Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Maďarsko - celina

Vykupminci.cz
Numisargo

Maďarsko - celina

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý deň prajem,

mohol by mi prosím niekto poradiť resp. podať viac informácií ohľadne tejto celiny, ktorá je spredu aj zozadu opatrená známkou a opečiatkovaná príležitostnou pečiatkou? Je to asi vydané pri príležitosti nejakého výročia asi grófa Széchenyiho Istvána. Je to z vojnového obdobia ( II.svetová vojna ). Existuje aj katalógové číslo v Michelovi, resp. aj nejaká cena tejto celiny v Mi. EUR ? Na aukre som sa s týmto nikdy nestretol, ani na internete som nič nevedel nájsť, asi kvôli tomu, že neviem po maďarsky :) Zaujíma ma to pretože to mám od môjho starého otca. Za akékoľvek informácie všetkým vopred ďakujem.

Fotky pripájam.

Prajem pekný deň.

vlado1231

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nejedná se o celinu, známky jsou nalepené.
Dá se říci, že jde o pamětní list ke 150. výročí narození. Vzhledem ke stavu (pokrčení, poškozená známka) nebude cena nijak závratná.
Registrovaný uživatel
Ďakujem aj za túto informáciu, avšak bol by som rád keby mi niekto vedel povedať aspoň rok vydania tohto pamätného listu ( poprípade katalógové číslo ak existuje ) a aspoň približnú cenu. Bavíme sa tu o cene za tento PL v korunách, desiatkach korún, nedajbože viac ? :)

Vďaka.
Moderátor
Ie o koruny, ak nie o haliere. Rok vydania predsa môžeš vydedukovať z príležitostnej pečiatky ....
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Ďakujem za odpoveď, to je pravda, len na jednej pečiatke je dátum z roku 1941 a na druhej pečiatke je z roku 1942, ale asi to bude ten 42-rok. Len som si chcel byť istý.

Tak už nebudem otravovať :)
Moderátor
Zkusím jednoduchou úvahu:
Pamětní list je z roku 1941, kdy byl vytištěn, opatřen známkou a orazítkován. O rok později jej někdo vzal, na druhou stranu nalepil další známku a nechal opatřit dalším razítkem.
Anebo je tato úvaha nelogická ;)?
Registrovaný uživatel
tak tu sa nedá inak, len súhlasiť, ale keby som vedel po maďarsky tak by som to zistil skôr :)

Prajem všetko dobré a pekný večer.

Ďakujem.
Registrovaný uživatel
Požičiam si túto tému.Nejde o celinu,ale súvisí to s Maďarskom.Novú nechcem zakladať.
Telefónny lístok(Távbeszélő jegy- Turul 1K).To som zistil,na Vatera a inde je toho dosť. Ako to presne fungovalo neviem,ale o to mi ani tak nejde.Nejaká forma platby za telefón..
Zaujíma ma ten "duch." Čo tam robí? :P
Na inom bločku aj s ústrižkom ho nevidím.To je z internetu.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Podľa mňa zlé skladovanie. Vlhkosť, tlak......
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Ahoj smith.Tiež si myslím,že to tam z niečoho preliezlo.Možno časom,tlakom,vlhkosťou..,skrátka otlačilo sa.Na druhej strane je tiež ružovočervený fľak.To som si všimol neskôr.Asi duch II... :P ,nie je to dobre vidieť. Ale známka aj pri zlom skladovaní nevyzerá až tak zle...Tá odolala.Prečo?

