Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Litinový kotouč

Vykupminci.cz
Numisargo

Litinový kotouč

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, prosím o radu. Nevíte kde se dá sehnat litinový kotouč pro broušení minerálů? I polotovar, zručného soustružníka mám. Moc děkuji za případnou odpověď.
dedekpetr
Registrovaný uživatel
www.technometal.cz, zavoláš tam a oni ti uříznou kus kotouče z kulatiny o potřebném průměru.
Registrovaný uživatel
Ahoj, další možnost je udělat odlitky ve slévárně, je jich spousta, já byl tady: http://www.slevarna-zabreh.cz/
Jeden hrubý odlitek (průměr 350 a síla 30 mm) mě stál asi 1200,- Kč. Je to na váhu, takže samozřejmě tenčí by byl levnější. Ten kotouč je ale potřeba občas srovnat, takže tloušťka ubývá, ale tenhle mi asi vydrží navždy ;)
Registrovaný uživatel
Ahoj, díky moc za rady. Jdu na to :-)
Registrovaný uživatel
Tak kotouč je zakoupen :-)
Nakonec od fi. Bronz Calta
Registrovaný uživatel
A kolik to stálo?
Registrovaný uživatel
Kupoval jsem průměr 230mm , tl.33mm a cena vč.dph a dopravy 786kč. Bylo to bez řezu, zbytek.
Registrovaný uživatel
Hmotnost 11,68kg.
Registrovaný uživatel
Zdravím, chtěl jsem se zeptat, jestli někdo nemáte návod na brusku s tím litinovým kotoučem. Děkuji Martin
Registrovaný uživatel
Ta litina cos koupil je vhodná? Nestálo by za to sehnat nějaký litinový kotouč z výroby kuliček? Údajně by byla dobrá litina s červíčkovým grafitem. Co takhle brzdový kotouč? Osobně s tím zkušenost nemám. Vše mám jen z doslechu.
Registrovaný uživatel
Ahoj, bertik, zatím funguje bez problémů. Železité křemeny, acháty atd. zvládá v pohodě a nevypadá, že by se nějak drolila nebo něco. Brousím SiC 100 - 600 od Polpuru a pohoda :-)
Registrovaný uživatel
a nebylo by možné poslat por foto stroje. Kluk se zbláznil do kamenů potřeboval bych něco udělat na broušení. Děkuji Moc
Registrovaný uživatel
paramartin , mrkni na tohle. Je to stejný systém.
http://www.agate-czech.com/clanky/moje-dilna/bruska-na-achaty.html

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Minerály » Litinový kotouč

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1