Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Vykupminci.cz
Numisargo

Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
3 grajciar je ale Bratislava
Registrovaný uživatel
Ok.Je to Bratislava,značka CH a mincmistr Hunger.Už mě ze všeho hrabe.Díky Juraji.
Registrovaný uživatel
Plíšek z brnění. :twisted: :twisted: :twisted:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ze stejného páru kolkú ho měl i Chaura.To je kus z Mezníka?
Registrovaný uživatel
konečne niečo čo sme tu ešte nemali. ďakujeme aj za fotku.
Moderátor
Koukám další provedení mm. značky. Tak teď už mi zbejvá sehnat jen obě varianty značky se závorkami. :lol:
Registrovaný uživatel
Pri takejto kvalite mam radost zo zbierania.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
1703 je v naozaj peknom stave, je to lepší ročník čo vyskytuje väčšinou v horších stavoch.
Registrovaný uživatel
NumizmatSR napsal
1703 je v naozaj peknom stave, je to lepší ročník čo vyskytuje väčšinou v horších stavoch.

Plati podľa mnau toliarov, toto su asi polky
Registrovaný uživatel
Ano vsetko su 1/2 Toliare.
_______________
Registrovaný uživatel
Poltúra sa začala raziť v roku 1695, bez označenia mincovne. Až v roku 1699 sa na nej objavila značkamincovne NB a neskoršie Sibiň. Tie prvé bez značky sa označujú ako neznáma mincovňa, dokonca sa mi zdá že ich niekto priraďuje Košiciam.
Ja mám svoju teóriu.
Objavil som jeden Duárius 1701 ako je známe razilsa v Kremnici. Je na ňom použitý kolok madony z poltúry. Je väčšia ako sa normálne razili. A za druhé, je použitý aj zhodný typ "kremnickej" madony. Tá z NB je iná. Dieťatko má vždy takú "svalnatú" ruku :mrgreen: viď obrázok, to "naše" kremnické nemajú.
Toť moja večerná úvaha.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Túto teóriu si tu už niekde písal, nie?
Registrovaný uživatel
Je to možné, ale asi som nedával obrázky.
Potrebujem k tomu nejakú konštruktívnu kritiku, Ty si začal, ale z pre mňa nesprávneho konca.
Registrovaný uživatel
:D Keďže si to pamätám, tak aspoň vidíš, že tvoja teória zaujala aj niekoho, kto sa venuje úplne inému obdobiu. A to je pozitívne, nie?
Registrovaný uživatel
privítal by som názor či je táto teória akceptovateľná, prípadne či uviesť ešte ďalší dôkaz /ktorý nemám/ alebo širšie rozvinúť zhody a rozdiely ktoré som uviedol.
Registrovaný uživatel
Dám sem jeden kousek, nad kterým se mi chce brečet...Prosím Vás, jak se tohle stane???? To je jako kdyby tím někdo otevíral lahváče. Jinak by ten stav byl 0/0...

ÁÁÁÁÁchhhhhhjooooooooo

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vypadá to, jako by tam byla přiletovaná spona. Někdo holt minci mosil jako "odznáček", asi lidová tvořivost, která byla v novověku celkem běžná. Před lety jsme byli v jednom etnologickém muzeu ve Splitu, a tam byly na dobových krojích různě našity či jinak uchyceny snad stovky mincí ...
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Vypadá to, jako by tam byla přiletovaná spona. Někdo holt minci mosil jako "odznáček", asi lidová tvořivost, která byla v novověku celkem běžná. Před lety jsme byli v jednom etnologickém muzeu ve Splitu, a tam byly na dobových krojích různě našity či jinak uchyceny snad stovky mincí ...


Ano, ano...Vidíš to mně nenapadlo, to by mohla být spona na odznak...Jinak by mne zajímala cena téhle mince...Má hodnotu těch 120 éček, které za to ten prodávající požaduje?

Jen uvedu, že o nákup mince rozhodně nemám zájem a ve sbírce bych jí rozhodně nechtěl!!! Ale zajímá mne, jaký vliv může mít tohle znehodnocení na cenu...Vzato paušálně (je mi jasné že každé zboží má svého kupce, jak říká klasik)
Registrovaný uživatel
normálny zberateľ by za to dal možno 30 eur ale určite sa nájde začiatočník ktorý dá aj 100.
Registrovaný uživatel
jak píše Dula77, i tech 30€ bude asi moc a moc :shock:
Pěkné použití bych viděl, kdyby existovala nejaká luxusní publikace o mincích Leopolda, tak tu si nechat ručně vyvázat do kůže a tolar upevnit portrétem nahoru někam do výřezu na titulní stranu desek jako okrasu. :D
Nebo na luxusní zápisník, kam si píšeš stav mincí Leopolda co máš ve sbírce :mrgreen:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Dracek v 12. 1. 2015, 20:08. »
Registrovaný uživatel
Je to "dědictví" po Mezníkovi. :twisted: :twisted: :twisted:
denary napsal
ze stejného páru kolkú ho měl i Chaura.To je kus z Mezníka?
Registrovaný uživatel
Jeden až moc pekny Leopold:10 dukat Kremnica 1682,vaha 35.1g.Ma len jednu malu chybičku...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
ze nieje tvoj? :mrgreen:
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
a má zásek na 8 hodine.
Registrovaný uživatel
Janko vacsinou dobre typujes ale teraz si neuhadol
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1