a asi jsem už moc starý!O tolarech se sice diskutovalo,ale moc lidí si z toho poučení nevzalo.Ostatně,co je mně vlastně do toho,mé peníze to nejsou..Nebudu zlý a brát víru,že.Mám sice někde dopis od pana Nechanického,má naprosto jasný názor i bez metrologie,ale protože ho nemohu najít,nebudu do toho vrtat!
Moderátor
Je to váš názor, já vám ho neberu, ale víru sem nepleťte..Osobně se stotožnují s názory jiných zkušených znalců a také na základě svých zkušeností..
Pokuste se více nastudovat a zajímat o tyto mince.
Je škoda, že díky neznalosti a nepodloženych dojmu několika jedinců , se tyto mince házejí do jednoho pytle s faky stejného znaků ...
Registrovaný uživatel
jojo, to si vybavuji. barbar má doma hodně pravděpodobně fake.. takže bude tvrdit, že je vše ok :)
mě se líbí i nelíbí, takže bych do toho nešel
btw dnes přibyli 3 leopoldové do mé sbírky :)
Moderátor
ferovyobchodnik napsal
jojo, to si vybavuji. barbar má doma hodně pravděpodobně fake.. takže bude tvrdit, že je vše ok :)
mě se líbí i nelíbí, takže bych do toho nešel
btw dnes přibyli 3 leopoldové do mé sbírky :)


Obchodníků od tebe, jinou reakci ani neočekávám, ty zde vždy budeš za mou prdeli jako oponentura,ikdyž většině věci nerozumíš, tvůj názor z mého pohledu je naprosto irelevantni.:D

Pro ostatní.. Pokuste se více nastudovat o těchto mincí..
V rychlosti něco např zde..

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/frantisek-jozef-i-18-8-1830-21-11-1916-_post_-378556
Registrovaný uživatel
ale u těch málo věcí, kterým rozumím, v těch jsem prosefionalista!
omg truhlíkum, ty jsi ale šašek :D
Moderátor
ferovyobchodnik napsal
ale u těch málo věcí, kterým rozumím, v těch jsem prosefionalista!
omg truhlíkum, ty jsi ale šašek :D


No tohle snad nemá smysl ani komentovat, jen pleveliš vlákno..
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Pro ostatní.. Pokuste se více nastudovat o těchto mincí..
V rychlosti něco např zde..

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/frantisek-jozef-i-18-8-1830-21-11-1916-_post_-378556

Barbare nechapu proc zde znovu davate vyse uvedeny odkaz ktery vam kolega Lopez1506 dne 28.11.2018 (prispevek #2858 ) plne argumentacne vyvratil.
Podival jsem se na acsearch.info na aukce videnskeho tolaru 1695 Leopolda I. Je tam s nim 51 aukci, z toho jsou dva kusy s carkou v ocase orla, ostatnich 49 kusu carku nema. Obe aukce 2 kusu s carkou jsou z roku 2019. Podival jsem se jeste do katalogu Herinek kde je foto rocniku 1695 a ten zadnou carku nema. Katalog je z roku 1972. Podival jsem se jeste do katalogu videnske sbirky razidel, tam ale bohuzel razidla z taskoveho raziciho stroje pro vidensky tolar 1695 nemaji.
Na zaklade drivejsi precizni argumentace kolegy Lopez1506, fota v katalogu Herinek a vzajemneho pomeru obou "variant" v renomovanych aukcich bych do tolaru ktery zde prezentoval kolega Paully v zadnem pripade nesel.
_______________
Ostatně soudím že EU musí být zničena.
Moderátor
Mitome já nehodlám znovu řešit tento problém, myslím že celkově v minulých diskuzích jsem se dostatečně vyjádřil a položil mnoho poznatků... Včetně oněch falz, viz. odkazy argumentu Lopez1506, které jsou metrologicky významně odlišné.. Tvá argumentace, že ses někde podíval a nic nenašel je slabá.. Existuje plno variant mincí různých panovníků, které publikace nezmiňuji např. U pozdějšího panovníka františek 2.dalo by se říct, mincovnictvi za jeho panování bylo lépe zdokumentovano.. A kolik zde existuje variant např. u 20 krejcaru, které nejsou plně zdokumentovany v žádné publikaci..
Moderátor
Tady máme nádherný příklad v odkazu letošní aukce..
Dvě mince k porovnání vedle sebe.. Všimněte si u mince s variantou čárkou na ocase je i dalším významně odlišný znakem, hlavy u orlu jsou blíže k sobě .. Je opravdu škoda, že na základě názoru jednoho, či hrstky vzájemně spolupracujících numismatiku se takto zajímavá varianta háže do koše s metrologicky odlišnými fejky stejných znaků....
A neustálé se tento problém omlévá dokola..


http://www.numismatika.cz/web/ANaukce/AN011_Katalog/011kat0251.htm
Registrovaný uživatel
no tento příklad bych raději moc neuváděl, už to jejich názvosloví ... hlavy orlice místo správného hlavy orla, dvouokruží (?!) místo zdvojená svatozář. Navíc ten popis s tzv. "hlavy orlice v dvouokruží" patří evidentně k předchozí minci č. 258 !
Firma která nezná názvosloví a plete popisy moc důvěry nevzbuzuje.
_______________
Ostatně soudím že EU musí být zničena.
Moderátor
Mitome myslím, že tohle nejsou až tak podstatné záležitosti,, překlepy v popisu,,
Registrovaný uživatel
ajéje, barbare, víš aspoň co je to překlep?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 121 122 123 124 125 126 127 128 129 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1