Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Ľudovít I. z Anjou denar sracen KURIOZITKA

Vykupminci.cz
Numisargo

Ľudovít I. z Anjou denar sracen KURIOZITKA

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Stretol ste sa s tým to,podla Husara: 552 Denar (S) (C.II.93,U.)
Vs: +MOn LODOVICI Sarazenenkopf n.l.
Rs: +REGIS hVnGARIE Sarazenenkopf n.l. , (1372-1382)
dobove falzum...
....ale minca na obrázku ma na avr. i na rev. hlavu saracena ,s opisom skombinovaným s aversu i reversu: zretelne je vydno ..NETA LUD...hUNGAR a to na oboch stranach a prerazbu križov s perličkamy...
a dalšia zaujimavost su 2 perličky pri krku hlavy a to jak na aver. i rev.
Minca je kvalitne striebro,takže nevyzerá ako dobove falsum...
Mal som už veľa denarov saracena ,ale teras mám zaujimavy depotik a v nej aj tuto kuriozitku.....poradte,alebo vaše názory...
Ospravedlňujem sa za foto,ale nemam techniku a take drobne predmety

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) romancoins v 28. 6. 2012, 15:47. »
Registrovaný uživatel
najskor len jednoducho bol 2 x vyrazeny averz a potom 2x reverz, viac zisteni pri lepsej fotke
Registrovaný uživatel
to chápem,ale prečo .... pri takom množstve obehových minci,ked aj normalne razby su mnohé nedokonale,preražať mince ešte raz .... a pôvodne to bol podla Husara denar 552,ktory je dosť diskutabilný a vzácnejši sam o sebe, a ta prerazba je važne zaujimava ...komu to vtedy vadilo že si dal námahu a urobil ešte aj chybu...
Registrovaný uživatel
no praveze pri takom mnozste minci tohto typu sa stane hocico a vznikne aj taky nepodarok, ktory je tak zaujimavou a unikatnou mincou! podla mna je to teda len chyba vo vyrobe.
Registrovaný uživatel
Tu su dalšie...bohužial nemôžem to lepšie oskenovať...
Ale ide o to,že minca 2A (avrs.) 2R(revers) má tiež prerazbu na hlave saracena krížom s perličkami ale s dodržaným opisom aversu +MONETA LODOVICI a rev.je typicky +REGIS hUNGARIE ,ako to,že razidlo neprerazilo aj opis?
2x prerazba v jednom depote.... ostatne su Budin a Rožnava

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Krasne mincicky ak by boli niektori saraceni na vymenu, alebo predaj mozno by som mal co ponuknut :) v pripade vasho zaujmu mi prosim napiste na lukasstredansky@gmail.com
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Nagybanya nie je Rožňava...
Registrovaný uživatel
Inak takmer urcite sa jedna o chybu pri vyrobe. Nazval by som to podpisom opiteho razica, ono v stredoveku sa dialo vselico. Len pre zaujimavost pozri mojho tiez trochu zvlastneho saracena, ktoreho sme preberali davnejsie:

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/uhorske-mince-grosoveho-obdobia-5637x44
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Btw., na čo zakladáš novú tému, keď Ľudovíta I. tu už máme?
Registrovaný uživatel
ja mám zas denár Vladislava II ktorý je tiež takto prerazený, na oboch stranách je časť averzu aj reverzu :D
Registrovaný uživatel
Ukáž, sme zvedaví. :)
Registrovaný uživatel
poobede odfotím
Registrovaný uživatel
tak tu je ten mrzák

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No, tiež celkom zaujímavé, hlavne ten rovnaký opis na obidvoch stranách.
Moderátor
Tieto prerazby sú pomerne bežné, tu však je zaujímavý naozaj dvojitý opis na averze aj reverze, inak nič moc.
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
Tieto prerazby sú pomerne bežné, tu však je zaujímavý naozaj dvojitý opis na averze aj reverze, inak nič moc.


ukaž nie čo aj ty . ..ked sú táke bežné a môžeš aj stiahnuť z internetu......ked sú prerazby a kazové razby také bežne, tak pôvodná razba je superbežná....zberatelsvo je o poznani,komletizovani a hladani kuriozit s najmenšim počtom
Registrovaný uživatel
roland22 napsal
tak tu je ten mrzák

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem



zaujímavý kúsok...parada ...je to zretelne vydieť
Moderátor
romancoins napsal
Archypov napsal
Tieto prerazby sú pomerne bežné, tu však je zaujímavý naozaj dvojitý opis na averze aj reverze, inak nič moc.


ukaž nie čo aj ty . ..ked sú táke bežné a môžeš aj stiahnuť z internetu......ked sú prerazby a kazové razby také bežne, tak pôvodná razba je superbežná....zberatelsvo je o poznani,komletizovani a hladani kuriozit s najmenšim počtom


