Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Má to nějakou cenu?

Vykupminci.cz
Numisargo

Má to nějakou cenu?

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nalezeno při vyklízení starého sklepa, viz pár náhodně vybraných obrázků: známek.
Registrovaný uživatel
Celkem pěkná sbírka, na první pohled tisice korun, pokud je takto zastoupena celá Evropa, pak asi jistě možnost i více jak 10000Kč(pokud bude dobrá kvalita), ale těžko hodnotit z několika obrázků, které vypadají dobře a obsahují i dražší sznámky.
Registrovaný uživatel
Je toho celkem asi dvacet zásobníků z celého světa. Kolonie, přetisky apod.
Registrovaný uživatel
To vypadá fakt dobře , takovým nálezem bych se rád prohrabával , gratuluji :P
Registrovaný uživatel
Byly tam i desítky velkých obálek plné výstřižků z celého světa, co stát to jedna obálka a další krabice s dopisy a korespondenčními lístky. BOhužel vše prošlé poštou a znehodnocené razítkem. Desítky "feldpostkarte" (bez známek jen různá černá a modrá razítka), pak plno dopisních obálek, ale známky jsou propíchané dírkami. Škoda.
Registrovaný uživatel
někdy prošlá známka je dražší a propíchané známky jsou takzvané perfíny které se sbírají taky , skrátka chce to vidět
Registrovaný uživatel
Pokusím se to postupně ofotit, skenovat to nejde a něco syn dá na web. Jinak jsem nic neodlepoval, nestříhal, abych to náhodou neponičil.
Registrovaný uživatel
dejte mi to na mail - radek.lucka @seznam.cz já se Vám tím postupně prohrabu , každý den něco .
Registrovaný uživatel
Pokud jste z Prahy či blízkého okolí, můžeme se domluvit případně pokud máte zájem na osobním setkání. Můj mail je: 2002martin@seznam.cz
Moderátor
Tohle stojí za podrobnou prohlídku, pokud jsou známky pravé, tak hodně z nich má katalog ve stovkách MiM (např. Lubeck, Baden, Hanover), některé i v tisících (např. Toskánsko Mi.1 - dle papíru 3000-3500MiM).
Známky se zdají být na první pohled ve slušné kvalitě a je to určitě jeden z největších objevů co se zde na Infofile v posledních letech objevil.
Pokud máte 20 alb podobných materiálů, není vyloučeno že sbírka může mít i vyšší cenu než 100.000,-Kč.
Registrovaný uživatel
Ano, mnoho známek má vyšší katalogové záznamy, což ale nemusí automaticky znamenat, že všechny země jsou stejně dobře prodejné. Například staroněmecké státy ač mají často vysoký záznam, jsou u nás prodejné hůře(tolik lidí je zase nesbírá), v Německu je jich relatině dostatek a pokud nejsou ve 100% stavu, prodá se i známka s vyšším záznamem za zlomek ceny katalogu - u mnoha zemí to platí ale i naopak. Opravdu nelze z jen z obrázků přesně hádat cenu, tak se odhady mohou klidně lišit i o několik 100%(různá kvalita, varianty...atd.).
Moderátor
S prodejem známek to nebude jednoduché. Sám jsem před 2 lety zkoušel jednotlivě prodávat na eBay Deutsches Reich - ražené známky Mi.1- Mi15 za 20% katalogu, což je cca 1MiM za 3,-Kč. Neprodal jsem ani jednu známku.
Když jsem jednomu zájemci nabídl několik **neražených známek Deutschech Reich v prvotřídní kvalitě za 1MiM=5,-Kč, tak mi odepsal, že velmi předražuji svoje známky.
Nakonec jsem sbírku Deutsches Reich v celkovém katalogu cca 30.000 MiM prodal za 25.000,-Kč.
Registrovaný uživatel
Ještě přidávám pár obálek razítek. Ty šly skenovat, tak jsou obrázky lepší. Bohužel se na nich podepsala trochu vlhkost.
Registrovaný uživatel
Jinak se omlouvám, že jsem všem zúčastněným nepoděkoval. Zabral jsem se do prohlížení a čtení témat na tomto webu, že jsem zapomněl na čas.
Registrovaný uživatel
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
KL a obálky na obrázcích cca v rozmezí 10-200Kč/kus, většinou několik desetikorun kus...
Registrovaný uživatel
Razítka Praha a katalog
Registrovaný uživatel
razítka 5-20Kč/kus, katalog cca 20-50Kč
Registrovaný uživatel
Rusko-SSSR. Omlouvám se za nekvalitu fotek. Foťáček se asi chystá do věčných lovišť. Jukněte prosím na to, ale moc si od toho neslibuji. Ta první známka je nějaká ošoupaná a ostříhaná.
Registrovaný uživatel
U té první bych byl z obrázku opatrný, zda to není ostřižené pozdější zoubkované vydání, ale celkově to není tak špatná sestava, v 30.-40.letech je tam dost takových těch "středních" známek, které když se posčítají, tak to může mile překvapit. Rozhodně hrubým odhadem celek Ruska-SSSR za několik tisíc korun(pokud je dobrá kvalita). Pro přesnější počty by člověk musel vidět kvalitu "na živo".
Registrovaný uživatel
Syn mi právě oznámil, že na webu už nemá místo, tak jen pár posledních fotek. Nějaké dopisnice a pohledy, pak výstřižky ze dvou obálek, no a na poslední fotce jsou další obálky s výstřižky, které jsem ještě ani neprohlédl. Je toho opravdu záplava. Syn nechá ty fotky pár dní na webu a pak je smaže,a by bylo místo na další. Jinak díky za za vaše názory a ohodnocení. Za týden vám poskytnu ke zkouknutí další várku.
Registrovaný uživatel
pokud máte zájem a jste na dosah Prahy - mám do konce února dovolenou , můžeme se sejít , popovídat o tom co si máte pohlídat , pujčím Vám katalog , můžete bádat -- a máme tu nového filatelistu
Registrovaný uživatel
Celiny a celistvosti většina v desetikorunoých relacích(ale může tam teoreticky být schované i něco lepšího) bohužel kvalita je většinou slabší. Výstřižky asi většinou běžné známky.
Registrovaný uživatel
Kvalita je bohužel jaká je. Však taky ty známky asi ležely minimálně 60 let ve vlhkém sklepě. Co jsem si všiml tak jsou tam známky jen do druhé války. Nic mladšího.
Registrovaný uživatel
Zdravím.

Celistvosti a celiny sbírám, tak pokud by byly na prodej, rád je koupím.

Petr.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Má to nějakou cenu?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1