Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Má to nějakou cenu?

Vykupminci.cz
Numisargo

Má to nějakou cenu?

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
V nejbližší době s prodejem nepočítám. Trochu se v tom chci pohrabat a "objevovat" nový svět.
Registrovaný uživatel
Možná hloupý dotaz. Sběratelé tu píší ceny v nějakých Mim. Co je to prosím za podivnou měnu?
Registrovaný uživatel
Pokial sa nemýlim je to záznam z katalogu Michel, ale ešte ohodnotenie v markách, preto to MiM.V nových katalogoch je to už MiE, mena euro.
Registrovaný uživatel
Ať již MiM nebo Mi€ je "relativní" jednotka a s reálnou měnou má pramálo společného.
Některé známky neprodáte ani v přepočtu 0,1Kč/Mi€ a některé hledané veci lze prodat i za cenu 10Kč/Mi€.

Ale pozor, to že má zmámka v katalogu vyšší záznam, nemusí automaticky znamenat její lepší přepočet nebo prodejnost ---> takto to nefunguje!
Registrovaný uživatel
já například používám katalogy z roku 1990 , jen kvůli zařazení . Cenově zajímavé známky si ale posuzuji na aukcích ,tam se projevuje zájem o daný kus a kvalitu ,
Moderátor
Uvedu příklad na Toskánsku Mi.č.1 - viz můj předchozí příspěvek.
Mi.č.1 = katalogové číslo dle Německého katalogu Michel
Katalogová hodnota 3000-3500MiM (dle použitého papíru na kterém je známka vytištěná) = 3000-3500 Německých marek před zavedením Eura - tedy cca 17,-Kč za 1 Marku. To znamená hodnota dle katalogu 51.000 nebo 59.500,-Kč. Ve skutečnosti odhaduji prodejní (tržní) cenu u nás cca 4 - 8.000,-Kč dle kvality.
Asi před 3 lety se u nás Toskánsko v katalogové hodnotě 10.000MiM (tedy Německých marek) prodalo na aukci za 9.500,-Kč.
I když je to známka s vysokým katalogem, není to zase nijak významná rarita a tyto známky mají tržní cenu značně pod katalog.
Nevím, zda u nás někdo dělá specializovaně Staroitalské státy (je to moc drahá záležitost) a sběratelé známkových zemí se většinou spokojí s levnějšími variantami, které se dají pořídit i za 500,-Kč.
Registrovaný uživatel
Toskánsko 1. Není náhodou černá? Lvíček s korunkou doleva s tlapou na kapkovitém štítu s ornamentem lilie. Opis: FRANCOBOLLO / POSTALE / TOSCANO / 1.QUATTR.
Moderátor
Ano. Dle popisu je to Toskánsko č.1
Registrovaný uživatel
[img]Tos1.jpg[/img]
Registrovaný uživatel
Prosím, mám ty fotky na disku, jak je sem uložit?
Registrovaný uživatel
sem? ked maju menej ako 2 MB tak takto .
https://www.sberatel.com/diskuse/topic.php?post=70975#post70975
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Dík, jdu to zkusit!
Registrovaný uživatel
Toskánsko

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Další Toskánsko:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Další

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Další

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Další...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Další ale trochu jiná..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Poslední

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Celá stránka zásobníku

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Problém je, že nedokážu posoudit pravost Toskánska Mi.1. Nemám porovnávací materiál.
Ostatní jsem porovnával se svými známkami Toskánska, ale i zde nedokáži definitivně rozhodnout. Mám ve svojí sbírce tak kvalitní falzum Toskánska, že se téměř nedá odlišit od pravých.
Registrovaný uživatel
U tí jedničky si také nejsem jists původností, ale nemám z ní moc dobrý pocit...
Bohužel nelze vyloučit ani novotisk, který bývá u této emise dokonce i na papíru s průsvitkou.
Ostatní jsou pravé, ale mimo poslední jsou všechny zastřižené a tedy prodejné je velmi těžce(nebo hodně levně).
Registrovaný uživatel
To Dráček: Já to neprodám. Začíná mne to bavit čím dál tím víc. A to se prokousávám teprve třetím zásobníkem. Dají se prosim někde v česku sehnat katalogy, případně za kolik?
Registrovaný uživatel
P.S.: Ta černá je ve hřbetu, tak je na fotce zešikma.
Moderátor
Katalogy seženete nejlépe na Aukru. Nejdostupnější jsou starší katalogy Michel. Budete minimálně potřebovat Deutschland special, Evropa Ost a West. Tyto katalogy starší 20 let se dají sehnat po 100-200,-Kč.
Pokud se budete zabývat i mimoevropskými státy, je potřeba ještě Asie, Afrika, Amerika, Austrálie a Oceánie.
I tyto katalogy se na Aukru objevují. Protože zde máte staré známky, tak Vám stačí katalogy staré 20-30 let, protože katalogová cena se za tu dobu příliš nezměnila. Nové katalogy jsou příliš drahé.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Má to nějakou cenu?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1