To ja len tak,aby reč nestála,keď je tá uhorková (ogorková,tu v okolí) sezóna.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nemusí to byť otlačok tejto známky. Skôr si myslím, že z iného formulára sa to tam otlačilo.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Tejto nie,miesta,kde to je otlačené nepasujú.Ja len,že čo to boli za známky na tých iných formulároch,skrátka na niečom,keď tak "púšťali" a tejto sa nestalo nič.
A ešte tam preliezol akýsi žltooranžový ovál,je pod známkou.To sa asi roztiekla nejaká pečiatka.
Ja si to uložím ako szelveny with a ghost.To bodne pri predaji. :mrgreen:
-s-
Moderátor
Ty červený korunový prostě pouští barvu. A nemusí to být ani vlhkostí nebo čímkoliv. Nanejvýš čím vyšší tlak, tím lepší otisk. Je to zkrátka taková technologicky blbá barva.
Registrovaný uživatel
Obom dík za informácie a čas.
Ja som myslel,že farba na známkach je kvalitná,keď sa bežne máčajú vo vode,v benzíne.Zrejme nie na všetkých.
-s-
Moderátor
Otázka je, co je to kvalitní barva. Tahle je prostě kvalitní až moc! :D
Registrovaný uživatel
Vidím,že sa senzácie nedočkám.. :) Známka,ktorá je tam nalepená nevyzerá byť nejako vyblednutá,aj keď je fakt,že to nemám s čím v reále porovnať.A tiež musela trpieť tými zlými podmienkami,čiže tlakom,vlhkosťou a neviem čím ešte.
Senzáciu (viď prvá veta) nehľadám,žijem na zemi,len mi ten duch prišiel zaujímavý,tak som ho sem šupol na pokec. :)
-s-
Moderátor
No, jako mohl bych oskenovat všechny hlavní varianty (chybí mi velký zuby u Wz III., to nemám vůbec), ale tak nějak se mi nechce. ;)
Registrovaný uživatel
niečo podobné s tými " duchmi" vlastním aj ja. Jedná sa o ústrižky balíkových a peňažných poukážok. Vždy sa otlačok ducha nachádza na opačnej strane ako tá, kde sa lepili známky. Na niektorých ústrižkoch je otlačok 1 červenej známky, na niektorých dva tesne pod sebou, na niektorých tri krásne vedľa seba perfektne centrované a na niektorých iba časť tej červenej známky, samozrejme, bez hodnoty. Tri vedľa seba presne vycentrované otlačky naznačujú, že k tomu muselo dôjsť už vo výrobe. Väčšina z tých čo vlastním ja má podaciu poštu Budapesť a konečnú poštu Huszt na Ukrajine. Boli použité v roku 1916.
Moderátor
Nevím jestli jsem to pochopil správně, ale o vzniku ve výrobě lze s úspěchem pochybovat. Sken by nebyl?
Registrovaný uživatel
Ešte bude dráma.. :P
-s-
Moderátor
Zdravím Vás, podľa mňa majú Smith aj Pavel III absolútnu pravdu.
Podľa mojej mienky pochádzajú odtlačky (duchovia) na celistvostiach zo známky emisie TURUL 1913 s priesvitkou VII. Hodnota 1K, má extrémne citlivú farbu, ktorá púšťa už aj pri kúpaní v studenej vode. Podľa mňa stačilo trošku vlhkosti, tlaku a "duchovia" sa objavili... :-). Zaujímavosťou je, že známka tej istej nominálnej hodnoty v tej istej emisii aje s priesvitkou VIIa je úplne iná...
Registrovaný uživatel
doddie,veď ja im aj Tebe verím.. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Nevím jestli jsem to pochopil správně, ale o vzniku ve výrobě lze s úspěchem pochybovat. Sken by nebyl?


Skeny by aj boli, ale musel by ich sem niekto vložiť. Mne sa to akosi nedarí ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
doddie napsal
Zdravím Vás, podľa mňa majú Smith aj Pavel III absolútnu pravdu.
Podľa mojej mienky pochádzajú odtlačky (duchovia) na celistvostiach zo známky emisie TURUL 1913 s priesvitkou VII. Hodnota 1K, má extrémne citlivú farbu, ktorá púšťa už aj pri kúpaní v studenej vode. Podľa mňa stačilo trošku vlhkosti, tlaku a "duchovia" sa objavili... :-). Zaujímavosťou je, že známka tej istej nominálnej hodnoty v tej istej emisii aje s priesvitkou VIIa je úplne iná...


Aj ja by som súhlasil s tým, že by to mohol byť aj obyčajný otlačok známky, ale len v prípadoch, keď je otlačok len jeden, alebo je prekrytý druhým otlačkom. Mám však aj výstrižok z ústrižku, na ktorom krásne vidno 2 celé a časť tretieho otlačku a všetky tri sú krásne centrované, s rovnakým vzdialenosťami od seba. Tu to vyzerá tak, že keby plocha ústrižku pokračovala ďalej, tak by boli vedľa seba 3 krásne otlačky a to mi už veľmi do teórie otlačkov nepasuje.
Na druhej strane páni, berte moje slová a názory ako u laika. Dokázať vám to neviem, ale keby niekto bol ochotný sem obrátky vložiť, rád mu ich mailom pošlem, iba prosím zverejnite e-mailovú adresu, kam to poslať. Samozrejme, že ich bude treba aj orezať, lebo to nie je oblasť, v ktorej by som sa vedel pohybovať.
Registrovaný uživatel
Davaj.. :) A nepíš odtlačok,ale duch..
stanstan616§gmail.com.
Nekopíruj,napíš rybu miesto §
-s-

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Maďarsko - celina

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1