Veľmi nerozumiem tvojmu útočnému tónu, my sme spolu husy pásli? Máš 7 príspevkov, čiže si tu nový, ale takto to tu kamaráde veľmi nechodí.
Ja vlastním cca 30 mincí, pretože nie som zberateľ, ale prešli mi rukami dobré stovky stredovekých mincí, možno oveľa viac. Ja nemusím hľadať kazové razby na internete, nájdem si čas a popozerám fotografie nálezov čo mám v kompe (a že mi ich naozaj neprešlo málo rukami). V nálezoch sa kazové a prerážané mince ukazujú, samozrejme som to možno trošičku prehnal a môj príspevok vyznel tak, že som hovoril o veľkom počte kazových mincí, ak som tak bol pochopený, tak sa ospravedlňujem.
Pozriem fotky kazov a ešte dnes ich tu zverejním.
Pozor, je rozdiel keď mince zbieraš ako zberateľ a máš v rukách nálezy - skladba zbierky a nálezového celku sa diametrálne líši...
Moderátor
P.S. To romancoins: píšeš, aby som niečo ukázal aj ja, prebehni si pár mijich príspevkov, nejaké mince som tu už ukázal...
Registrovaný uživatel
romancoins napsal
ukaž nie čo aj ty . ..ked sú táke bežné a môžeš aj stiahnuť z internetu......ked sú prerazby a kazové razby také bežne, tak pôvodná razba je superbežná....zberatelsvo je o poznani,komletizovani a hladani kuriozit s najmenšim počtom

..řekla bych to asi takto- vady při ražbě mincí se stávaly velmi často, ať to bylo jen pouhé pootočení či dvojráz, nebo právě tyto složité přeražby. Asi nejsou tak strašně moc běžné, což ani Archy netvrdil, ale prostě se vyskytují a nejsou žádnými raritami, i když zajímavostmi určitě ano. Zběratele je však nemají moc rádi a kupují hlavně mince v perfektních zachovalostech, takže možná v tom je to zvláštní, pokud se zabýváš výrobními "zmetky". Každý sbírá mince jinak, tak se nerozčiluj, vždyť v podstatě o nic nejde, než nějaké slovíčkaření. ;)
Registrovaný uživatel
romancoins napsal
ukaž nie čo aj ty . ..ked sú táke bežné a môžeš aj stiahnuť z internetu......ked sú prerazby a kazové razby také bežne, tak pôvodná razba je superbežná....zberatelsvo je o poznani,komletizovani a hladani kuriozit s najmenšim počtom

no ty si teda pripad, pardon kuriozita :mrgreen: :D :lol:
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
romancoins napsal
Archypov napsal
Tieto prerazby sú pomerne bežné, tu však je zaujímavý naozaj dvojitý opis na averze aj reverze, inak nič moc.


ukaž nie čo aj ty . ..ked sú táke bežné a môžeš aj stiahnuť z internetu......ked sú prerazby a kazové razby také bežne, tak pôvodná razba je superbežná....zberatelsvo je o poznani,komletizovani a hladani kuriozit s najmenšim počtom


Veľmi nerozumiem tvojmu útočnému tónu, my sme spolu husy pásli? Máš 7 príspevkov, čiže si tu nový, ale takto to tu kamaráde veľmi nechodí.
Ja vlastním cca 30 mincí, pretože nie som zberateľ, ale prešli mi rukami dobré stovky stredovekých mincí, možno oveľa viac. Ja nemusím hľadať kazové razby na internete, nájdem si čas a popozerám fotografie nálezov čo mám v kompe (a že mi ich naozaj neprešlo málo rukami). V nálezoch sa kazové a prerážané mince ukazujú, samozrejme som to možno trošičku prehnal a môj príspevok vyznel tak, že som hovoril o veľkom počte kazových mincí, ak som tak bol pochopený, tak sa ospravedlňujem.
Pozriem fotky kazov a ešte dnes ich tu zverejním.
Pozor, je rozdiel keď mince zbieraš ako zberateľ a máš v rukách nálezy - skladba zbierky a nálezového celku sa diametrálne líši...




zaujímavý kúsok...parada ...je to zretelne vydieť



Nik ta nenapadal, ale ak ma mať toto forum odbornú úroveň,a nie čo sa človek aj chce dozvedieť , tak také to tvrdenia treba niečim aj podložiť...tak preto som aj ta vyzval a ukáž.....

či som novy ,alebo nie to tu nerieš.... ide o odbornosť a dúfam že nie som na pokeci...

mince zbieram študujem vystavujem posudky a prešiel mi cez ruky nejeden depot od hrivien,keltiky antiky až po stredovek a zopar kg som ich aj za tu dobu predal...rad sa podelím o poznanie a dúfam že aj ja sa tu niečomu priučim.....
Registrovaný uživatel
Citovat
mince zbieram študujem vystavujem posudky a prešiel mi cez ruky nejeden depot od hrivien,keltiky antiky až po stredovek a zopar kg som ich aj za tu dobu predal...rad sa podelím o poznanie a dúfam že aj ja sa tu niečomu priučim.....


Odporúčam v prvom rade trochu sledovať diskusiu a nie hned na úvod začínať atakom, to potom " nem dopadne dobre". ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
To romancoins:
Ponúkam zopár "kuriozít", tebe ako zberateľovi študujúcemu mince a vystavujúcemu posudky určite nemusím vysvetľovať kde máš hľadať prerazby na tých minciach, popr. iné zmetky... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dakujem Archy nadherne mince na podobne zmetky mam slabost
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Uherské mince » Ľudovít I. z Anjou denar sracen KURIOZITKA

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1